• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karantino metu Lietuvoje įvyko pokyčiai nekilnojamojo turto (NT) rinkoje. Fiksuojama, kad atsirado žymiai daugiau pasiūlymų išsinuomoti būstą, tiesa, tai kol kas lėmė tik neženklius kainų pokyčius.

6

Karantino metu Lietuvoje įvyko pokyčiai nekilnojamojo turto (NT) rinkoje. Fiksuojama, kad atsirado žymiai daugiau pasiūlymų išsinuomoti būstą, tiesa, tai kol kas lėmė tik neženklius kainų pokyčius.

REKLAMA

NT ekspertai pabrėžia, kad pokyčiai palietė ne tik ieškančius nuomos variantų, bet ir jau besinuomojančius žmones, kuriems atsirado daugiau argumentų derėtis dėl nuomos kainos sumažinimo. Bent jau karantino laikotarpiu.

Portalo Aruodas.lt vadovė Viktorija Steponavičiūtė teigė, kad vertinant butų nuomos pasiūlos kainas yra matyti tik labai nedideli pokyčiai:

„Šiuo metu matome, kad nuo kovo pradžios privačių asmenų skelbimų apie butus nuomai pasiūla išaugo maždaug 270 skelbimų. Augo ir brokerių reklamuojamų nuomojamų butų skelbimų skaičius.

Dabar portale yra daugiau kaip 2600 butų nuomos pasiūlymai – didelė pasiūla ieškantiems nuomotis.“

Anot V. Steponavičiūtės, patys skelbimai rodo pasiūlos įvairovę: „Negalėtume teigti, kad išaugo būtent tam tikro segmento pasiūla. Yra ir pigesnių, ir itin prabangesnių nuomojamų butų, ir toliau nuo centro esančiuose mikrorajonuose, ir pačiame centre.“

REKLAMA
REKLAMA

Siūlo palaukti

NT bendrovės „Hausitus“ Vilniaus skyriaus vadovas Paulius Bružas teigia, kad karantino pradžioje dėl tam tikrų baimių įvyko nežymių pokyčių būsto nuomos rinkoje:

REKLAMA

„Nuomininkai bandė susimažinti nuomos kainą, daugiau derėjosi su būsto savininkais. Bet dabar situacija aprimo. Ryškūs pokyčiai įvyko su trumpalaike nuoma, kai dalis turto savininkų bandė keisti strategiją ir nuomoti būstą ilgesniam laikui.“

Anot P. Bružo, derybos dėl mažesnės nuomos kainos labai priklausė nuo būsto savininko pozicijos:

„Dalis nuomotojų net nesiderėjo, kitas dalis sutiko ženkliai sumažinti nuomos kainą. Į derybas linko tie, kurie norėjo išsaugoti tvarkingą nuomininką. Tikėtina, kad vėliau rinkoje atsiras dar daugiau nuomojamų butų ir kaina turėtų kristi.

REKLAMA
REKLAMA

Jei atstovaučiau tuos, kurie nori išsinuomoti, tai pasiūlyčiau šiuo metu dar šiek tiek palaukti. Tikrai neaišku, kiek tęsis karantinas, taip pat sunku pasakyti, kaip rinka reaguos po mėnesio ar po dviejų. Nuomos kainą lems įvairūs veiksniai.“

Sunkiau parduoti nei išnuomoti

NT bendrovės „Capital Team“ brokerė Asta Kozelienė antrino, kad šiuo metu rekomenduojama būsto savininkams daryti nuolaidas, jei šie nenori prarasti patikimų nuomininkų:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Savininkai dažnai turi paėmę paskolas, kurias reikia padengti. Tad karantino laikotarpiu logiška būtų susimažinti lūkesčius, tačiau neprarasti pajamų. Teko girdėti pavyzdžių, kad nuomos kaina buvo sumažinta iki 20-30 proc. Viskas priklauso nuo to, kaip susitarsi.“

Anot A. Kozelienės, sunku pasakyti, keliais procentais sumažėjo nuomos kainos karantino metu:

„Pokyčiai tikrai nėra ryškūs. Ieškantiems būsto yra geras laikas deryboms. Net ir tiems, kurie laikinai ieško būsto dėl karantino ir privalomos saviizoliacijos. Taip nuomotojai gali sumažinti arba išvengti nuostolių.

REKLAMA

Tikrai galima rasti pavyzdžių, kai būstas yra išnuomojamas už „savikainą“. Neabejotinai, šiuo laikotarpiu yra sunkiau parduoti nei išnuomoti būstą.

O ilgalaikės nuomos kainos įprastai būna mažesnės birželio-liepos mėnesiais. Labai tikėtina, kad rugpjūtį, kai artės nauji mokslo metai, kainos galimai pasieks piką. Kaip jos keisis šiuo laikotarpiu – sunku prognozuoti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų