Ukmergiškiai pirmą kartą apie apylinkėse siaučiantį koronavirusą sužinojo kovo 19-ąją, kai vienai ligoninės gydytojai buvo nustatytas šis virusas.
Po dviejų dienų mieste situacija dar labiau paaštrėjo, kai mirė 83-ijų metų moteris, kuriai tik po mirties prieš skrodimą atsitiktinai buvo diagnozuotas koronavirusas. Tačiau mirčių dėl jo gali būti ir daugiau.
Nors dalis ligoninės skyrių uždaryti, ligoninėje liko apie 100 pacientų. 3 iš jų savaitgalį mirė. Situaciją savo akimis stebintys ligoninės darbuotojai neatmeta, kad ligoniai galėjo mirti ir nuo Covid-19 infekcijos.
„Savaitgalį yra mirę 3 pacientai, slaugos ir palaikymo skyriuje, gali jie ir paprasta mirtimi mirti, nežinai, nuo ko miršta, kai jie yra netirti dėl Covid-19. Kurie dirba, patys drąsiausi ir eina į darbą, iš tikrųjų, stengiasi, dirba kelias dienas iš eilės, kad galėtų prižiūrėti likusius pacientus“, – sako liudininkas.
Ukmergės savivaldybės atstovams situacija žinoma, dabar administracija laukia tyrimų rezultatų. Savivaldybės vadovai ramina, kad sunkiai sirgę pacientai galėjo mirti ir dėl kitos ligos.
„Slaugos skyriuje, kaip ir žinote, ten praktiškai mirtys eina kiekvieną dieną, tos mirtys yra trijų žmonių, tai yra daug ilgus metus sergantiems onkologinėmis ligomis, tas blogiausias dalykas, kad kol mes paimame mėginius, kol ką, tai jie tris paras pas mus atbūna“, – pasakoja Ukmergės savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas.
Tačiau ligoninėje situacija įtempta ir dėl kito fakto: koronavirusas nustatytas dar 2 palatose gulintiems pacientams bei iš viso 4 medikams. Jų kolegos skėsčioja rankomis – kas iš medikų galimai užsikrėtęs dar, telieka spėlioti, nes tyrimų nuo koronaviruso jie nesulaukia.
„Situacija yra prasta, yra labai aiškiai matoma, kad centrinė valdžia visą laiką su savo priemonėmis vėluoja. Turi būti visi ištestuoti, tiek darbuotojai, tiek pacientai. Visi. Pirmas dalykas, o antras dalykas, kad tų priemonių nepritrūktų“, – teigia liudininkas.
Ukmergės savivaldybė vis dar derasi su Vyriausybė dėl pilno darbuotojų ir pacientų testavimo dėl Covid-19 infekcijos.
„Kalbu pats su Sveikatos apsaugos ministerija, kad įdiegtų būtent tą stotelę, mobilią stotelę, kad galėtų pasitikrinti, staigiais testais, be to užsiprašėm ir vyriausybės kelių šimtų testų staigių, kad galėtumėm patikrinti visus medikus“, – kalbėjo D. Varnas.
Anot savivaldybės, Ukmergės ligoninė veiks tol, kol bus sveikų medikų. Tačiau jei sergančiųjų kiekis augs, galimi visi scenarijai, ne tik ligoninės, bet ir viso miesto uždarymas.
„Bijom to, kad neiškristų medikai patys iš darbo. Tada turėsim iš viso nepavydėtiną situaciją. Mes sprendžiame ir šitą reikalą, gali tekti uždaryti visą miestą. Viskas priklausys nuo viruso plitimo, jeigu plitimas labai staigiai didės, matysim, kad algoritmas išaugo iki kelių šimtų ar tūkstančių žmonių, tai vienintelė priemonės bus“, – sako D. Varnas.
Iš viso Ukmergėje nustatyta 10 koronaviruso atvejų, mat apsirgusiųjų yra ir pačioje savivaldybės administracijoje. Prokurorai pradėjo tyrimą dėl galimo nusikalstamo viruso išplatinimo po miestą.
„Patys matot, kas čia darosi, čia tas srautas informacijos milžiniškas. Aš pabandysiu susirinkti informaciją pagal tą mes pasidarysime tyrimo veiksmų planą. Kol kas jūs bandot užbėgti įvykiams už akių. Ten galimai gali būti ir daugiau kažkas tai“, – pasakoja prokuroras Julius Rėksnys.
Nors spaudoje pasirodžiusi informaciją, kad tiriama tik tam tikrų užsikrėtusių medikų veikla, Ukmergės savivaldybės atstovai pasakoja, kad pareigūnai vertina ne pavienius medikus, o visą situaciją.
Už kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimą gresia bauda arba areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.