Visi ploja kaip vienas ir visi balsuoja kaip vienas. Viskas surežisuota, sustyguota ir, neabejotinai, jau nuspręsta.
Kinijos Nacionalinis liaudies kongresas balsuoja dėl Xi Jinpingo skyrimo istorinei – trečiajai – kadencijai prezidento poste. Suskaičiavus balsus, nepanašu, kad Xi Jinpingas bent kiek nustemba pamatęs rezultatą: visi ligi vieno 2952 balsai „Už“.
Balsavimas formalizuoja galingiausio per kelias kartas Kinijos vadovo, praktiškai imperatoriaus, statusą. Iškėlęs dešinį kumštį ir padėjęs kairę ranką ant konstitucijos Xi Jinpingas prisiekia.
„Kurti didingą, modernią, socialistinę šalį, kuri bus klestinti, stipri, demokratiška, kultūriškai pažangi, harmoninga ir graži“, – sako X. Jinpingas.
Kad ir kokia stipri ir moderni būtų Kinija – Xi Jinpingo minima demokratija Pekine, toli gražu nekvepia. Jis šalį valdo jėga.
O trečią kadenciją de facto užsitikrino jau pernai spalį, kai laužydamas partijos tradicijas, pašalinęs neįtinkančius partijos narius ir šaltu veidu atsisveikinęs su iš salės keistomis aplinkybėmis išvedamu savo pirmtaku, buvo patvirtintas komunistų generaliniu sekretoriumi.
Ekspertai atkreipia dėmesį ir į simbolius – prie Xi Jinpingo stovinčius du arbatos puodelius. Jis vienintelis turi tokią privilegiją ir dažnai lyginamas su imperatoriumi. Xi Jinpingas siekia Kinijos dominavimo Rytų pusrutulyje. O vienas pirmųjų jį pasveikino kitas jėga valdantis autoritarinis lyderis – Vladimiras Putinas.