• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vis daugiau mirusių lietuvių laidojama ne tradiciniame karste, kuris užkasamas paskirtoje kapavietėje, o kūną sudeginant ir urną su pelenais talpinant kolumbariume.

Vis daugiau mirusių lietuvių laidojama ne tradiciniame karste, kuris užkasamas paskirtoje kapavietėje, o kūną sudeginant ir urną su pelenais talpinant kolumbariume.

REKLAMA

Dabar galiojantis įstatymas numato, kad vieta savivaldybių lėšomis įrengtuose kolumbariumuose skiriama neatlygintinai. Tačiau šią tvarką siūloma keisti įvedant naują mokestį.

Tai numato oficialiai registruotos Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisos. Jas iniciavo Seimo narys Tomas Tomilinas, o savo parašais parėmė grupė kitų parlamentarų.

Pataisomis siūloma nustatyti, kad už savivaldybės lėšomis įrengto kolumbariumo nišos suteikimą mokamas savivaldybės tarybos nustatyto dydžio mokestis.

Tuo metu kapinėse įprastos kapavietės ir toliau būtų skiriamos neatlygintinai.

„Šiuo metu savivaldybės neturi įstatyminės prievolės statyti kolumbariumus, todėl jų įrengimas priklauso tik nuo savivaldybių iniciatyvos ir finansinių galimybių. Kolumbariumų statybai reikalingos lėšos, o jų finansavimas iš savivaldybių biudžeto be papildomo pajamų šaltinio gali būti sudėtingas. 

REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybės tarybos nustatyto dydžio mokesčio įvedimas leistų savivaldybėms užtikrinti, kad investicijos į šiuos statinius atsipirktų ir būtų galima planuoti ilgalaikę infrastruktūros plėtrą“, – rašoma pataisų aiškinamajame rašte.

REKLAMA

Pasak jo, esamas reguliavimas numato neatlygintiną kolumbariumo nišų suteikimą, tačiau savivaldybėms trūksta finansinių paskatų investuoti į tokius statinius:

„Įstatyme nustačius galimybę savivaldybių taryboms nustatyti atitinkamo dydžio mokestį, atsirastų mechanizmas, leidžiantis kompensuoti investicijas ir skatinti jų plėtrą, o tuo pačiu būtų užtikrinta didesnė laidojimo alternatyvų pasiūla.“

REKLAMA
REKLAMA

Be to, esą tradicinis laidojimo būdas (kapavietėse) reikalauja vis daugiau vietos, o miestuose ir tankiai apgyvendintose teritorijose kapinių plėtra tampa sudėtinga arba net neįmanoma.

„Kolumbariumai leistų gerokai efektyviau panaudoti turimą erdvę ir sumažinti poreikį steigti naujas kapines“, – rašoma pataisų aiškinamajame rašte.

Šiuo metu Vilniuje yra įrengti keli kolumbariumai. Tačiau tai padaryta investuotojų, o ne savivaldybės lėšomis.

Dėl to nemokamos turinčios būti vietos kolumbariumuose yra mokamos. Vienos vietos kaina siekia nuo 815 iki 848 eurų.

Kaune už vietą kolumbariume tenka mokėti nuo 950 iki 2 tūkst. eurų.

Visokių mokesčių tik didės, nes taskomi pinigai I dešinę ir į kairę. Super didelis biurokratinis aparatas kuri reikėtų mažinti bent tris kartus. Visokių niekam nereikalingų tankų pirkimai už milijardus, dalinami šimtais milijonų eurų visokioms ukrainoms. Brangus elektra nes svonderiai esantys valdžioje atjungė Lietuvos elektros sistemą nuo BREL. Galima vardinti nesustojus. Todėl bus dar daugiau apiplesinejami piliečiai
net numireliai patys po mirties pradeda m0ket mokescius
Atpildas už negalvojimą
Atpildas už negalvojimą
Norėjot valdžion Nausėdos-Blinkevičiūtės tandemo? Prašom, susimokėkit, pradžiai 815 EUR, pradžiai, sekantį kart išsirinksit, mokėsit jau trigubai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų