• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jeigu valdantieji toliau stums partnerystės, narkotikų klausimus ir sieks valstybės vadovo statuso Vytautui Landsbergiui, valstiečiai nepasirašys nacionalinio partijų susitarimo dėl gynybos. Toks Ramūno Karbauskio ultimatumas kaip reikiat įpykdė ne tik valdančiuosius, bet ir dalį opozicijos.

Jeigu valdantieji toliau stums partnerystės, narkotikų klausimus ir sieks valstybės vadovo statuso Vytautui Landsbergiui, valstiečiai nepasirašys nacionalinio partijų susitarimo dėl gynybos. Toks Ramūno Karbauskio ultimatumas kaip reikiat įpykdė ne tik valdančiuosius, bet ir dalį opozicijos.

REKLAMA

Ilgam iš viešumos dingęs Karbauskis valdančiuosius dar ir išvadino „išprotėjusiais“, kurie vykdo „banditų interesus“. Kiti Seimo nariai tai vadina šantažu, o premjerė atkirto, kad Karbauskio veiksmai apgailėtini.

Net ir realaus karo akivaizdoje, kai dėliojama krašto gynybos ateitis, politinės partijos neapsieina be mūšių savais frontais.

Partijos jau seniai rengia nacionalinį susitarimą dėl krašto gynybos, kariuomenei skiria papildomus šimtus milijonų eurų. Projektas jau kompromisinis, nes valdantieji nusileido reikalavimui kol kas atsisakyti visuotinio jaunuolių šaukimo. Visgi didžiausios opozicinės valstiečių partijos pirmininkas, iš Seimo pasitraukęs Ramūnas Karbauskis finišo tiesiojoje vėl meta pirštinę valdantiesiems. Tik ne dėl paties gynybos susitarimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Tekstą mes suderinom pilnai, jam absoliučiai pritariam“, – sako R. Karbauskis.

Apie tai, kad grasina trauktis iš partijų susitarimo, „valstiečiai“ prabilo prieš savaitę, kai konservatoriai netikėtai į darbotvarkę įtraukė klausimą dėl valstybės vadovo statuso suteikimo Vytautui Landsbergiui. Tada valstietis Dainius Gaižauskas pareiškė, kad valdantieji juos apgavo, neva nepaprastosios padėties metu Lietuvoje neturėjo likti laiko nei partnerystei, nei narkotikų dekriminalizavimui, nei Vytautui Landsbergiui.

REKLAMA

„Priėmus šiuos įstatymo projektus, visuomenėje vėl kils nepasitenkinimo banga. Kai, šiuo laikotarpiu, kai vyksta karas Ukrainoje ir kai mes pasakėme, kad vienybė yra būtina“, – kalba D. Gaižauskas.

Karbauskis prideda ir dar riebesnių epitetų.

„Kai vyksta karas, bandyti priiminėti įstatymus dėl narkotikų dekriminalizavimo, partnerystės, man atrodo, tai tam tikras išprotėjimo lygis. Praktiškai tai banditų interesai, o ne Lietuvos visuomenės“, – teigia R. Karbauskis.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį valstiečiai rinksis į savo tarybą, ten ir balsuos, ar trauktis iš partijų susitarimo.

„Apgailėtina, kad taip siejami klausimai, nes už valstybės saugumą ir gynybą yra mažai kas svarbiau“, – tvirtina Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

„Atrodo ne tik nerimtai, manau, iš pat pradžių nebuvo nusiteikęs pasirašyti tokio susitarimo, kuris, matyt, prasilenkia su jo vertybėmis“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jis bando šantažuoti. Bet tai labai primityvu, kaip ir daug kas jo veikloje“, – teigia liberalas Eugenijus Gentvilas.

„Irzlaus žmogaus irzlūs komentarai. Man atrodo, kad Ramūnas Karbauskis rizikuoja save dar labiau pašalinti nuo politinės arenos“, – sako Laisvės partijos narys Vytautas Mitalas.

Karbauskis norėtų, kad jo pavyzdžiu sektų ir kita opozicija. Tačiau gauna atkirtį.

„Jo šitas kvailas užsispyrimas mėginant susieti nesiejamus klausimus yra neprotingas ir antivalstybinis“, – teigia socialdemokratas Gintautas Paluckas.

REKLAMA

O buvę kolegos tikina – dėl tokių pavyzdžių keliai ir išsiskyrė.

„Tokia demagogija nesuprantama, paminant valstybės interesus, visą laiką didžiausia problema ir buvo, kai buvo bendradarbiavimas. Negali dėti ant vienos lėkštutės valstybės saugumą, ypač, kai karo grėsmė, ir kitoj kažkokius politinius interesus, kurie nieko bendra su valstybės saugumu neturi. Tam tikras politinis šantažas“, – kalba „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

REKLAMA

„Tikrai negalim supriešinti tokių vertybių kaip šeima su mūsų valstybės saugumu“, – sako Regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė.

Vienos partijos pasitraukimas savaime įtakos susitarimui nedaro. Vieningi parašai tiesiog rodytų, kad partijos geba susitarti svarbiausiais valstybei klausimais.

„Nenori – nepasirašo. Pasirašo tie, kurie turi valstybinį požiūrį. Ir judam į priekį“, – tikina komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karbauskis įsitikinęs, kad „valstiečiai“ savo vadui neprieštaraus, kaip visada.

„Net neabejoju“, – sako R. Karbauskis.

Visgi dalis pačių „valstiečių“ neslepia, kad prasmės boikotuoti susitarimą nemato.

„Aš asmeniškai manau, kad tą susitarimą reiktų pasirašyti. Vienbalsiškumo, manau, nėra. Bus nuomonės, bus balsavimas“, – sako valstietis Jonas Jarutis.

„Patys marginalizuojasi. Kaip Karbauskis sako, išsigrynina, bet iš tikrųjų jie patys save atstumia nuo politinių susitarimų galimybės. Ateityje partijos apskritai vengs sėstis su juo prie stalo. Bet tokiu būdu jis atkreipia dėmesį į save, staiga vėl prisiminėm, kad yra toks Karbauskis“, – komentuoja apžvalgininkas Tadas Ignatavičius.

Valdantieji užbaigti derybas dėl gynybos susitarimo planuoja birželį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų