• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirkėjai pastebi, kad maisto produktai brangsta kone kasdien. Štai vilnietė tikina, kad nė nepastebėjo, kai sviesto pakelis pabrango beveik iki 4 eurų. Pieno gamintojai ir perdirbėjai tikina, kad kainos gali dar augti. O prekybininkai tikina, kad siūlys pirkėjams nuolaidas.

Pirkėjai pastebi, kad maisto produktai brangsta kone kasdien. Štai vilnietė tikina, kad nė nepastebėjo, kai sviesto pakelis pabrango beveik iki 4 eurų. Pieno gamintojai ir perdirbėjai tikina, kad kainos gali dar augti. O prekybininkai tikina, kad siūlys pirkėjams nuolaidas.

REKLAMA

Vilnietė, portalo tv3.lt skaitytoja Ilona stebėjosi sparčiai augančiomis sviesto kainomis. 

„Dažniausiai sviestą perku, kai jam yra taimoka nuolaida, jeigu jos nėra, tada pergu pigiausią sviestą. Tad įprastai už 200 g. sviesto pakelį moku virš 1 euro. Tačiau šią savaitę nuėjusi į parduotuvę akcijos neradau, apžiūrėjau visų gamintojų sviesto pakelius ir nustebau, kad Dvaro sviestas jau kainuoja 3,49 euro. Prieš kelias savaites sviestas tiktai nebuvo tiek pabrangęs. 

Žinoma, nebūtina pirkti brangiausio sviesto, yra ir pigesnių, bet vis tiek tikėtina, kad ir tie pigiausi ims brangti“, – piktinosi moteris. 

REKLAMA
REKLAMA

Vis tik ji tikino, kad sviesto neatsisakys. 

„Ieškosiu akcijų, pirksiu pigiausią sviestą, bet šios prekės neatsisakysiu. Margarino ar riebalų mišinio, kurie pigesni, tikrai vietoje sviesto nenaudosiu“, – sakė Ilona. 

REKLAMA

Pieno ūkių Lietuvoje mažėja

Prienų rajono ūkininkas, pieno gamintojų asociacijos pirmininkas Jonas Vilionis sakė, kad ūkininkai su nerimu laukia vasaros. 

„Viskas brangsta. Pavyzdžiui, jeigu anksčiau fermoje už elektrą mokėdavau 1800 eurų per mėnesį, dabar jau tenka mokėti 6 tūkst. Brangsta pašarai, dyzelinis kuras, tepalai, metalai, auga darbuotojų atlyginimai. Sunku viską net išvardinti. 

REKLAMA
REKLAMA

Gerai, kad spėjome pašarus pasiruošti dar pernai, kai kainos dar buvo mažesnės. Tačiau vasarą jau reikės naujų pašarų. Pirkome trąšas ir mokėjome jau kur kas brangiau. Dabar skaičiuojame, kiek išleisime, ir kiek uždirbsime“, – pasakojo ūkininkas.  

Pasak J. Vilionio ūkininkas yra priklausomas nuo daugelio dalykų. 

„Mums įtaką daro gamta, orai. Nežinome kokią kainą nustatys perdirbėjai ir prekybininkai. Ir dar nežinia kokių naujų mokesčių laukti iš valdžios. Va jau girdime apie naujus taršos, turto mokesčius. Todėl pieno ūkiai traukiasi, Lietuvoje jų mažėja. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Perdirbėjai moka už pieno kokybę ir kiekį. Smulkieji ūkininkai gauna 0,20–0,25 euro už litrą. Didesnių ūkių savininkai gauna 0,35–0,40. Smulkieji ūkininkai skaičiuoja, kad jų savikaina už litrą siekia 0,58 euro, o  gauna tik apie 0,20 euro“, – sakė asociacijos pirmininkas. 

Anot jo, dabar Lietuva tampa grūdininkų šalimi, niekas nenori auginti karvių. 

„Kaime sunku rasti darbuotojų, niekas nenori dirbti fermose. Užimtumo tarnyba atsiunčia darbuotojų, tačiau šie tik prašo parašyti, kad jie darbui netinkami. 

REKLAMA

Nematau, kad valdžia skatintų žemės ūkį, einame link to, kad Lietuvoje nieko nebeliks ir visus maisto produktus reikės atsivežti. Tačiau jeigu nuspirkę švarką nešiojame kelis metus, maisto mums reikia mažiausiai du kartus per dieną. Juk po darbo beveik kasdien žmonės eina į maisto prekių parduotuves“, – komentavo J. Vilionis. 

Ūkininko teigimu, šalis, kuri nepasigamina maisto yra pasmerkta žlugti. 

„Galime prisipirkti tankų ir raketų, bet jeigu kariai bus be maisto jie nieko nepadarys. Tad rūpintis žemės ūkiu ir patiems užsiauginti maistą yra labai svarbu“, – tikino J. Vilionis. 

REKLAMA

Pirkėjai ieško nuolaidų 

„Maxima“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė pasakojo, kad parduotuvių lentynose pirkėjai gali rasti 25 sviestus, keturi iš jų – lydytas sviestas „Ghi“. 

„Asortimente yra net sviesto iš buivolių ir ožkų pieno, sūdytų, ekologiškų sviestų. Pigiausias sviestas yra „Farm Milk“, kurio 180 gramų pakuotė kainuoja 1,39 euro, t.y. 7,72 euro už 1 kg. Brangiausi sviestai – nišiniai, pavyzdžiui, su trumais, žolelėmis. Jų kaina siekia 19,90 euro už 1 kg. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastebime, kad pirkėjai dažniausiai renkasi sviestą, kuriam tuo metu būna patrauklus akcinis kainos pasiūlymas, todėl kiekvieną savaitę stengiamės pirkėjams po tokį pasiūlymą ir pateikti“, – sakė prekybos tinklo atstovė. 

Prekybos tinklo „Rimi“ atstovė skaičiavo, kad dėl išaugusių energetikos kaštų, didesnės žaliavų, pakuočių, darbo jėgos kainos atsiliepia produktų įkainiams, atitinkamai ir pirkėjų pasirinkimui. 

„Kita vertus, mūsų privačios etiketės sviestas „Rimi Basic“ visada buvo labai populiarus, jo perkamumas didelis ir šiuo metu – šis sviestas kainuoja 1,25 euro. Tad kiekvienas pirkėjas mūsų tinkle gali pasirinkti jam pagal gyvenimo būdą ir galimybes tinkamiausią alternatyvą“, – sakė prekybos tinklo atstovė. 

Kaip valdžioje snargliai ir lezbes tai ir kainos tokios.
Siandien pirkau pakeli zemaitijos grietineles sviesta po 1,99, net idomu kur galima rasti po 4 eurus?
Nesąmonė kg. gal kainuoja sviestas , bet parduotuvės tiek nekainuoja. Žurnalistai populistai , rašo kad tik rašyti. Daugiau neskaitysiu nesąmones istrinsiu portalą .
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų