Italijoje siaučiant antrai koronaviruso bangai, vietoj mišių bažnyčioje dabar atliekami koronaviruso testai. Bent jau tokiomis nuotaikomis dabar gyvena XVI a. Neapolio bažnyčios parapijiečiai.
Padėtis prasta ne tik pirmos bangos beveik išvengusioje pietinėje šalies dalyje. Visoje Italijoje ligoninės vėl užgultos pacientų. Koronavirusas čia žmogaus gyvybę nusineša kas dvi minutes, o nauji susirgimų atvejai per dieną viršija 30 tūkst.
Tuo metu Rusijoje koronavirusu susirgusių žmonių skaičius perkopė du milijonus. Šalies sveikatos sektorius taip pat sunkiai susitvarko su augančiu ligonių skaičiumi. Maskvoje esanti parodų salė paversta ligonine. Ieškoti, kur guldyti naujus ligonius, reikia skubiai. 80 proc. šalies ligoninių lovų jau užimtos, o koronavirusas vien vakar patvirtintas virš 23 tūkst. žmonių. Tai naujas rekordas.
„Vaistai, kuriuos daktarai man išrašė dėl karščiavimo, nesuveikė. Aš stengiausi gydytis pats, tryniau degtinę į odą. Tik po trečio skambučio, beveik per jėgą juos priverčiau mane čia atvežti“, – sako ligonis Olegas.
Laikina koronaviruso ligonine Maskvoje paversta ir ledo arena. Ankščiau čia vyko greitojo čiuožimo pačiūžomis varžybos. Dabar dėl žmonių gyvybės lenktyniauja medikai. Vien šioje ligoninėje gydoma 600 koronavirusu sergančiu žmonių. Kasdien išrašoma ir paguldoma iki 80 pacientų. Lapkritį susirgimai Rusijoje šimtui tūkstančių gyventojų daugiau nei padvigubėjo ir lėtėjimo ženklų nerodo.
Nauji susirgimai kaip ant mielių auga ir Jungtinėse Valstijose. Sergančiųjų skaičius šalyje spėriai artėja link 12 milijonų. Niujorko valstija pirmoji nuo šiandien vėl uždaro mokyklas. 300 tūkst. mokinių liks namuose.
„Deja, šiandien per savaitę nustatomų COVID-19 atvejų dalis viršijo 3 proc., todėl ateinančioms dienoms turime uždaryti mokyklas. Niekas nesidžiaugia dėl šio sprendimo“, – pasakoja Niujorko miesto meras Bill De Blasio.
Mokyklos uždaromos, tačiau barai, kavinės ir sporto klubai ne, todėl nemažai miesto gyventojų stebisi mero sprendimu. Visgi padėčiai blogėjant,užverti duris turės ir jie.
Visgi yra ir gerų žinių, ypač labiausiai nuo koronaviruso pažeidžiamiems vyresnio amžiaus žmonėms. Oksfordo universiteto ir farmacijos bendrovės „AstraZeneca“ atstovai sako, kad bandymai su jų kuriama vakcina rodo, kad ji efektyviai ir be šalutinio poveikio veikia vyresnius nei 60 ir net 70 metų asmenis. Rezultatai gauti vakciną išbandžius su 560 įvairaus amžiaus savanorių.
Tuo metu kitos vakcinos kūrimo lenktynėse dalyvaujančios kompanijos atstovas tvirtina, kad „Pfizer“ ir „BioNTech“ kuriama vakcina europiečius gali pasiekti net ankščiau, nei prognozuota. Kartu su amerikiečių kompanija „Moderna“ abi jos skelbia apie daugiau nei 90 proc. jų kuriamos vakcinos veiksmingumą.
„Žinoma, turime palaukti leidimo ir patvirtinimo. Jei viskas bus gerai, gruodžio antroje pusėje galėtume pradėti tiekti vakcinas Europai ir Jungtinėms Valstijoms, ir tai, žinoma, galite laikyti kalėdine dovana, bet, žinoma, svarbiausia atsakyti į visus klausimus ir pirmiausia gauti patvirtinimą“, – teigia „BioNTech“ vadovas Ugur Sahin.
Ar Europą apgaubianti Kalėdų laukimo nuotaika atneš gerų žinių kovoje su pandemija, dar nežinia. Visgi panašu, kad griežti judėjimo ribojimai kaip kad tie, kurie šią savaitę įvesti gatves ištuštinusioje Austrijos sostinėje Vienoje, duoda rezultatų. Paskutinės savaitę susirgimų skaičius senajame žemyne sumažėjo 10 procentų, palyginti su savaite prieš tai.