Prezidentas Volodymyras Zelenskis spaudžia ranką į Kijevą parskraidintiems karo belaisviams. Po to – jautrios akimirkos. Tai artimųjų susitikimas su seniai matytais sūnumis, dukromis, vyrais, tėvais. Štai viena moteris prie kario net parklumpa, matyt, nebesitikėjo jo išvysti gyvo.
„Svarbiausias dalykas, kad žmonės jau namuose. Padarėme tai, ką žadėjome, kad jie grįš iki Naujųjų. Naujuosius jie švęs su savo šeimomis namuose, tėvai su savo vaikais. Tai puiku. Esu laimingas ir net neabejoju, kad jie taip pat“, – sako Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
Didįjį apsikeitimą karo belaisviais įvyko tarp Kijevo ir separatistų. Į Ukrainos sostinę grįžo 76 buvę kaliniai. Juos oro uoste su gėlėmis rankose ir ašaromis akyse pasitiko dešimtys artimųjų. Viena iš pargrįžusiųjų karo belaisvių – 72-ejų moteris, artimųjų nemačiusi nebeik dvejus metus.
„22 mėnesius ir 22 dienas. Už ką… Už mano ukrainietiškas pažiūras“, – pasakoja karo belaisvė Nastasiya Mukhina.
„Trejus su puse metų ten prabuvau. Atvykau į Luhanską, pas gimines. Ten mane sulaikė, uždarė buvusios saugumo tarnybos rūsyje. Prabuvau ten pusę metų. Mane kaltino šnipinėjimu ir nuteikė 12 metų kalėjimo“, – teigia karo belaisvė Anatoliy Symerenko.
Ir nors V. Zelenskis džiaugiasi, kad pavyko ištesėti pažadą, anot jo, darbas dar nebaigtas.
„Noriu padėkoti visiems Normandijos ketverto lyderiams ir noriu dar kartą pakartoti. Viskas, ką žadėjome šiuo klausimu, išpildyta. Bet suprantame, kad dar daugybė mūsų žmonių yra laikomi Rusijos Federacijos, yra žmonių, kurie buvo išvežti iš Krymo. Dėl to taip pat deramės.“
Kijevas separatistams sugrąžino 123-is karo belaisvius. Dėl kai kurių visuomenėje kilo didelis pasipiktinimas, mat Ukrainos valdžia išlaisvino penkis snaiperius, šaudžiusius į žmones per Maidano revoliuciją. Tuomet nuo snaiperių rankos žuvo per šimtą žmonių.