• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viena didžiausių Lietuvoje pieno perdirbimo grupių „Vilvi Group“ sausį gavo 20 mln. eurų konsoliduotų pajamų, arba 21,7 proc. daugiau nei pernai sausį.

19

Viena didžiausių Lietuvoje pieno perdirbimo grupių „Vilvi Group“ sausį gavo 20 mln. eurų konsoliduotų pajamų, arba 21,7 proc. daugiau nei pernai sausį.

REKLAMA

2022 metais grupė gavo 234,1 mln. eurų pajamų – 50 proc. daugiau nei 2021 metais. Per tris praėjusių metų ketvirčius „Vilvi Group“ uždirbo 12,33 mln. eurų grynojo pelno.

„Vilvi Group“ sudaro Vilkyškių pieninė, „Modest“, Kelmės pieninė, „Kelmės pienas“, „Pieno logistika“ ir Latvijos „Baltic Dairy Board“.

Grupės akcijos kotiruojamos biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

Bertašius: situacija „liūdnoka“

Vienos didžiausių Lietuvoje pieno perdirbimo grupių „Vilvi Group“ vadovas ir akcininkas Gintaras Bertašius sako, kad praėję metai ne tik perdirbėjams, bet ir visiems tiekimo grandinės dalyviams buvo istoriškai geri, tačiau dabartinę situaciją jis vadina „liūdnoka“. Sausį 22 proc. pajamas auginusios grupės lyderis neprognozuoja, kaip seksis dirbti šiemet, tačiau teigė, jog lengva nebus.

„Praėjusieji metai buvo istoriniai mūsų grupei, tiek turbūt sektoriui – ir perdirbimui, ir visai grandinei, turiu momeny ūkininkai, pieno tiekėjai. Jie buvo istoriškai geri“, – penktadienį BNS sakė G. Bertašius.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau sumažėjus paklausai eksporto rinkose, į kurias keliauja didžioji dalis grupės produkcijos,  dabartinę situaciją jis vadina „liūdnoka“. 

REKLAMA

„Šiuo metu ką bendrai matome, tai liūdnoka situacija, nes „Vilvi Group“ eksportuoja 90 procentų produkcijos į visą pasaulį, vidaus rinkoje beveik nedirbame, priklausome nuo eksporto rinkų, o jos dabar yra žemumose. Gal kažkokie pragiedruliai ir matosi“, – teigė G. Bertašius.

Grupė pranešė sausį gavusi 20 mln. eurų konsoliduotų pajamų, arba 21,7 proc. daugiau nei pernai sausį. Pernai ji gavo 234,1 mln. eurų pajamų – 50 proc. daugiau nei 2021 metais, o per tris praėjusių metų ketvirčius uždirbo 12,33 mln. eurų grynojo pelno.

REKLAMA
REKLAMA

Grupės vadovas sako, kad situacija rinkose į bet kurią pusę gali keistis labai greitai, todėl nesiryžo prognozuoti šių metų veiklos rezultatų, tačiau tvirtino, kad lengva nebus.

„Paprastai keičiasi į vieną arba kitą pusę, į aukštėjimą ar žemėjimą labai greitai. Šiandien tokioje nestabilioje situacijose – ir pieno rinkose, ir apskritai dėl ekonomikos Europoje, visame pasaulyje, tai turbūt prognozuoti, kas bus metų pabaigoje ar bent antroje pusėje, yra be galo sudėtinga. (...) Šiandien pasakyti, kokia bus ateitis, aš nesiryžtu. Bet tikrai nebus lengva – tai sakau drąsiai“, – kalbėjo G. Bertašius. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, grupė turi planų, kaip suvaldyti situaciją ir ją suvaldys, tik klausimas – ar per mėnesį, ar per penkis.

„Bendrom frazėm kalbant, turime planus, tai tikrai suvaldysime situaciją. Aš manau, kad čia ne dugnas yra, kad antro dugno nebus, o po dugno yra atsitiesimas, tik klausimas – kiek greitai, ar čia reikės mėnesio, ar penkių mėnesių. Tam tikrų įžvalgų turime, turbūt, pragiedrulių visgi matome“, – sakė G. Bertašius.

„Nežiūrint į viską mes esame tik tarpininkai, kurie perdirba pieną ir bando prisitaikyti prie situacijos: prie energetinių didesnių išlaidų, kurios dabar jau, aišku pinga, prie eksporto rinkose sumažėjusių gatavų produktų kainų“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Lietuvoje smarkiai kritusiomis pieno supirkimo kainomis pasipiktinę ūkininkai šią savaitę pradėjo protesto akcijas, prie pagrindinių perdirbėjų ir prekybininkų administracijos pastatų pirmadienį jie statė žalius kryžius, gyventojams dalijo pieną nemokamai, jį išpylė.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, gruodį vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina mažėjo antrą mėnesį iš eilės – ji siekė 51 centą už kilogramą.

Miestuose – eilės prie pieno

Neapsikentę vis mažėjančių supirkimo kainų pirmadienį ūkininkai paskelbė streiką. Jie žada visą savaitę primelžtą pieną išpilti laukuose arba dalinti nemokamai. Žemdirbiai prie streiko ragina prisijungti ir gyventojus. Prašo jų šią savaitę nepirkti pieno prekybos tinkluose, o pieno produktus įsigyti turguose, ūkininkų parduotuvėlėse ar tiesiog pasiimti nemokamai. Ūkininkai toliau tęsia protestą dalindami pieną žmonėms visoje Lietuvoje ir prie jų formuojasi eilės.

REKLAMA

Ketvirtadienį Telšiuose ūkininkai išdalijo per 16 tonų pieno, mieste nusidriekė kelių šimtų žmonių eilės. Ūkininkai pieną dalina neribotai, o daugiausia eilėse būriuojasi pensininkai. Ūkininkai sako, kad jiems labiau apsimoka pieną dalinti nemokamai žmonėms, nei tikėtis mokamų centų iš perdirbėjų. Žmonės pieną ima po litrą ir po 50 litrų. 

Dėl ženkliai kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų artimiausiu metu bus inicijuojami teisės aktų keitimai, kuriais būtų siekiama, kad:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- žaliavinio pieno supirkimo kainos būtų indeksuotos pagal pieno produkcijos pardavimų kainas;

- kartu su bazine pieno supirkimo kaina mokami priedai būtų skaidrūs, sąžiningi ir visiems suprantami;

- žaliaviniu pienu būtų galima prekiauti pieno aukcionuose, kai pieno kainas būtų galima stebėti realiu laiku, o ne po mėnesio, kaip yra dabar.

Taip pat bus peržiūrimi pieno ūkių investiciniai projektai, kad dėl susidariusios padėties jie nebūtų stabdomi ir įgyvendinami numatytu laiku.

REKLAMA

Šiuo metu lengvatinės paskolos iki 200 tūkst. eurų teikiamos kartu su investicinio projekto įgyvendinimu.

Parengtas įsakymo projektas, kad jau įgyvendinantys investicinius projektus ir su finansinėmis problemomis susiduriantys ūkiai galės kreiptis iki 200 tūkst. eurų lengvatinės paskolos apyvartinėms lėšoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų