• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojai skaičiuoja, kad pasirinkus nepriklausomą elektros tiekėją, jiems išaugo elektros sąskaitos. Dar daugiau, kai kuriems gyventojams jos padidėjo ir įdiegus naują elektros skaitiklį. Tačiau jų atsisakyti gyventojai negali. Elektros skirstymo operatorius (ESO) ramina, kad įdiegus naujus skaitiklius, suvartojama elektra bus skaičiuojama tiksliau ir dėl to žmonės sutaupys.

Gyventojai skaičiuoja, kad pasirinkus nepriklausomą elektros tiekėją, jiems išaugo elektros sąskaitos. Dar daugiau, kai kuriems gyventojams jos padidėjo ir įdiegus naują elektros skaitiklį. Tačiau jų atsisakyti gyventojai negali. Elektros skirstymo operatorius (ESO) ramina, kad įdiegus naujus skaitiklius, suvartojama elektra bus skaičiuojama tiksliau ir dėl to žmonės sutaupys.

REKLAMA

Tačiau išsigandę didesnių elektros kainų, žmonės nesutinka į namus įsileisti ESO specialistų. Štai portalo tv3.lt skaitytoja Kristina (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi) piktinosi, kad ESO nori keisti elektros skaitiklius be gyventojų sutikimo. 

„Neseniai buvo atvykę ESO specialistai pakeisti mano elektros skaitiklių. Atsisakiau jų paslaugų. O jie man grasino baudomis ir sankcijomis. Žmonės visai jiems nerūpi, jie tik bruka savo naujus skaitiklius, kurių man nereikia. 

REKLAMA
REKLAMA

Jau turėjau blogos patirties su elektros skaitiklių keitimu, juos man keitė ir anksčiau ir nuo tada išaugo suvartojamos elektros kiekiai ir, žinoma, sąskaitos. Tada man buvo aiškinama, kad tie skaitikliai buvo netikslūs. Kas dabar garantuos, kad jie bus tikslūs?“ – retoriškai klausė moteris. 

REKLAMA

Ji tikino, kad elektros skaitiklių keitimu nepatenkinta ne ji viena. 

„Juk viešojoje erdvėje daugybė istorijų, žmonės skundžiasi, kad pakeitę skaitiklius, dabar už elektrą turi mokėti daugiau. 

Be to, juk tie visi skaitikliai kainuoja. Juk dabar reikia ieškoti būdų, kaip sutaupyti, o ne leisti pinigus nereikalingiems dalykams“, – sakė Kristina.

Incidentų neužfiksavo

ESO ryšių su visuomene projektų vadovas Paulius Kalmantas sakė, kad gyventojai dažniausiai sutinka keisti skaitiklius.

REKLAMA
REKLAMA

Nemalonių situacijų jis neprisiminė, o kaip tik džiaugėsi, kad kad skaitiklių diegimo procese pavyksta efektyviai ir skandžiai bendradarbiauti su klientais. 

„Primename, kad skaitiklis – elektros tinklo elementas, priklausantis bendrovei ESO, todėl atsakomybė už jo sklandų veikimą, keitimą ir priežiūrą, tenka ESO. 

Išmanieji skaitikliai prisidės prie pagrindinių Lietuvos ir Europos Sąjungos tikslų energetikos sektoriuje įgyvendinimo, tuo pačiu padės pagerinti energijos naudojimo efektyvumą. Tą daryti ESO įpareigoja ir Nacionalinė energetikos nepriklausomybės strategija“, – komentavo įmonės atstovas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 Pasak jo, ESO vykdomas išmaniųjų skaitiklių diegimas numatomas dviem etapais. 

„Diegimas vyksta nuo daugiausiai elektros suvartojančių klientų. Per pirmąjį projekto etapą planuojama įdiegti apie 1,2 mln. skaitiklių. Kiekvienas klientas apie numatomą skaitiklio keitimą bus iš anksto informuotas asmeniškai telefonu, trumpąja žinute arba el. paštu. 

REKLAMA

Šiai dienai Lietuvoje jau sėkmingai įdiegti apie 130 tūkst. naujų apskaitos prietaisų. Taigi daugiau nei 130 tūkst. klientų jau gali naudotis išmaniąja elektros energijos apskaita, kuri padės užtikrinti efektyvesnį energijos vartojimą, greitesnį energijos tiekimo sutrikimų šalinimą bei didesnį patogumą vartotojams“, – sakė P. Kalmantas.

Pataria, ką daryti, kad elektros sąskaitos netikėtai neišaugtų

Portalas tv3.lt primena, kad spalį gyventojai ėmė skaičiuoti ir nuogąstauti, kad pakeitus elektros skaitiklius, jiems išaugo elektros sąskaitos. Tuomet ESO aiškino, kokiais atvejais tai galėjo nutikti.

REKLAMA

ESO darbuotojai, atlikdami patikrinimus, keisdami skaitiklius arba atvykę klientų prašymu ir vykdydami kitus darbus visuomet nurašo faktinius elektros skaitiklio rodmenis. Pasitaiko atvejų, kai po tokio rodmenų nurašymo klientus pasiekia gerokai išaugusios negu įprasta sąskaitos.

Dažniausiai tai lemia, kad klientai laiku nedeklaravo savo skaitiklio rodmenų ir neatsiskaitė už elektros energiją, todėl per keletą mėnesių, o kartais – net ir metų, susikaupia skola, galinti siekti šimtus ar tūkstančius eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Esą vadovaujantis galiojančiu reguliavimu, už neapmokėtas elektros energijos kilovatvalandes yra taikomos nurašymo metu galiojančios elektros tiekėjų kainos, nes tiekėjai elektros energiją perka ir apskaitą vykdo tą mėnesį, kurį buvo deklaruotas vartojimas.

Neseniai ESO specialistai susidūrė su situacija, kai klientą pasiekė maždaug 18 tūkst. eurų sąskaita už elektros energiją, nors iki tol jis mokėdavo apie 16 eurų per mėnesį. Paaiškėjo, kad klientas 2019 metais įsigijo komercinė objektą ir mokėdavo verslo klientams kiekvieną mėnesį taikomą elektros galios dedamąją.

REKLAMA

Tačiau elektros skaitiklio rodmenų nedeklaravo nuo 2019 m. vidurio ir taip susikaupė daugiau negu 20 tūkst. kilovatvalandžių už beveik pusketvirtų metų laikotarpį. ESO darbuotojui šių metų rugsėjį nurašius ir nufotografavus faktinius skaitiklio rodmenis, buvo išrašyta sąskaita už iki tol nedeklaruotą elektros energijos kiekį, rugsėjį galiojančiais tarifais.

REKLAMA

Primintina, kad tų klientų, kurie dar neturi išmaniojo skaitiklio, pareiga – faktinius skaitiklio rodmenis deklaruoti kiekvieną mėnesį. Taip ne tik bus laiku atsiskaityta už elektros energiją, bet ir užtikrinta, kad klientai nesulauks staigmenos, kai išrašoma sąskaita už, pavyzdžiui, metus vartotą elektros energiją. Be to, rodmenų deklaravimas leidžia klientams sekti savo elektros energijos suvartojimą.

ESO klientų aptarnavimo specialistai pastebi, kad pasitaiko ir kitokių nesusipratimų. Pavyzdžiui, klientai atsiskaito už bendroms namo laiptinės reikmėms reikalingą elektros energiją, vos kelis eurus per mėnesį ir mano, kad taip sumokėjo ir už savo bute suvartotą energiją.

Apsirinka ir skaitiklių keitėjai ,apsirinka ir elektros vartotojai nuskaitydami skaitiklio rodmenis. Tas atsitinka skaičiams 1ar 7;5 ar 6;8ar9; kai skaičius tablo rodomas pe pusę vaizdo. Taigi problemos būna. Kodėl nepaminėta tokia tiesa ,kur mechaninė rodmenų skalė? Be to nei karto ESO nedavė vartotojui žinoti apie skaitiklio paklaidas į daugėjimo pusę ar parodė patikros protokolus kaip jie matavo skaitiklių tikslumą. VIENAŠALIŠKA nekontrole ar kontrolė.KODĖL NIEKO tuo klausimu nedirba su vartotoju enerįgetikos aptingęs ministras, ar jam nieko nesako Perlo atvejis? Kur tik reikia teisingumo eiliniam piliečiui ir valstybės kontrolės , ten nieko nematyti. Trečdalis jaunimo( apie1mln) emigravo iš Lietuvos ne šiaip sau...
ESO, igničio vagių padalinys.
Niekas nekalba apie ESO pelną?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų