Penkiolikmetis Vadimas gyvena šeimynoje. Ant jo stalo žaislų nematyti – pagrindinė pramoga jam kompiuteris. Jo svajonė per Kalėdas gauti dar vieną. Tik šį kartą ne sau.
„Noriu seseriai atiduoti. Ji tik telefoną turi, daugiau nieko. Filmus mėgsta žiūrėti, ji mano kompiuterio visada prašo“, – sako penkiolikmetis Vadimas.
Vienuolikmetė Vadimo sesutė gyvena kartu toje pačioje šeimynoje. Šių vaikų svajonės ne visada pildosi. Yra išsvajotas žaislas, kurio Vadimas iki šiol nesulaukė iš Kalėdų senelio – sraigtasparnis su pultu.
O septynmetė šeimoje su trimis broliais ir dviem sesėmis gyvenanti Auksė turi savo kalėdinę svajonę.
„Gaminti apyrankes ir kur šuniukas baltas šoka“, – teigia septynmetė Auksė.
Auksės svajonė gauti apyrankių gaminimo rinkinį ir baltą šokantį šuniuką viena iš 10 tūkstančių vaikų svajonių, kurias gali išpildyti bet kuris norintis interneto svetainėje „Vaikų svajonės“. Keturioliktus metus vykdomame projekte vaikai dažniausiai nori ausinių, (išorinių baterijų) powerbankų, paspirtukų. Štai vienuolikmetė Andželika rašo:
„Svajoju apie paspirtuką, net sapnuoju jį. Tikiu, kad mano svajonė išsipildys. Tai bent visur lakstysiu ir į mokyklą, ir pas drauges.“
Nuo šiltos striukės iki koncertų
„Yra šeimų, kurios turi finansinių sunkumų, supranti, kad ne visi vaikai gali oriai sutikti Kalėdas, tada ir organizuojama tokia akcija“, – tvirtina „Vaikų svajonių“ vadovė Ramunė Baltaduonienė.
Projekto organizatorei įstrigo berniuko svajonė, kuris prašo visai ne žaislų.
„Jam svarbiausia šilta striukė arba batai, nes jis eina į mokyklą su mamos batais. Arba jisai neturi ausinių, gyvena mažame kambarėlyje su dar 5–6 broliais, tam, kad turėtų savo ramų kampą jis norėtų turėti ausines, kai skaitai tokias svajones, suspaudžia širdį“, – teigia „Vaikų svajonių“ vadovė Ramunė Baltaduonienė.
Pagrindinė projekto taisyklė – dovanoti galima tik naujus daiktus, nes čia dalyvaujantys vaikai ir taip dažniausiai gauna jau kažkieno naudotus.
„Vyriausias panešioja batus, tada eina jaunesniam, kol jau suplyšta visai. Labai svarbu vaikui gauti tik savo, ne kažkieno nunešiotus, ne brolio, bet mano“, – sako Palaimintojo J. Matulaičio šeimos pagalbos centro vadovė Skirmantė Kukuraitienė.
Vaikai prašo ne tik žaislų ar drabužių – prašo ir pamatyti spektaklį, kažkur išeiti į koncertą.
Auksė įsitikino, į stebuklingus projekto debesėlius įrašytos svajonės pildosi. Pernai ji gavo išsvajotą barbių namelį ir ponį.
Nusprendė įgyvendinti vaikų svajones
Sužinojusi apie projektą, ar pildyti vaiko svajones, nė akimirkai nedvejojo verslininkė Jolanta iš Panevėžio. Pati užaugo šeimoje, kur buvo 6 vaikai, tai žino, ką reiškia dalintis, o svajonės ne visada išsipildo.
„Aš turėjau tokią lėlę, nežinau iš kur, buvo be plaukų ir mano buvo svajonė turėti lėlę su ilgais plaukais. Aš jos taip ir nesulaukiau, užaugau. Dar labai norėjau firminių džinsų, ir labai ilgai aš jų neturėjau. Man reikėjo suaugti, užaugti, ištekėti, tik tada nusipirkau tuos džinsus.“, – sako panevėžietė Jolanta Bubnelienė.
Jolanta nusprendė įgyvendinti trijų vaikų svajones. Kiekvienas vaikas, kurio svajones Jolanta išpildė, gaus ir ranka rašytą laišką su palinkėjimu.
„Pasistenkit būt tokiais žmonėmis ir tiek žinių įgyti, kad galėtumėt laisva ranka, bet kada pildyti kitų žmonių svajones“, – teigia panevėžietė Jolanta Bubnelienė.
Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.