Šiaurinėje Vokietijos dalyje esančios Žemutinės Saksonijos žemės Kalnakasybos, energetikos ir geologijos biuras (LBEG) trečiadienį pranešė suteikęs Nyderlandų energetikos bendrovei „ONE-Dyas“ 18 metų galiosiantį leidimą gręžti jūros dugną.
Pagal susitarimo sąlygas gręžinio eksploatavimas ir gavyba būtų stabdomi, nustačius, kad Vokietijai nebereikia gamtinių dujų kaip energijos šaltinio.
Didžiausia ekonomika Europoje stengiasi greičiau pereiti prie atsinaujinančių energijos išteklių, tokių, kaip saulės ir vėjo energija, siekdama užtikrinti, kad ateityje į aplinką būtų išskiriamas mažas anglies dioksido kiekis.
LBEG pirmininkas Carstenas Mühlenmeieris sakė, kad vietos telkiniuose išgaunamos dujos kur kas mažiau kenkia klimatui nei importinės.
„ONE-Dyas“ gavybą netoli Vokietijai priklausančios Borkumo salos ir Nyderlandams priklausančios Skirmonnikogo salos esančiame telkinyje ketina pradėti jau šiemet.
Gręžimo darbai – iki 3,5 km gylyje
Gręžimo darbus planuojama vykdyti nuo 1,5 iki 3,5 km gylyje.
Numatoma, kad viso projekto metu bus išgauta nuo 4,5 mlrd. iki 13 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų.
Vokietijoje priežiūrą vykdanti Federalinė tinklų agentūra nurodė, kad pernai Vokietijoje suvartota maždaug 81 mlrd. kubinių metrų dujų.
Projektas vis dar turi įveikti keletą teisinių ir diplomatinių kliūčių.
Projektui prieštarauja aplinkos apsaugos grupės ir Vokietijai bei Nyderlandams priklausančių salų gyventojai. „Fridays for Future“ neseniai surengė protestą Borkume ir priešais Žemutinės Saksonijos parlamento rūmus Hanoveryje.
„Environmental Action Germany“ taip pat pažadėjo imtis teisinių veiksmų prieš šį projektą, jei jį patvirtintų valstybinės valdžios institucijos.