Savo ruožtu Rytų fronte padėtis sunki. Vakar Luhansko sričiai teko atlaikyti bent 400-us rusų artilerijos atakų.
Plačiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Ukrainiečių išlaisvintame Chersone gyvenimas pamažu grįžta į įprastas vėžes. Ir nors pirmadienį pranešama apie mieste nuo 11 valandos ryto prasidėjusį okupantų apšaudymą, ten duris jau atvėrė ukrainietiškas prekybos centras, į kurį suplūdo keli šimtai žmonių.
„Nuo vasario čia buvo tik rusiškos parduotuvės ir prekės. O aš iš principo nepirkau nieko rusiško. Iš principo neturėjau rublių. O dabar atėjau nusipirkti ko nors skanaus“, – pasakojo Chersono gyventoja Natalia.
Kai miestą trypė okupantai, įsigyti ukrainietiškų ar Vakaruose populiarių prekių žmonės Chersone negalėjo.
„Štai, ko labiausiai pasiilgau – „Coca-Colos“ be cukraus. Rusai jos neparduodavo“, – teigė Chersono gyventojas Artiomas.
Be to, rusai ten buvo įvedę rublius. Tačiau ukrainiečiams susigrąžinus Chersoną, nei okupantų, nei jų rublių neliko. Bent šiandien čia žmonės neskaičiuoja – jų krepšiai pilni, o prekybos centro atidarymas – lyg šventė.
„Su tokiomis akimis žvelgiame į lentynas ir matome kainas, užrašytas grivinomis. Net nežinau, ką pirkti, nes visko reikia“, – tikino Chersono gyventoja Jevhenia.
Savo ruožtu mūšiai su okupantais Rytuose įnirtingi. Vien Luhansko srityje vakar okupantai surengė 400 artilerijos atakų. O taip ant Bachmuto krenta viską aplink išdeginančios okupantų fosforo bombos. Visgi Ukrainos pajėgos skelbia atrėmusios priešo atakas prie septynių Donbaso gyvenviečių, įskaitant ir Bachmutą.
„Nuožmiausi mūšiai, kaip ir anksčiau, vyksta Donecko srityje. Nors dėl pablogėjusių orų šiandien atakų mažiau, Rusijos apšaudymų skaičius, deja, išlieka itin didelis“, – teigė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
Beje, Kyjivas įspėja, kad vis mažiau prognozuojama Rusija gali griebtis dar vienos branduolinio teroro kortos. Anot Ukrainos žvalgybos, specialiosios Rusijos tarnybos planuoja teroro aktus Lietuvos pašonėje esančioje Astravo atominėje elektrinėje ir ketina dėl to apkaltinti NATO ir Ukrainą. Toks scenarijus esą turėtų paspartinti Baltarusijos kariuomenės įsitraukimą į karą Ukrainoje okupantų pusėje.
Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.