• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas antradienį po pateikimo pritarė siūlymui, kuriuo būtų gerinamos sąlygos nuotolines finansines sutartis sudarantiems gyventojams.

Seimas antradienį po pateikimo pritarė siūlymui, kuriuo būtų gerinamos sąlygos nuotolines finansines sutartis sudarantiems gyventojams.

REKLAMA

Už tokius Vartotojų teisių apsaugos įstatymo ir jį lydinčių projektų pakeitimus balsavo 108 Seimo nariai, susilaikiusių ir balsavusių prieš nebuvo.

Šiais Finansų ministerijos pakeitimais siekiama didinti vartotojų apsaugą finansinių paslaugų sutartis jiems sudarant nuotoliu.

Kaip teigiama projekte, iki sudarant nuotolinę finansinę sutartį tokių paslaugų teikėjas būtų įpareigotas klientui apie ją suteikti daugiau ir lengvai suprantamos informacijos, o žmogus savo ruožtu sutarties atsisakyti galėtų be sankcijų ir nenurodydamas tam priežasties. 

Be to, pakeitimais norima įtvirtinti galimybę vartotojui konsultuotis su tikru darbuotoju, jeigu nuotolinės sutarties sudarymui naudojamos automatizuotos sistemos, tokios kaip pokalbių robotai.  

REKLAMA
REKLAMA

Reglamentuojant vartotojo teisę atsisakyti nuotolinės sutarties, norima nustatyti tam skirtą 14 dienų terminą, kartu sudaryti galimybę sutartį pratęsti iki 12 mėnesių ir 14 dienų, tinkamai negavus visų sąlygų ir informacijos. Pensijų kaupimo sutartims šis terminas truktų 30 dienų. 

REKLAMA

Taip pat siūloma drausti naudoti vartotojų sprendimų priėmimą ribojančias ar manipuliacines elektronines sąsajas, pavyzdžiui, tam tikrų pasiūlymų paryškinimą, pabrėžimą.

Be to, siūloma nustatyti, kad vartotojui iki pasirašymo pateikiama sutartinė informacija būtų lengvai įskaitoma, o asmenims su negalia pateikiama jiems tinkamu formatu.

Finansų ministerija taip pat nori įvesti sankcijas už informacijos ir tinkamų paaiškinimų nepateikimą, netinkamą elektroninių sąsajų naudojimą sudarant nuotolines sutartis.

REKLAMA
REKLAMA

Siūlomais teisės aktų pakeitimais į nacionalinę teisę perkeliama Nuotolinių finansinių sutarčių direktyva ir suvienodinami nuotolinių finansinių sutarčių standartai visoje Europos Sąjungoje (ES).

Siūlymais būtų keičiamos Vartotojų teisių apsaugos, Mokėjimo bei Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymų ir Civilinio kodekso nuostatos. 

Pagrindinis projektą svarstysiantis komitetas – Teisės ir teisėtvarkos, papildomas – Žmogaus teisių komitetas. Į plenarinę salę projektas svarstymo stadijoje turėtų sugrįžti birželį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų