Praėjus dienai po to, kai prezidentas Donaldas Trumpas telefonu kalbėjosi su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, o JAV administracija pareiškė, kad Ukraina turės atiduoti teritorijų, M. Rubio sakė, kad Jungtinės Valstijos yra „suinteresuotos ilgalaike Ukrainos nepriklausomybe“.
„Tai turėtų būti pagrįsta nuolatiniais ekonominiais interesais“, – teigė M. Rubio konservatyviųjų vedėjų Clay Travis ir Bucko Sextono radijo laidoje.
„Tikimės, kad netrukus turėsime naujienų apie tai: galimybę bendradarbiauti su Ukraina – steigti bendrą įmonę ar panašiai – dėl jų teisių į naudingąsias iškasenas, visus jų turimus gamtinius išteklius“, – sakė jis.
„Dalis šių pinigų bus panaudota atlyginti JAV mokesčių mokėtojams už milijardus dolerių, kurie buvo išleisti, – pridūrė M. Rubio. – Dalis jų bus investuota atgal į Ukrainą, kad būtų galima atstatyti visa ten įvykusi destrukcija.“
Ketvirtadienį M. Rubio taip pat kalbėjosi telefonu su Ukrainos užsienio reikalų ministru Andrijumi Sybiha, kuris perspėjo, kad Rusija bando pasidalyti pasaulį panašiai kaip Jaltos konferencijoje, kurioje Sovietų Sąjungos, JAV ir Jungtinės Karalystės lyderiai aptarė jėgų pusiausvyrą po Antrojo pasaulinio karo.
Pokalbyje M. Rubio aptarė „drąsią diplomatiją siekiant užbaigti karą derybų keliu ir užtikrinti tvarią taiką“, sakė Valstybės departamento atstovė Tammy Bruce.
D. Trumpas, ilgą laiką kritikavęs pinigų siuntimą Ukrainai nuo tada, kai į ją įsiveržė Rusija, anksčiau šį mėnesį užsiminė, kad norėtų susitarimo dėl galimybės gauti Ukrainos retųjų žemės metalų kaip sąlygos, kad parama būtų tęsiama.
Ukrainoje yra dideli ličio ir titano ištekliai, kurie yra labai svarbūs aukštosioms technologijoms, įskaitant kosminę erdvę ir elektrines transporto priemones.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!