Kauno oro uostas praėjusiais metais aptarnavo 1,3 mln. keleivių, o 2024-aisiais šis skaičius prognozuojamas dar aukštesnis. Kartu su rekordiškai augančiais keliaujančiųjų srautais plečiasi ir skrydžių geografija: atsiranda naujos kryptys, patogiai sujungiančios Laikinąją sostinę su įvairiais Europos miestais, rašoma pranešime spaudai.
Natūrali tokio judesio pasekmė – poreikio padiktuota plėtra. Antrinė skrydžių bendrovės „Ryanair“ įmonė Kaunas Aircraft Maintenance Services“ atidarė du naujus orlaivių aptarnavimo angarus, jau prasidėjo keleivių terminalo rekonstrukcija, o penktadienį – duris atvėrė ir antrasis Kauno oro uoste esančio viešbučio „Air Hotel“ korpusas.
„Džiaugiamės, kad augant keleivių srautams Kauno oro uoste, vyksta ir jiems svarbių paslaugų plėtra: praėjusiais metais veiklą terminale pradėjo naujos maitinimo įstaigos, šiemet – atsinaujino ir išsiplėtė viešbutis. Visa tai prisideda prie dar geresnės keliaujančiųjų patirties. Mūsų duomenys rodo, kad daugiau nei pusė Lietuvoje gyvenančių Kauno oro uosto keleivių skrydžiui atvyksta iš kitų miestų, todėl apgyvendinimo paslaugų pasirinkimo galimybė greta oro vartų – labai svarbi“, – komentavo Lietuvos oro uostų Komercijos departamento vadovė Gintarė Norvilaitė – Tautevičė.
Vardan komforto – milijoninės investicijos
Šią, daugiau nei 3 mln. eurų investicijų pareikalavusią apgyvendinimo įstaigos plėtrą, įgyvendintą kartu su Norvegijos Alsco Eiendom AS bei NT projektų vystymo bendrove „Etapas Group“, AB Šiaulių banko paskola bei grupe privačių investuotojų, sąlygojo tiek augantys keleivių srautai, tiek įsipareigojimas Kauno oro uostui plėstis ir sukurti bent 100 kambarių pasiūlą.
„Viešbutis greta oro vartų – tai strategiškai būtinas objektas, sukuriantis pridėtinės vertės komfortą visoje keleivio logistikoje. Tokia apgyvendinimo paslauga ne tik leidžia sutaupyti brangaus laiko, dabar vaidinančio ypatingą vaidmenį kiekvieno gyvenime, bet ir užkerta kelią vėlavimo į ankstyvą skrydį rizikai bei užtikrina kokybišką poilsį vėlyvai nusileidus po, galbūt, ilgos, varginančios kelionės“ – kalbėjo viešbučio „Air Hotel“ valdytoja Evelina Karalevičienė.
Kartu svetingumo ekspertė pridūrė, kad antrojo korpuso atidarymas – tik planuojamos plėtros pusiaukelė. Žadama, kad ateityje laukiantis trečiasis augimo etapas bus dar įspūdingesnis, tad įdiegti komforto sprendimai užtikrins ir dar didesnį patogumą visiems keliautojams bei oro uoste veikiančių įmonių svečiams.
Nuo oro uosto iki viešbučio – 1 minutė pėsčiomis
„Air Hotel“ išskirtinumas – jo vieta: viešbutis įsikūręs vos 50 metrų nuo terminalo. „Tai yra absoliuti bendrystė su oro uostu bei maksimalus patogumas svečiams. Pasaulinėje praktikoje tokia strateginė pozicija nėra itin dažna, nes net ir iki artimiausio viešbučio neretai tenka kelis kilometrus pavažiuoti“, – kalbėjo E. Karalevičienė.
Vos per minutę pėsčiomis įveikiamas atstumas nuo terminalo, įsiregistravimą į viešbutį pagreitinančios „self check-in“ stotelės, prabangūs numeriai, tiek trumpalaikio, tiek ilgalaikio parkavimosi galimybė bei netrukus atsirasianti vaikų žaidimų aikštelė, užtikrinsianti įsimintiną viešnagę net patiems jauniausiems svečiams, – tai tik maža dalis paslaugų prasiplėtusiame viešbutyje. Dėl šios priežasties „Air Hotel“ plėtros projekto vystytojai jų įgyvendinimą patikėjo „Simper“, „Itab“, „Decoflux“ bei kitiems statybų ir dizaino inovacijų ekspertams.
Naujovės – liukso numeriai ir susitikimų erdvė
„Naujojo „Air Hotel“ korpuso, kurį projektavo architektas Rimantas Giedraitis, konceptas išlieka tas pats – svarbiausia patogi lova bei pagalvė, tačiau prioritetą prabangai teikiantiems svečiams jau galime pasiūlyti ir liukso klasės numerius. Kartu atvėrėme modernios susitikimų erdvės „Happy People Room“, tinkančios organizuoti 12 – 15 žmonių verslo susibūrimus, komandos formavimo ar kitus renginius, duris“, – naujovėmis dalijosi viešbučio valdytoja.
Čia apsistoti pageidaujantys svečiai gali rinktis dviviečius, triviečius, šeimyninius ar asmenims su negalia pritaikytus kambarius, galinčius turėti ir virtuvėlę, o kiekvienas numeris – atviras atvykusiems tiek su mažais vaikais, tiek su augintiniais.
Dėl savo specifikos, viešbutis taip pat siūlo itin lanksčias maitinimo paslaugas: „Lengvus pusryčius tiekiame 24/7, o pageidaujant rimtesnių – juos organizuojame ir pačiame oro uoste. Kartu svečiai gali apsilankyti vietoje esančiame bare bei pasisotinti įvairiais užkandžiais.“
Įdomu tai, kad čia taip pat siūloma pasinaudoti skalbimo bei džiovinimo paslaugomis, kurių neretai prireikia net ir trumpam apsistojantiems svečiams.
Išskirtiniais pirmojo viešbučio korpuso akcentais tapo Mariaus Jovaišos „Neregėtos Lietuvos“ reprodukcijos, o naujųjų erdvių sienas papuošė Andriaus Aleksandravičiaus darbai.
Atsinaujinusio „Air Hotel“ šventėje dalyvavo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, projekto vystytojai, Lietuvos oro uostų (LTOU), bendrovių „KAMS“, „MAAS“, „AGH“, „SKY CLEAN“ bei kitų aviacijos sričių atstovai, kurie ne tik aptarinėjo dėl turizmo srautų sparčiai besikeičiantį Kauno miesto identitetą, bet ir lauke mėgavosi fortepijono virtuozo Motiejaus Bazaro melodijomis.
„Tokia apgyvendinimo paslauga – patraukli ne tik užsieniečiams. Kokybiško poilsio komfortą prieš skrydį ar po jo ypač dažnai renkasi ir patys lietuviai. Praktika rodo, kad tautiečiams pakanka vienos viešnagės prie pat oro uosto, kad toks algoritmas taptų ne prabanga, o įprastu pasirinkimu ateities kelionėms“, – renginio metu kalbėjo viešbučio valdytoja bei keliaujančiuosius pakvietė nors kartą išbandyti šį patogumą.