Kaip nurodoma išplatintame pranešime žiniasklaidai, NTM deklaracijas brangaus turto valdytojai turėjo pateikti iki 2019 metų gruodžio 16-osios. To nepadariusiems VMI primena, kad NTM deklaracija teikiama e. būdu per VMI elektroninio deklaravimo sistemą (deklaravimas.vmi.lt), pasirinkus formą KIT715.
„Nekilnojamojo turto, kurio vertė viršija 220 tūkst. eurų, valdytojų daugiausiai yra Vilniaus apskrityje ir čia yra daugiausiai laiku nesumokėjusiųjų – per 1,8 tūkst. Ir šios, ir kitų apskričių gyventojams primename, jog atidėlioti neverta todėl, kad skolininkams VMI turi teisę apskaičiuoti mokestines prievoles ir iš pamiršusių sumokėti NT mokestį savininkų išskaičiuoti nesumokėtus mokesčius bei susidariusius delspinigius. Taip pat jiems išliks pareiga pateikti deklaraciją", – teigia VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.
VMI primena, kad nekilnojamojo turto, kurio vertė viršija 220 tūkst. eurų, mokesčio skaičiavimo tvarka buvo tokia pati kaip ir 2018 metais, tačiau nuo 2020 metų ši neapmokestinamoji suma sumažinta iki 150 tūkst. eurų, o asmenims, auginantiems tris ir daugiau vaikų (įvaikių) iki 18 metų, ir asmenims, auginantiems neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų, taip pat vyresnį vaiką (įvaikį), kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, nuosavybės teise priklausančio ar jų įsigyjamo aukščiau minėto nekilnojamojo turto neapmokestinamoji suma sumažinta iki 200 tūkst. eurų.
NT mokesčiu apmokestinami tokie gyventojams nuosavybės teise priklausantys ar jų įsigyjami gyvenamosios, sodų, garažų, fermų, šiltnamių, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinės, poilsio paskirties statiniai (patalpos), žuvininkystės statiniai ir inžineriniai statiniai (arba tokio turto dalys), esantys Lietuvos teritorijoje, kurie nėra priskirti neapmokestinamajam NT. Prie neapmokestinamo NT nėra priskiriamos kulto apeigų reikmenų gamybai ir laidojimo paslaugų teikimui naudojamos patalpos – jos apmokestinamos bendrąja tvarka.