„Tai leis vartotojams sutaupyti vidutiniškai apie penkis eurus per mėnesį, (tiems – BNS) kurie suvartoja elektros energijos apie šimtą kilovatvalandžių“, – žurnalistams pirmadienį sakė R. Pocius.
Vidutinė visuomeninė elektros kaina gyventojams nuo liepos mažėja beveik 19 proc. (5,2 cento) iki 22,264 cento (su PVM) už kWh. Tokią kainą mokės maždaug 460 tūkst. nepriklausomo tiekėjo nepasirinkusių trečiojo elektros rinkos liberalizavimo etapo vartotojų.
„Standartinio“ plano vienos laiko zonos tarifas bus 22,7 cento – 18,9 proc. (5,3 cento) mažiau nei dabar, dviejų laiko zonų: dieninė – 26,1 cento, arba 6,8 proc. (1,9 cento) mažiau ir naktinė – 15,8 cento – 18,1 proc. (3,5 cento) mažiau.
Pasak R. Pociaus, rinkoje šiuo metu nėra tendencijų, dėl kurių pirmadienį patvirtinta visuomeninė elektros kaina antrąjį pusmetį galėtų būti peržiūrėta.
„Kol kas situacija rinkoje yra nusistovėjusi ir bent iš šiandienos perspektyvos mes nematome, kad kaina iki metų pabaigos galėtų būti peržiūrėta“, – teigė VERT pirmininkas.
Energetikos ministerijai antrąjį pusmetį siūlant buitiniams vartotojams nemokėti kompensacijų už elektrą, R. Pocius paragino vartotojus pasikeisti anksčiau su nepriklausomais tiekėjais pasirašytas elektros tiekimo sutartis, jei jų kaina yra didesnė.
„Ypatingai skatintume ir ragintume vartotojus, kurie to dar nėra padarę, ir kurie buvo pasirašę anksčiau sutartis aukštesnėmis elektros energijos kainomis negu 28 centai už kilovatvalandę, peržiūrėti sutartis su nepriklausomais tiekėjais ir kiek įmanoma greičiau jas pasikeisti“, – teigė VERT pirmininkas.
Energetikos ministerija siūlo antrąjį pusmetį kompensacijų už elektrą buitiniams vartotojams nemokėti. Galutinį sprendimą trečiadienį priims Vyriausybė.
Visuomeninė elektros kaina, kurią šiuo metu moka apie 462 tūkst. vartotojų, nuo kovo 1-osios patikslinus tarifą siekia 27,431 cento.
Ši kaina paprastai nustatoma du kartus per metus – nuo sausio ir liepos, tačiau šiemet ji bus nustatoma tris kartus.
Pirmąjį šių metų pusmetį už elektrą gyventojams valstybė padengia iki 28,5 cento už kWh, tačiau nekompensuojama žemiau 28 centų tarifo ribos.