• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tūkstančiai darbuotojų nuo 2024 m. pradžios yra įtraukiami į pensijos kaupimą II pensijų pakopoje. Dėl to dalis jų darbo užmokesčio bus pervedama į pensijų fondus ir į rankas žmonės gaus mažiau pinigų.

Tūkstančiai darbuotojų nuo 2024 m. pradžios yra įtraukiami į pensijos kaupimą II pensijų pakopoje. Dėl to dalis jų darbo užmokesčio bus pervedama į pensijų fondus ir į rankas žmonės gaus mažiau pinigų.

REKLAMA

Jeigu gyventojai nieko nedarys, mažesnę algą gaus per visą darbinę karjerą iki pat to laiko, kai išeis į pensiją.

Ką įtrauks į pensijų kaupimą

Metų pradžioje į pensijų kaupimą įtraukiami tie gyventojai, kurie 2024 m. sausio 2 d. bus jaunesni nei 40 metų, dirbs samdomą darbą ar vykdys savarankišką veiklą Lietuvoje – turės galiojantį verslo liudijimą, individualios veiklos pažymą, bus individualios įmonės savininkai ar mažosios bendrijos nariai ir t.t.

Taip pat 2024 m. pakartotinai įtraukiami tie žmonės, kurie atsisakė dalyvauti pensijų kaupime 2021 m. ir dar nekaupia pensijai, primena „Sodra“.

REKLAMA
REKLAMA

Į pensijų kaupimą žmogus įtraukiamas 3 kartus kas 3 metus, jei dirba pagal darbo sutartį ar vykdo savarankišką veiklą ir yra jaunesnis kaip 40 metų.

REKLAMA

Pavyzdžiui, šiemet pakartotinai bus įtraukiami tie, kurie 2021 m. atsisakė būti įtraukti į kaupimą ir nekaupė pensijai iki šiol bei atitinka aukščiau išvardytas sąlygas.

Kiek pinigų nuskaičiuos ir pridės

Mėnesio pensijų kaupimo įmoka siekia 3 proc. visų darbuotojo draudžiamųjų pajamų.

Pavyzdžiui, jei žmogus uždirba 1 tūkst. eurų per mėnesį (neatskaičius mokesčių), jo pensijų kaupimo įmoka sieks 30 eurų (1 000 x 3 proc. = 30 eurų).

REKLAMA
REKLAMA

Iš valstybės biudžeto (t.y. visų mokesčių mokėtojų pinigų) kaupiančiam gyventojui siekia dar bus mokama 1,5 proc. vidutinio darbo užmokesčio per mėnesį. 

2024 m. tai sudarys 27,04 euro per mėnesį arba apie 324 eurus per metus.

Jei nenorėsite, kad būtumėte įtrauktas į kaupimą ir gautumėte mažesnę algą, atsisakyti kaupti galite jums patogiausiu būdu: prisijungę prie asmeninės „Sodros“ paskyros, atvykdami į „Sodros“ skyrių arba raštu pranešdami apie atsisakymą kaupti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kada galima atsisakyti dalyvauti kaupime?

Jei būsite įtrauktas į pensijų kaupimą, atsisakyti kaupti galėsite iki 2024 m. liepos 1 dienos. Jei nieko nedarysite, nuo tos dienos kaupsite atsitiktinai parinktame pensijų fonde arba tame, kuriame jau investuojamas jūsų sukauptas pensijų turtas.

Norėdami sužinoti, ar esate įtraukti, ne anksčiau kaip įpusėjus 2024 m. sausiui turėtumėte prisijungti prie asmeninės „Sodros“ paskyros.

REKLAMA

Čia sužinosite, ar esate įtrauktas į pensijų kaupimą, jei taip – kokia kaupimo bendrovė Jums buvo parinkta ir ką daryti toliau.

Visi į pensijų kaupimą įtraukti gyventojai gauna atitinkamus pranešimus į asmenines paskyras.

Gyventojai, nurodę savo elektroninio pašto adresus, pranešimus gauna taip pat ir elektroniniu paštu.

Jei žmogus neperskaito pranešimo asmeninėje paskyroje, informacija apie įtraukimą į pensijų kaupimą jam bus siunčiama registruotu laišku.

Jeigu neatsisakysite kaupimo, iki pat pensijos jūsų atlyginimas bus mažesnis 3 proc., nes tokią jo dalį privalėsite skirti kaupimui.

Be kita ko, nuo Naujųjų pailgėjo pensinis amžius ir būtinasis stažas.

Gerai kad atsisakiau ,,kaupti,, dar 2013m. Parazitai tik savo algomis rūpinasi, šaudyt maža PADLAS
Dabar ir gaunu tuos 26 -27 (eurus) grašius, nepasitikėkite, apgavikai!
Taip tos pensijos nesulaukia dugiau nei pusė dirbančių ,ir jų pinigai bus nusavinti vienokiu ar kitokiu būdu ,aš suparntu jeigu kauptų valstybinis bankas ir investuotų į paskolas butams , keliams ar kitiems projektams ,valstybė skolinasi didžiausiais procentais mes visi atidavinėjame ,o čia tunka fondų valdytojai , vadantieji prileido įstatymų priverstinio reketo , ir valio , nei konstitucinis teismas , nei prezidentas nieko nedaro dėl žmogaus ir valstybės gerovės . O prezidentas dar nori antros kadensijos , klausimas kokiu tikslu , jeigu per šią kadensiją link gerovės nepasistūmėjo į priekį o krito tik atgal . kokia gerovė kai kuo toliau tuo baudų ir prievartos elementų valstybės valdyme daugėja .
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų