Net trys keleiviai susikibo vakare apie 21 valandą iš Paryžiaus į Vilnių skrendančiame lėktuve. Kaip paaiškėjo, susimušė lietuviai: jie buvo padauginę alkoholio ir susikibo dėl kažkokio mažmožio. Muštynės pašiurpino kitus keleivius: jie pamatė, kad kažkas girtas labai skuba išlipti iš dar nesustojusio lėktuvo.
„Dar važiuojant taku iki išlaipinimo vietos tarp trijų keleivių įvyko konfliktas. Ir buvo pažeista tiesiog viešoji tvarka“, – sako Vilniaus miesto 2 policijos komisariato viršininkas Erik Jalovik.
Aiškėja, kad susikibusius Lietuvos piliečius išskyrė stiuardas. Jis vieną mušeiką nutempė į savo kambarėlį. Žmonės manė, kad pastarasis nori kuo greičiau išlipti iš lėktuvo. Sklando kalbos, kad jis net bandė atidaryti dar riedančio lėktuvo duris. Šią aplinkybę jau tikslinosi ir policijos pareigūnai. Liudininkas skrydžių bendrovės darbuotojas tai policijai paneigė.
„Mes tokios informacijos neturime, kad keleiviai bandė ar stengėsi atidaryti duris, ar išeiti anksčiau laiko“, – teigia E. Jalovik.
Keleiviai pasakoja, kad gerokai padauginusius ir agresyvius asmenis pastebėjo dar prieš muštynes. Triukšmadariai garsiai šūkavo. Konfliktas įvyko dėl kažkokio menkniekio. Niekas jau ir neprisimena, dėl ko paleisti kumščiai. Vienas staiga trenkė ir pats gavo atgal.
„Tai buvo du kaip ir pažįstami ir trečias buvo nepažįstamas, dėl kokių priežasčių, mes neturim duomenų, jie tiesiog susikivirčijo ir tokiu būdu buvo sutrikdyta viešoji tvarka, kitų keleivių rimtis ir įgulos darbas“, – pasakoja E. Jalovik.
Du pagrindiniai mušeikos nuvežti į policijos komisariatą. Abu ketino rašyti pareiškimus policijai. Vienas, jaunesnis visgi pretenzijų atsisakė, o kitas, vyresnis tebesielgė agresyviai, tikino, kad smogė norėdamas pamokyti jaunesnį, nes pastarasis esą pirmas pradėjo. Agresyvesnis sulaikytasis liko nakvoti policijos areštinėje. Baudžiamųjų bylų abu veikėjai išvengs, jiems gresia palyginti nedidelės baudos.
„Mes įžvelgiame viešosios tvarkos pažeidimą per administracinio kodekso prizmę, tai yra 481 str. ir asmenims gresia bauda nuo 30 iki 140 eurų“, – kalbėjo E. Jalovik.
Antrojo policijos komisariato viršininkas sako, kad raminti triukšmadarius lėktuvuose tenka gan dažnai. Kiekvieną mėnesį jiems tenka aiškintis maždaug po vieną – du panašius atvejus.