Antradienį vienas iš žurnalistinio tyrimo apie premjero verslus autorių Šarūnas Černiauskas klausė ministro pirmininko, ar jam ir Mindaugui Milašauskui priklausanti įmonė neprekiauja Rusijoje. Panašias abejones viešojoje erdvėje iškėlė žurnalistė Rita Miliūtė, apžvalgininkas Marius Laurinavičius.
„Man yra žinoma tikrai nedaug. Įmonės vadovas mane informavo, kad jokių pardavimų nei į Rusiją, nei į Baltarusiją, Kazachstaną ar jokias panašias egzotiškas šalis įmonė nėra dariusi nuo 2022 m. sausio-vasario mėnesio“, – ketvirtadienį „Žinių radijuje“ kalbėjo G. Paluckas.
Trečiadienį „Emus“ vadovas ir akcininkas M. Milašauskas Eltai taip pat teigė, jog įmonė neturi jokių ryšių su Rusija ar Baltarusija nuo 2022 m. vasario mėnesio, kai šalis agresorė pradėjo invaziją į Ukrainą. Anot ministro pirmininko, įmonė turi visus tai patvirtinančius dokumentus.
„Įmonės vadovai turi tai patvirtinančius dokumentus, eksporto deklaracijas iš muitinės ir manau, kad jie tą informaciją visiems, kam įdomu, pateiks viešai“, – tikino premjeras.
Jis taip pat teigė manantis, jog „Emus“ gaminama akumuliatorių įranga negali būti panaudojama kariniame kontekste.
„Nemanau, kad „Emus“ produkcija yra dvigubos paskirties“, – teigė G. Paluckas.
ELTA primena, kad bendrame „Laisvės TV“ ir tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ tyrime paskelbta, kad premjeras kartu su verslo partneriu M. Milašausku valdo įmonę „Garnis“, kuri gavo lengvatinę 200 tūkst. eurų paskolą iš nacionalinio plėtros banko ILTE. Tai įvyko G. Paluckui jau einant premjero pareigas.
G. Paluckas ir M. Milašauskas kontroliuoja ir kitą įmonę „Emus“, kuri, pagal nustatytą tvarką, nebūtų atitikusi reikalavimų gauti lengvatinę paskolą iš ILTE.
Pats premjeras žurnalistams jau aiškinosi, jog paskolą gavusios įmonės „Garnis“ veikloje nedalyvauja ir pagrindo nusišalinti nuo Vyriausybės sprendimų, susijusių su ILTE, nematė.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl galimo G. Palucko interesų konflikto. Savo ruožtu ILTE atliko vidinį patikrinimą, kurio metu tvarkų pažeidimų nenustatyta. Istorija atsidūrė ir teisėsaugos akiratyje.
Ikiteisminį tyrimą pradėjo ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), patikrinimą dėl paskolos panaudojimo aplinkybių baigusi VMI pažeidimų nenustatė.
Registrų centro duomenimis, G. Paluckui priklauso 49 proc. akcijų baterijų sistemas gaminančioje įmonėje „Garnis“. Tuo metu ličio chemijos akumuliatorius, programinę įrangą, bei sistemas gaminančioje įmonėje „Emus“ premjeras valdo 51 proc. akcijų. Likusios akcijos abiejose įmonėse priklauso M. Milašauskui. Jis šiuo metu yra ir „Emus“ direktorius.
Praėjusią savaitę „Laisvės TV“ ir „Siena“ žurnalistai antroje žurnalistinio tyrimo apie premjero verslus dalyje iškėlė klausimus dėl Vyriausybės vadovo iki 2018-ųjų valdytos ežerų dugnų topografijos aplikaciją vysčiusios įmonės „Sagerta“ ir jos gautų šimtatūkstantinių paskolų iš verslininko Darijaus Vilčinsko atstovautos bendrovės „Uni Trading“.
Šios informacijos aplinkybių kontekste ikiteisminį tyrimą pradėjo Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!