Vaikinas persirgo koronavirusu ir šis visiškai atėmė jo uoslės ir skonio pojūčius. Tačiau apsilankymai pas neurologus, neurochirurgus, otolaringologus ir kitus specialistus neatnešė norimų rezultatų, tad Džošas nusprendė pabandyti netradicinius gydymo metodus. Jam padėti pasisiūlė vieno butiko savininkė Manhatane.
„Nesu nei gydytoja, nei mokslininkė, nei chemikė. Tiesiog esu kvapų specialistė“, – sako butiko savininkė Sue Phillips.
Džošas ir Sue kimba į darbą. Pirmiausia Sue vaikinui pauostyti duoda silpnesnių kvapų mėginius, o jeigu nepavyksta jų atpažinti, Sue parenka stipresnius kvapus. Pradžioje vaikinui sekasi sunkokai, tačiau praėjus kiek laiko, įvyksta šioks toks proveržis – jis atspėja, kad kvapas – vaisinis.
„Mano šeima ir draugai gamina labai skanų maistą, tačiau šiuo metu negaliu juo pasimėgauti. Jeigu yra bent menkiausias šansas, kad ši terapija man padės, esu pasiruošęs iki galo pasinaudoti tokia galimybe“, – teigia golfo žaidėjas Josh Goldenberg.
Ilgalaikis koronaviruso poveikis žmogaus sveikatai vis dar tiriamas – medikai aiškinasi viruso įtaką žmogaus organizmui.
Harvardo biologijos profesorius mano, kad šitoks gydymo metodas tikrai nepakenks.
„Jeigu pas žmogų vis dar likęs šioks toks, kad ir menkas, uoslės pojūtis, uostant įvairiausius kvapus galima aptikti tuos, kuriuos dar gebama atskirti. Ir jeigu tie kvapai sukelia kokius nors prisiminimus ar emocijas, tai gali pojūčius dar ir sustiprinti“, – kalbėjo Harvardo biologijos profesorius Venky Murthy.
Sue kvapų industrijoje turi dešimtmečius patirties, tačiau su uoslę praradusiais žmonėmis dirba dar tik mėnesį. Kartais moteris su klientais susitinka ir nuotoliniu būdu – tokiu atveju ji kvapų mėginėlius atsiunčia į namus.