Tad kaip jis ketina spręsti Vilniaus rajono problemas ir netgi dirbti kartu su Lietuvos Lenkų rinkimų akcija naujasis meras atsakė tv3.lt naujienų portalo laidoje „Dienos pjūvis“.
Kokia yra pagrindinė priežastis, kaip manote, kas lėmė jūsų pergalę, nes buvo toks įsitikinimas, kad Šalčininkų rajonas ir Vilniaus rajonas yra nepajudinami ir jie priklauso LLRA-KŠS?
Matote, Vilniaus rajonas vis vien keičiasi, čia yra dinamika, atsikrausto daug jaunų šeimų, tikrai atsikrausto ir nebūtinai Lenkų rinkimų akcijos rinkėjas, o tas jų rinkėjas po truputį vis vien mažėja.
Kitas dalykas yra pats rinkėjas, kuris yra Lenkų rinkimų akcijos, aš pats lenkakalbis ir pastebiu, kad jis atsigręžia, jaunos šeimos, jauni žmonės jie tikrai jau renkasi kitą politinę opciją, nes negali būti partija vien iš tautinio išskaičiavimo, pagal tautinį naratyvą, nes yra skirtingos pažiūros.
Rinkimai baigėsi, dabar prasideda svarbi dalis, kad reikia formuoti savo komandą, pradėti galvoti, kaip reikės dirbti ir čia turime vieną iš retesnių situacijų, kai taryba yra vienos partijos rankose, meras ir vykdantysis aparatas bus kitose rankose. Kaip galvojate dirbti kartu su LLRA-KŠS?
Aš suprantu, kokia yra sudėtinga situacija ir kad prie jos kažkaip reikia prisitaikyti. Savivaldybės darbas turi vykti ir nemanau, kad viena ar kita politinė partija turėtų užtikrinti kažkokią stagnaciją ir negalėtų stabdyti tų darbų. Meras, kaip jūs sakote, vis tiek yra vykdomojo organo vadovas, jis turi tikrai nemažai įgaliojimų, pats paskiria administracijos direktorių, nes anksčiau tai darė taryba. Tokių situacijų buvo ir Ukmergėje, kai meras, man atrodo, buvo iš vienos partijos, o daugumą sudarė kitos partijos. Tai būtų labiau savivaldybės vadovas ir toks reprezentacinis asmuo.
Tai kaip jūs įsivaizduojate, ar bendras darbas kažkoks bus, gal jaučiate priešiškumą iš lenkų rinkimų akcijos? Kaip manote, ar pavyks susitarti po rinkimų?
Aš norėjau jau greičiau tartis, bet, manau, reikia leisti atslūgti emocijoms, nes ponas Valdemaras Tomaševskis, matote, čia visus reikalus tvarko, kas man keistai atrodo...
Bet LLRA-KŠS tai atrodo įprasta, reikėtų pažymėti...
Taip, bet aš manau, kad kitaip procesai turėtų vykti. Dabar juokingai atrodytų, jeigų į Vilniaus rajoną atvažiuotų Vilija Blinkevičiūtė tvarkyti visų mano reikalų, tai apie ką mes kalbame? Tai šiuo atveju partijos pirmininkas apeliuoja, kad nesąžiningi tie rinkimai, jis skundus teikė VRK... Aš suprantu, kad čia yra techniniai tokie dalykai, jis bando truputį tą procesą ištempti, nes neturi, ko prarasti.
Dabar, kai meras yra visos administracijos vadovas, jis paskiria administracijos direktorių ir, kaip žinome, du kartus teikia vicemero kandidatūras ir, jeigu taryba nepritaria, vėlgi meras gali pats jį paskirti. Tai mes suprantame, kad svarbiausi pareigūnai, tie, kurie yra atsakingi už vykdomąjį darbą, yra paskirti mero ir čia mes turime rasti kažkokį konsensusą.
Jeigu taryba nesutaria su meru, tai tada vėlgi administracijoje dirba darbuotojai, ne paslaptis, kurie priklauso nemažai ir LLRA-KŠS turbūt, tai dabar gaunasi, kad jų žmonės eis prieš jų pačių žmones, nes jie ruoš projektus, prižiūrės, kaip vykdomas biudžetas, neš tuos projektus svarstyti, meras ten teiks tuos klausimus, tai dabar išeina, jeigu taryba nepritaria, tai tie darbuotojai blogai dirba kažką, tai tada yra pagrindas nepasitikėti jais.
Suprantate, tada partija pradės žlugdyti jų likimus, taip negali irgi būti. Tai aš manau, kad mes prie bendro stalo turime susėsti. Aišku, aš suprantu, kad situacija neeilinė ir aš turiu irgi atsižvelgti ir į Lenkų rinkimų akcijos kažkokią nuomonę, nes jie turi tą daugumą. <...> Aš nebijau tų iššūkių žinokite, jeigu aš iš tokios sudėtingos situacijos tokioje savivaldybėje tapau meru, tai patikėkite, stengsimės ir šitą situaciją suvaldyti.
Visą pokalbį žiūrėkite laidoje „Dienos pjūvis“, kurią rasite straipsnio pradžioje.