• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiau kaip 200 tūkst. Lietuvos gyventojų laiku nesumokėjo žemės mokesčio. Nesudarę sutarties dėl mokesčio mokėjimo atidėjimo, jie turės mokėti baudas ir delspinigius, o nepriemokos galės būti išskaitomos nuo sąskaitos net neatsiklausus žmogaus.

Daugiau kaip 200 tūkst. Lietuvos gyventojų laiku nesumokėjo žemės mokesčio. Nesudarę sutarties dėl mokesčio mokėjimo atidėjimo, jie turės mokėti baudas ir delspinigius, o nepriemokos galės būti išskaitomos nuo sąskaitos net neatsiklausus žmogaus.

REKLAMA

Kaip informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), beveik 511 tūkst. žemės savininkų laiku sumokėjo apie 31,7 mln. eurų žemės mokesčio: 499 tūkst. gyventojų (25,5 mln. eurų) ir 12 tūkst. įmonių (6,2 mln. eurų).

Tačiau žemės mokesčio dar nesumokėjo apie 214 tūkst. gyventojų, kurie turėtų sumokėti 7,9 mln. eurų ir 2,4 tūkst. įmonių, kurios turėtų sumokėti 764 tūkst.

„Dėkojame visiems, kurie sumokėjo žemės mokestį laiku, o žemės savininkus, kuriems to padaryti nepavyko, kviečiame nedelsti ir mokestį sumokėti kaip įmanoma greičiau“, – sako VMI Mokestinių prievolių departamento patarėja Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji primena, kad finansinių sunkumų turintys mokesčių mokėtojai gali kreiptis į VMI dėl mokesčio išdėstymo dalimis sudarant mokestinės paskolos sutartį.

REKLAMA

Praleidus žemės mokesčio terminą, kuris yra iki lapkričio 15 d., jau nuo kitos dienos pradedami skaičiuoti delspinigiai – 0,03 proc. per dieną.

VMI nuolat informuoja gyventojus apie naujai atsiradusius ir nesumokėtus mokesčius, siųsdama pranešimus.

Jei asmuo po pranešimo ir toliau nesumoka ir nesikreipia į VMI dėl mokestinės paskolos sudarymo, VMI, vadovaujantis teisės aktais, nurašo mokesčio sumą ir susikaupusius delspinigius iš lėšų, esančių kredito įstaigų sąskaitose.

REKLAMA
REKLAMA

VMI atstovė taip pat atkreipia dėmesį, kad išsamios žemės mokesčio deklaracijos yra įkeltos į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), mokėtiną sumą taip pat galima sužinoti prisijungus prie Mano VMI.

Tačiau jei gyventojas nesinaudoja VMI e. paslaugomis, o deklaracijos klasikiniu paštu negavo, nes galimai buvo netiksliai nurodęs gyvenamąją vietą, jis mokėtiną žemės mokesčio sumą gali sužinoti ir telefonu 1882.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mokesčių administratorius primena, kad žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas.

Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo pirmąjį pusmetį, o jei antrąjį pusmetį – tuomet žemės mokestis turės būti mokamas nuo kitų metų.

Paprasčiausias būdas sumokėti žemės mokestį – per EDS ar Mano VMI. Taip pat nurodžius žemės mokesčio sumą ir įmokos kodą, kuris yra 3011, tai galima padaryti bankiniu pavedimu, pašto skyriuose, „Maxima LT“ kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimų įstaigose.

Mokant žemės mokestį už kitą asmenį, mokėjimo dokumente svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio įmokos kodą (3011).

Nubausti Lietuvos biednioką ar invalidą lengviausia. Kodėl nebendradarbiauja ministerijos ir nesutvarko mokesčių sistemos,vėl kaltas eilinis nusenęs, paliegęs ir informacijos negaunantis Lietuvos pilietis. , Ar to nemato Prezidentas- gerovės valstybės kūrėjas?
Žemės, nekilnojamo turto mokesčiai yra neteisėti. Gal mokesčių inspekcija tą žemę pureno, ravėjo? Gal nekilnojamą turtą apšiltino? Ne. Tai jūsų privati nuosavybė, įgyta už sutaupytas lėšas, nuo kurių visi mokesčiai jau buvo sumokėti.
Gal tegu mokesčių inspekcija mums moka taršos mokestį už savo serverių kaitra kuriamą šiltnamio efektą? Arba už netinkamai atliktą savo darbą - surinkti mokesčius iš pajamų - ne iš turto.
Keturkampis apskritimas
Keturkampis apskritimas
Kitose šalyse moki procentą kai parduodi perki žemę,namą ar pan. Lietuvoje baudžiauninko stiliuje
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų