„Lietuviai ir toliau, nepaisant vis aiškiau pastebimų ekonomikos lėtėjimo ženklų, sparčiai kuria naujas įmones – pirmąjį pusmetį jų įkūrė 24 proc. daugiau nei pernai antroje metų pusėje, tačiau 2021 metų pirmojo ketvirčio rekordo – 8539 įmonių – nepavyko pasiekti“, – pranešime teigė „Scorify“ atstovė Jurga Tamašauskaitė.
Pasak jos, bankrutuojančių ir likviduojamų įmonių skaičius Lietuvoje toliau stabiliai auga.
„Pirmąjį pusmetį buvo likviduojama 6,4 tūkst. įmonių – tai 30 proc. viršija visą 2021 metų rezultatą – 5 tūkst. likviduotų įmonių“, – teigė J. Tamašauskaitė.
Anot „Scorify“, Lietuvos verslo kredito rizikos lygis kol kas nerodo neigiamų pokyčių – rizika išlieka žema.
„Didžiausia ypač aukštos rizikos įmonių dalis yra statybos ir apgyvenimo bei maitinimo veiklose – atitinkamai 160 bei 60 įmonių. Vertinant visas įmones, kurių kredito riziką matuojame, ypač aukštos rizikos įmonių Lietuvoje šiuo metu yra 510 – palyginti su 810 pernai metais“, – sakė duomenų analitikos bendrovės atstovė.
Šiuo metu tik 8 proc. įmonių „Scorify“ vertina kaip aukštos rizikos, o ypač rizikingų įmonių liko tik apie 1 proc. Kas antra įmonė įvertinta kaip žemos rizikos, o aukščiausius kredito reitingus turinčių ir mažiausios rizikos įmonių dalis per pusę metų išaugo nuo 12 proc. iki 15 proc.