Alytaus Likiškėlių progimnazijoje pastaruoju metu tvyrp nerimo nuotaikos. Vietos valdžia sprendžia – nugriauti šią mokyklą ar ne. Čia dirbantys sako esantys priblokšti tokio valdininkų užmojo. Šiuo metu mokykloje mokosi beveik 400 vaikų. Skaičius pastaraisiais metais esą smarkiai išaugo.
„Kodėl augančią, tikrai ne avarinės būklės mokyklą reikia nugriauti? Inovatyvi, saugi mokykla ir draugiška bendruomenė. Mes esame daug pasiekę saugumo srityje“, – sako socialinė pedagogė Ramutė Vitienė.
Valdininkų planas toks – mokyklą nugriauti ir vietoje jos pastatyti naują. Yra ir preliminari darbų sąmata. Nugriovimo darbai ir statyba kainuotų 5 milijonus eurų. Lėšos būtų imamos iš Alytaus miesto biudžeto. Mokyklos darbuotojai trauko pečiais: pinigai labai dideli. Už žymiai mažesnę sumą būtų galima renovuoti mokyklą. Skaičiuojama, kad užtektų ir milijono. Reikėtų pakeisti stogą, apšiltinti sienas ir pakeisti šildymo sistemą.
„Aš domėjausi dėl šildymo sistemos mokykloje gretimoje kaimynystėje. Visas šildymo vamzdyno pakeitimas kainavo 112 tūkstančių. Radiatorių ir viso šilumos mazgo“, – pasakoja direktoriaus pavaduotojas Vytautas Česnauskas.
Alytaus miesto savivaldybė sako, kad mokyklą planuojama nugriauti, nes ji yra per didelė. Prieš 30 metų, kuomet ji buvo pastatyta, čia mokėsi daugiau kaip 1000 mokinių. Dabar nėra nė 400.
„Šią mokyklą parinko darbo grupė, ekspertai. Tai mokykla, kurios plotas yra didelis ir jos išlaikymas kainuoja nepigiai“, – teigia vicemerė Jurgita Šukevičienė.
Vicemerė sako, kad dar nėra sprendimo, ką su mokykla daryti: griauti ar renovuoti. Bet kokiu atveju, lėšos – nemenkos. Paskaičiuota, kad tiek mokyklą nugriauti ir pastatyti naują, tiek ją renovuoti kainuotų apie 5 milijonus eurų. Mokyklos skaičiavimais, renovacijai užtektų gero milijono.
„Ta kaina buvo paskaičiuota pagal programą ir ji, mano manymu, yra labai preliminari. Reikės tikslinti tuos skaičius. O dėl naujos mokyklos statybos niekas negalėtų pasakyti tikslios kainos, kol nebūtų techninio projekto“, – kalbėjo J. Šukevičienė.
Jei visgi būtų nuspręsta mokyklą griauti ir statyti naują, mažesnę, darbai užtruktų pora metų. Mokiniai ir darbuotojai būtų iškelti į kitas įstaigas. Progimnazijos vadovė mano, kad tai lygu mokyklos sunaikinimui.
„Visų pirma, tai gal pačiam miesto mikrorajonui (nepatogu – aut. past.). Tai yra pakraščio mokykla, pastatyti naujausi namai. Jie neturėtų mokyklos, neturėtų, kur leisti mokytis vaikus. Visi kalba, kad reikia kurti tvarias bendruomenes, tai faktiškai būtų panaikinta bendruomenė“, – sako mokyklos vadovė Daiva Čepanonienė.
Politikai dėl mokyklos likimo turėtų nuspręsti per kelis mėnesius.