• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvo laikai, kai norint patekti į parduotuvę reikėjo ne tik pasiskiepyti ir skenuoti pasą, bet dar ir laukti eilėse dėl pirkėjų srautų mažinimo. Dar anksčiau buvo ir taip, kad įvairiausių produktų pritrūkę gyventojai galėjo apsipirkti bet kuriuo paros metu, nes parduotuvė veikdavo ir naktį.

Buvo laikai, kai norint patekti į parduotuvę reikėjo ne tik pasiskiepyti ir skenuoti pasą, bet dar ir laukti eilėse dėl pirkėjų srautų mažinimo. Dar anksčiau buvo ir taip, kad įvairiausių produktų pritrūkę gyventojai galėjo apsipirkti bet kuriuo paros metu, nes parduotuvė veikdavo ir naktį.

REKLAMA

Tokius laikus prisiminė vilnietis Rokas, pasak kurio, pvz., užsienyje 27/7 veikiančios parduotuvės yra normalu, nes ne visi žmonės dirba dieninėmis pamainomis.

Be to, jo teigimu, būna, kad ko nors pritrūksta vėlai vakare ar naktinėjant, o visoje Lietuvoje tokiu laiku esą veikia tik degalinės, kurios paprastų maisto produktų net neturi.

„Anksčiau lyg buvo parduotuvių, kurios dirbo visą parą, bent jau Vilniuje. Bet po koronos viskas dingo. Gal nebeapsimoka dirbti visą parą, kai alkoholio po aštuonių nebegalima parduoti?“ – svarstė Rokas.

REKLAMA
REKLAMA

Kitur visą parą veikia, Lietuvoje – nebe?

Maxima“ Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė patvirtino, kad, atsižvelgiant į pirkėjų srautus ir įpročius, prekybos tinklas šiuo metu neturi visą parą veikiančių parduotuvių nei Lietuvoje, nei Latvijoje.

REKLAMA

Vis tik Estijoje, įvertinus pirkėjų poreikį, visą naktį dirba netgi dvi XXX formato „Maxima“ parduotuvės.

I. Trakimaitė-Šeškuvienė pripažino, kad Vilniuje, Mindaugo g. 11, esanti „Maxima“ dirbdavo visą parą.

„Šios parduotuvės darbo laiką keitėme atliepdami pasikeitusius pirkėjų įpročius – šiuo metu ji veikia nuo 7 iki 24 valandos. Nakties laiku parduotuvėje besilankančių pirkėjų srautas yra sąlyginai nedidelis.

REKLAMA
REKLAMA

Taigi dar 2020 metais, prasidėjus COVID–19 pandemijai, nuspręsta atsisakyti darbo laiko visą parą“, – nurodė atstovė.

Ji atskleidė, kad artimiausiu metu prekybos tinklas neturi planų sugrąžinti visą parą veikiančių parduotuvių, kadangi po vidurnakčio parduotuvėse besilankančių pirkėjų srautas yra nedidelis.

Darbo laiką koreguoja pagal sezoną

Prekybos tinklo „Lidl Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Lina Skersytė irgi nurodė, kad parduotuvių darbo laiką diktuoja pirkėjų poreikiai ir apsipirkimo įpročiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, būtent todėl kelis kartus per metus parduotuvių darbo laikas yra koreguojamas.

„Pavyzdžiui, prieš vasaros sezoną, kuomet atšilę orai pakoreguoja daugelio dienotvarkę, dažnas rytus pradeda anksčiau, taip pat ir vakarais norisi daugiau laiko praleisti gryname ore, džiaugtis ilgesniais pasivaikščiojimais.

Atitinkamai koreguojame ir pavienių parduotuvių darbo laiką. Pvz., vasaros sezono metu Palangoje veikianti parduotuvė dirba iki 24 val.“ – komentavo L. Skersytė.

REKLAMA

Ji pridūrė, kad taip pat parduotuvių darbo laiko pokyčiai būna ir artėjant rudens sezonui, tad ir tuomet yra stengiamasi atliepti pirkėjų poreikius.

„Visą parą veikiančių „Lidl“ parduotuvių Lietuvoje neturime, artimiausiu metu tokių planų taip pat neturime“, – nurodė pašnekovė.

Visą parą veikia 4 parduotuvės

„Iki“ Komunikacijos vadovė Gintarė Kitovė įvardijo, kad prekybos tinklas turi tik 4 autonomines „Iki Go!“ prekės ženklo parduotuves, kurios Vilniuje veikia visą parą ir yra be darbuotojų.

REKLAMA

Ji aiškino, kad įeinant į šias parduotuves tereikia prie vartelių nuskenuoti banko kortelę, o apsipirkimo metu visas prekes galima dėti tiesiai į savo maišelį ar kuprinę ir tik išeinant pro vartelius patvirtinti mokėjimą.

Pasak G. Kitovės, didelės raiškos kameros ir itin tikslūs svorio jutikliai identifikuoja, kokia prekę klientas pasiėmė ar grąžino atgal į lentyną. O visą procesą spartina ir nuolatos tobulėjantis dirbtinis intelektas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Esame pirmieji ir vis dar vieninteliai, lietuviams pristatę pasaulyje išpopuliarėjusią inovaciją – autonomines parduotuves. Statistika rodo, kad klientai vieno apsipirkimo metu praleidžia mažiau nei 2 minutes. 

Pirkėjai naudojasi galimybe prekių įsigyti ir naktį – perka tiek skirtingus vaisvandenius ar vandenį, įvairius užkandžius ar šokoladinius batonėlius“, – dėstė atstovė.

Ji pridūrė, kad kitokių visą parą dirbančių parduotuvių prekybos tinklas neturi ir nėra turėjęs, o ilgiausiai „Iki“ parduotuvės dirba iki 23 valandos.

REKLAMA

Visą parą veikia tik Palangoje

Tuo metu prekybos tinklas „Rimi“ turi tik vieną visą parą dirbančią parduotuvę Palangoje, tačiau ji yra sezoninė ir veikia tik vasarą.

Kaip nurodė Ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė, minima parduotuvė yra netoli judrios J. Basanavičiaus gatvės, taigi naktį tikrai yra sulaukiama klientų.

REKLAMA

Ji taip pat nurodė, kad prekybos tinklas reaguoja į klientų poreikius, jų pasirinkimus ir pastebi, kad didžiausios piko valandos yra darbo dienomis vakare ir savaitgaliais.

Vakare į darbo pabaigą parduotuvės ištuštėja, todėl šiuo metu nematome poreikio keisti darbo laiką ir dirbti visą parą. Darbo laikui taip pat įtakos turi ir sezonas: pavasarį–vasarą kai kurios parduotuvės dirba ilgiau, o rudenį–žiemą – trumpiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai susiję su tamsiu ir šviesiu paros metu, kuomet žmonės daugiau ar mažiau praleidžia laiko ne namuose“, – kalbėjo E. Krasauskienė.

O, pasak „Norfa“ atstovo spaudai Dariaus Ryliškio, parduotuvių, veikiančių visą parą, prekybos tinklas neturi ir artimiausiu metu neplanuoja, nes tam nėra rimto poreikio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų