Socialiniame tinkle „Facebook“ Vilniaus savivaldybė pasidalijo pranešimu, kad ilgą laiką neeksploatuojami ir neturintys šeimininkų automobiliai išvežami į saugojimo aikšteles. Taip siekiama, kad atsirastų daugiau stovėjimo vietų.
Tačiau ne visi gyventojai pritarė tokiam sprendimui. Žmonės pasakojo, kad šiuo metu kiemuose labai daug automobilių, kurie nejudami jau keletą mėnesių. Tačiau šeimininkus jie turi, tik dėl karantino ribojimų žmonės niekur nevažiuoja.
„Dirbu, namuose, savivaldybės ribų kirsti negaliu, o tiesiog sukti ratus aplink daugiabutį nematau reikalo. Tad mano automobilis irgi jau stovi ilgą laiką nejudinamas, negi jį irgi išveš?“ – retoriškai klausė vilnietis.
Kiti gyventojai jam pritarė teigdami, kad dabar daug kiemuose automobilių, kurie yra apsnigti ir atrodo, kaip neprižiūrėti.
Kitas vilnietis teigė, kad tvarkos daugiabučių kiemuose trūksta, tačiau pirmiausia siūlė pradėti nuo sniego valymo, o ne automobilių išvežimo.
„Šiuo metu gyventojams labiausiai trukdo apsnigti ir nenuvalyti daugiabučių kiemui. Manau juos pirmiausia reikėtų nuvalyti, o paskui jau rūpintis nevažiuojančiais automobiliais“, – sakė vilnietis.
Tačiau buvo gyventojų, kurie pritarė savivaldybės sprendimui. Tik skundėsi, kad dėl kai kurių nevažiuojančių automobilių tenka skųstis ir 3 metus, bet jų niekas taip ir neišveža.
„Labai gerai, kad daugiabučių kiemuose neliks senų griuvenų. Atsiras daugiau stovėjimo vietų. Tačiau pastebiu, kad daugelis bando naudotis karantino situacija. Sako, kad dėl karantino niekur nevažiuoja, tačiau automobilis nejudinamas kur kas ilgiau negu tęsiasi karantinas“, – pastebėjo vilnietis.
Išveža neprižiūrimus ir neeksploatuojamus automobilius
Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andžej Dinikis tikino, kad nuvežami tik tie automobiliai, kurie yra neeksploatuojami arba neprižiūrimi, ir kurių savininkai nėra žinomi.
„Be priežiūros paliktos stovėti transporto priemonės apriboja kitų vairuotojų galimybes naudotis bendromis vietomis automobiliams statyti. Tokių automobilių savininkai gali būti baudžiami piniginėmis baudomis nuo 70 iki 140 eurų. O už pakartotinį nusižengimą gresia bauda nuo 140 iki 300 eurų. Be to, teismo sprendimu tokios transporto priemonės gali būti konfiskuojamos.
Automobiliai, kurių savininkai nėra žinomi, bus perimami savivaldybės žinion – nuvežami ir saugomi, kol atsiras savininkas arba teismas priims sprendimą dėl jų pripažinimo bešeimininkiu turtu. Tokiu turtu pripažįstami objektai ar daiktai, kurie neturi arba yra nežinomas teisėtas jų šeimininkas“, – informavo Vilniaus savivaldybės atstovas.
Pasak jo, tokių automobilių sąrašai yra skelbiami tiek seniūnijų stenduose, tiek internetiniame tinklapyje vilnius.lt saugaus miesto skiltyje.
„Šiuo atveju gyventojai automobilius privalėjo patraukti iki sausio 31 dienos. Jiems to nepadarius, automobiliai buvo išvežti į saugojimo aikštelę. Juos savininkai atsiimti gali pateikę nuosavybę patvirtinančius dokumentus.
Žinoma, tokiam savininkui teks sumokėti už automobilio išvežimą ir saugojimą bei antstolio paslaugas, iš viso apie 156 eurus“, – gyventojus įspėjo A. Dinikis.
Apie senus apleistus neeksploatuojamus automobilius specialistas gyventojams siūlė pranešti Viešosios tvarkos skyriui.
Kalbėdamas apie automobilius, kurie trukdo valyti sniegą specialistas teigė, kad jų savininkai policijos pareigūno sprendimu gali būti paprašyti automobilį perstatyti į kitą vietą.