• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalį užvertus gausiam sniegui, nemažoje dalyje Lietuvos vietovių sutriko elektros tiekimas – dešimtys tūkstančių žmonių net kelias dienas negalėjo gyventi įprasto gyvenimo – susišildyti namų, gamintis maisto, įsijungti televizoriaus ar tiesiog įkrauti telefono.

Šalį užvertus gausiam sniegui, nemažoje dalyje Lietuvos vietovių sutriko elektros tiekimas – dešimtys tūkstančių žmonių net kelias dienas negalėjo gyventi įprasto gyvenimo – susišildyti namų, gamintis maisto, įsijungti televizoriaus ar tiesiog įkrauti telefono.

REKLAMA

Tai greitai pajuto elektros generatorių pardavėjai ir nuomotojai – jų teigimu, susidomėjimas elektros generatoriais pastarosiomis dienomis išaugo keletą kartų.

Susidomėjimas – ženklus

„Kesko Senukai Digital“ direktoriaus pavaduotojas komercijai Paulius Palinauskas sako, kad elektros generatorių pardavimai bent kažkiek paauga kiekvieną žiemą, o šį sausį išaugimas – gerokai ryškesnis.

„Šių metų sausio pardavimai sudaro 40 proc. visų 2020 metais parduotų generatorių.

Pirkėjai dažniausiai įsigyja 2–2,5 kW galios generatorius. Populiariausių generatorių kainos svyruoja nuo 230 iki 300 eurų“,  – informacija apie sausio pardavimus dalijasi P. Palinauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Įmonės atstovas prideda, kad šalyje neveikiant didžiajai daliai parduotuvių, gyventojai ieško įvairių būdų įsigyti elektros generatorius – perka juos ir internetu, ir kitais būdais.

REKLAMA

„Pastebime, kad šias prekes gyventojai aktyviai perka tiek internetu, tiek fizinėse parduotuvėse šiuo metu veikiančiuose maisto ir kitų būtiniausių prekių skyriuose, užsisako ir telefonu, elektroniniu paštu“, – komentuoja P. Palinauskas.

Internetinės parduotuvės „Pigu.lt“ teigimu, pastarąją savaitę po rekordinio snygio, klientų paieškose šalia sniego kastuvų, pirštinių, batų apkaustų, slidžių, čiuožynių, sniego valytuvų ir kitų priemonių atsirado ir elektros generatoriai, kurių pardavimai išaugę 6 kartus, palyginus su praeitų metų sausiu.

REKLAMA
REKLAMA

„Vis dėlto, ši prekių kategorija į populiariausių paieškų sąrašą nepatenka, nors pačioje kategorijoje pirkėjai ir lankėsi daugiau nei 20 kartų dažniau nei įprastai. 

(...) Pastebėjome, kad klientai dažniausiai perka 2-3 kW galingumo elektros generatorius, tačiau įsigyjami ir 8,5 kW galingumo prietaisai.

Vidutiniškai elektros generatoriams klientai išleidžia kiek daugiau nei 300 eurų. Lyginant su praeitų metų žiema, pirkėjai linkę investuoti daugiau“, – komentuoja parduotuvės atstovė Raimonda Strazdauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didesnį klientų susidomėjimą pastebi ir Panevėžyje prekybą elektros generatoriais vykdanti įmonė „Technobaltic“. Įmonės direktoriaus Tomo Andriukaičio teigimu, pastarosiomis dienomis užsakymų perpus daugiau.

„Dažniausiai užklausos šiuo metu būna dėl 5 kW galios generatorių. O bendrai tai generatorių žmonės renkasi pagal kilovatų poreikį.

Generatorių tai mes pristatome per vieną darbo dieną, o dėl pajungimo – na, priklauso, koks generatorius, tai vieniems reikia jau elektriko, jei galingesnį įsigyja, kiti ir patys susitvarko – pasistato ir naudojasi“, – prideda T. Andriukaitis.

REKLAMA

Visgi specialistas atkreipia dėmesį, kad sprendžiant, kokio galingumo generatorių pasirinkti, žmogus pirmiausia turėtų kreiptis į elektriką – išsakyti jam namų poreikius, kurios paslaugos jam svarbiausios ir, su elektriko pagalba, apsiskaičiuotų, kokio galingumo generatorių įsigyti.

„Jei nusipirks per silpną – tai ką, stovės nenaudojamas, o per didelės galios – tai jau man irgi gaila žmogaus pinigų, į balą išmestų“, – prideda T. Andriukaitis.

REKLAMA

T. Andriukaičio teigimu, paprastai generatorius turėtų stovėti lauke, bet mažiau galingus, jei leidžia techniniai parametrai, galima laikyti ir garaže.

Kreipiamasi ir dėl nuomos

Elektros generatorių nuomos paslaugas teikiančios įmonės „Gotas“ direktorius Andrius Jaščaninas neslepia – pastarosiomis dienomis, sutrikus dalies elektros tinklų veiklai, dėl elektros generatorių nuomos į įmonę kreipiasi iki 3 kartų daugiau klientų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Jaščanino teigimu, elektros generatorių paprasčiausia yra jungti prie nuosavo namo – prijungtas prie daugiabučio, pavyzdžiui, devynių aukštų namo, tiek energijos greičiausiai nesugeneruos joks išorinis generatorius.

„Priklauso, koks daugiabutis – jei devynaukštis, tai joks generatorius neatlaikys.

Nuosavam namui – daug paprasčiau – nereikia didelės galios, pakanka generatoriaus iki 5 kW galingumo, nes pats žmogus renkasi, arbatinuką jungti, nejungti, kada jungti, o daugiabutyje jau reiktų rikiuoti, kad visi po vienodai ir taisyklingai tą elektrą naudotų.

REKLAMA

Daugiabučių gyventojai dažniausiai pripratę naudoti tiek elektros, kiek jiems reikia, ir nelabai susimąsto, kiek jos išnaudoja“, – pastebi A. Jaščaninas.

Specialistas prideda, kad iš esmės, kokiu kuru – benzinu ar dyzelinu – generatorius bus varomas, nėra skirtumo – vienas ar kitas kuras dažniausiai naudojamas atsižvelgiant į generatoriaus galingumą.

REKLAMA

„Benzininiai generatoriai turi galios ribą – tokių variklio darbas siekia 12 kW.

Kitas segmentas – dyzeliniai, jie jau yra galingesni – iki 160 kW, tai čia jau praktiškai kaip automobilis.

O apskritai, tai generatorių statyti reikėtų lauke – kaip bet koks vidaus degimo variklis, jis negali stovėti viduje, todėl geriausiai prie namo.

Išoriniai elektros generatoriai pasijungia nesunkiai – paspaudus mygtuką ar pasukus raktelį, kaip bet kokia sodo technika ar traktoriukas“, – patarimais dalijasi A. Jaščaninas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialisto teigimu, išsinuomoti generatorių nėra sudėtinga ir ilgai laukti nereikia – galima paskambinti, susitarti ir tą pačią dieną jau atvykti pasiimti.

„Pristatymas kurjeriu šiuo atveju yra sudėtingas, nes generatorius patenka jau į pavojingų krovinių kategoriją, o kurjeriai tokios technikos paprastai nevežioja“, – prideda specialistas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų