Išklausyti teismo verdikto atvyksta tik vienintelė atstovė – Henriko Daktaro žmona Ramutė. Tačiau ji išėjo nusivylusi. Teismas nepanoro suteikti nusikaltėlių autoritetu tituluojamam Henytei malonės.
H. Daktaras ir toliau lieka už grotų iki gyvos galvos, kalėti pasiųstas dar Lietuvos apeliacinio teismo 2015 ųjų birželio 30 d. Teismo Hanytė neįtikino savo esą nepriekaištingu elgesiu Pravieniškių pataisos namuose, suabejota ir daroma akivaizdžia pažanga.
62-ojo gimtadienio išvakarėse Henytė lieka be svarbiausios dovanos – galimybės išeiti į laisvę. Sušvelninti bausmę, jei gerai elgsis kalėjime, vėl galės prašyti po metų.
„Nustebau ir nuliūdau, nes kaip tai neįtikino elgesys, jeigu turi žmogus begalę padėkų, paskatinimų, dirba. Tai kaip dar gali jis geriau elgtis? Mes, šeima, jo laukiam, jeigu pakeistų, tai turėtų kur atsiremti. Kaip dar gali neįtikinti“, – klausia Henytės žmona Ramutė Daktarienė.
Kauno nusikalstamo pasaulio šulas teismui skundėsi ir pašlijusia sveikata, apeliavo į savo amžių, tačiau tai teismo neįtikino. Daktarienė sako, kad sprendimą skųs.
Laisvės trokštančio Daktaro žmona tikina, kad ištrūkti bus sunku neva vien dėl nusistatymo jos vyro atžvilgiu
„Mano vyras yra nuteistas be pagrindo, be įrodymų, ir, manau, kad sėdi tuos ilgus metus įkalintas be visiškos teisės. Negalioja jam jokie įstatymai, kaip galiotų kitiems, kur va dabar bylas nutraukia vieniems, kitiems, o čia Daktarui – ne“, – kalbėjo ji.
Kalėjimuose Daktaras per visą savo gyvenimą jau praleidęs daugiau kaip 20 metų, o iki gyvos galvos už grotų atsidūrė dėl itin kraupių nusikaltimų.
Henytė vadovavo nusikalstamai Daktarų grupuotei, kuri reketavo, plėšė ir žudė. Viena aukų – Rimantas Ganusauskas-Mongolas – nužudytas dar per Kalėdas 1993-iais. Jo kūnas nerastas iki šiol.