Pasak bendrovės, įgyvendinant planą bus sukurta 40 tūkst. naujų darbo vietų.
Technologijų milžinė yra didžiausias Pietų Korėjos konglomeratas, o jos bendra apyvarta prilygsta penktadaliui šalies bendrojo vidaus produkto (BVP).
Pagrindinė grupės patronuojamoji įmonė „Samsung Electronics“ yra didžiausia pasaulyje išmaniųjų telefonų gamintoja.
Pristatytas planas „padės sustiprinti pasaulinį „Samsung“ statusą pagrindinėse pramonės šakose, kartu nukreipiant naujoves į naujas sritis“, – sakoma bendrovės pranešime, kuriame priduriama, kad ji taip pat sieks įsigyti naujų įmonių.
Puslaidininkių srityje, pasak įmonės, ji sieks tobulinti pažangiausias technologijas, kad būtų patenkintas „ilgalaikis poreikis, o ne trumpalaikiai pokyčiai“.
„Samsung Group“ taip pat siekia išplėsti biofarmacijos verslą, kuriam atstovauja padaliniai „Samsung Biologics“ ir „Samsung Bioepisit“.
Konglomeratas teigimu, bus pastatytos dvi naujos gamyklos be jau turimų trijų, siekiant pradėti gaminti vakcinas.
Iš 240 trln. vonų (205 mlrd. JAV dolerių) sumos, Pietų Korėjoje bus investuota 180 trln. vonų.
Bendrovė tikisi, kad investicijos leis sukurti 10 tūkst. papildomų darbo vietų šalies be jau suplanuotų 30 tūkstančių. Pasak jos, investicijos taip pat gali paskatinti net 560 tūkst. naujų darbuotojų samdymą susijusiose pramonės šakose.
Pranešimas paskelbtas praėjus vos kelioms dienoms, kai faktinis konglomerato vadovas Lee Jae-yongas (Li Džejongas) buvo lygtinai paleistas iš įkalinimo įstaigos, kalėjęs tik maždaug pusę skirtos bausmės.
Lee Jae-yongo paleidimas dar kartą įrodė, jog šalyje tebegyvuoja ilgametė tradicija paleisti verslo lyderius, kurie buvo pasiųsti už grotų dėl korupcijos ar mokesčių vengimo.
Lee Jae-yongas, kuris, žurnalo „Forbes“ vertinimais, valdo 11,4 mlrd. JAV dolerių vertės turtą ir turtingiausių pasaulio gyventojų sąraše užima 202-ą vietą, sausį buvo pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo, turto grobstymo ir kitų nusikaltimų, susijusių su korupcijos skandalu, nuvertusiu buvusią šalies prezidentę Park Geun-hye. Jam tuomet buvo skirta pustrečių metų laisvės atėmimo bausmė.
Lygtinis paleidimas nereiškia, kad Lee Jae-yongo teisinės problemos baigėsi: jis tebėra teisiamas dėl įtariamo manipuliavimo akcijomis, kuris, kaip teigiama, jam sudarė palankesnes sąlygas perimti šeimos konglomerato kontrolę.