Visgi porų norai ir galimybės skiriasi: vieni išleidžia kelis šimtus, kiti – 1 tūkst. ar daugiau eurų. Juvelyrai paatviravo, kokių prašymų sulaukia iš lietuvių ir kada jų norus tenka net sumažinti.
Specialistai akcentavo, kad vestuviniams žiedams jaunieji gali atnešti senus nenaudojamus auksinius papuošalus – tokiu atveju žiedai atsieis daug pigiau, mat jų kainai įtakos nebeturės besikeičianti aukso kaina.
Papasakojo, kiek išleido vestuviniams žiedams
Socialiniame tinkle tarp moterų užvirė diskusija – kiek verta išleisti vestuviniams žiedams.
Šiaulietė atviravo, kad jos ir vyro žiedai kainavo virš 1 tūkst. eurų: „Jeigu jau perki, tai gerus ir visam laikui.“
Moteris iš Trakų pasakojo, kad jos ir vyro vestuviniai auksiniai žiedai tikrai nebuvo brangūs, tik buvo pirkti prieš 8 metus, tad kainos tikriausiai kilo.
„Dabar draugė pirko, mokėjo už abu žiedus auksinius 550 eurų. Na, nėra juk daug. Nereikia storų labai ir su deimantais, bet tie paprasti senoviniai labai gražiai atrodė“, – tikino ji.
Prieš 4 metus susituokusi pora pasidalino, kad tuo metu už abu auksinius žiedus mokėjo 500 eurų. Dar kiti rašė, kad už paprastus, standartinius vestuvinius žiedus mokėjo vos 400 eurų.
„Aš nesuprantu žmonių. Mes, pavyzdžiui, su sidabru apsiženyjom. Mokėjau už abu 49 eurus“, – teigė kaunietė.
Kokius žiedus renkasi?
Vestuvių planuotoja ir Vestuvių verslo mokyklos įkūrėja Inga Klimienė įvardijo, kad populiariausi žiedai išlieka klasikiniai auksiniai.
„Jaunieji pasirenka aukso spalvą, kartais ir deimantą. Toks pasirinkimas – praktiškas ir kainos, ir kokybės santykiu.
Be abejonės, buvo ir bus jaunųjų, ieškančių alternatyvų klasikiniams žiedams, bet tai – daugiau išimtis“, – pasakojo I. Klimienė.
Pasak „Auksomeistrai.lt“ Marketingo ir pardavimų specialistės Linos Radavičiūtės, dažniausiai pasirenkami aukso arba platinos žiedai.
Jos aiškinimu, tokie žiedai yra ilgaamžiai, nesunkiai tvarkomi, koreguojami ir gali tapti puikia šeimos relikvija, kuri bus perduodama iš kartos į kartą.
Juvelyrikos salono „Monodija“ vadovas Rytis Gulbinas pastebi, kad vieni klientai tiesiog nori klasikinių žiedų ir be didelio vargo nusiperka juos jau pagamintus.
Kiti žiedus užsisako individualiai pagal savo charakterį ir pomėgius, su išsirinktais papuošimais.
Kiti, anot jo, mėgsta prabangą: nori brangių, išskirtinių žiedų su briliantais.
„Tie, kas gyvena Lietuvoje, daugiau renkasi tradicinį raudoną auksą. Grįžę iš emigracijos – geltoną ar baltą auksą. Jaunesni – baltą ir geltoną, vyresnį – raudoną“, – pabrėždamas pasirinkimų įvairovę vardijo pašnekovas.
Atnešus senų papuošalų, kainuos nuo 250 eurų
R. Gulbinas neslėpė, kad pakilusi aukso kaina turėjo įtakos, kadangi salonas nebegali pasiūlyti tokių didelių nuolaidų, kokios buvo anksčiau.
„Per pastaruosius 2 mėn. aukso žaliavos kaina pakilo 20 proc. Kainas atnaujinam kasdien, priklausomai nuo pasaulinės aukso kainos. Jei jos didėja – brangsta ir mūsų parduodami žiedai, jei kainos krenta – žiedai taip pat pinga.
Dažnu atveju klientai turi savo auksą, tai mes jų auksą superkame pagal pasaulinio aukso kainą. Tad turint savo žaliavas aukso kaina nelabai turi įtakos kainai – klientai tik primoka už pagaminimo procesą, perdarymą“, – pasakojo „Monodija“ vadovas.
Galimybę žiedams naudoti savo turimą žaliavą siūlo ir juvelyrikos namai „Žiedų kalvė“. Jų atstovai įvardijo, kad, naudojant ją, žiedų kainos prasideda nuo 250 eurų.
„Kviečiame klientus naudoti senus papuošalus ne tik ieškant draugiškų kainų, bet ir skatinant tvarumą.
Juk stalčių kampeliuose pamiršti ir palikti lūžę ar pabodę aukso papuošalai ar iš kartos į kartą perduodami auksiniai reliktai negali būti panaudojami geriau, nei suteikiant jiems naują kūną santuokos žiedams“, – patarė specialistai.
Jie atskleidė, kad vidutiniškai poros vestuviniams žiedams išleidžia nuo 1 tūkst. iki 1,5 tūkst. eurų, jei gamybai nenaudoja savo žaliavų.
Gamyba ir brangiausia žiedų pora
R. Gulbinas įvardijo, kad žiedų kaina susideda iš 3 dalykų:
- žaliavos (pvz., 1 g aukso šiandien kainuoja apie 45 eurus);
- darbo kainos (vieno žiedo pagaminimas gali kainuoti nuo 100 iki 400 eurų);
- papildomų išlaidų (graviravimas, briliantų statymas, kiti individualūs pageidavimai).
Taigi, pasak specialisto, tai yra labai individualu. Pavyzdžiui, perkant klasikinius 10 g aukso žiedus, kaina svyruoja nuo 700 iki 900 eurų.
Vis tik tie patys 10 g žiedai gali kainuoti ir 1,8 tūkst. eurų, jei bus puošti briliantais, gaminami su specialiomis technologijomis ir į juos bus įdėta daugiau darbo.
„Dažniausiai iki 1 tūkst. eurų užtenka klasikiniams žiedams įsigyti, kurie nebūtų labai siauri, 4–5 mm pločio, su graviravimu. Jei su briliantais, tai gali kainuoti 3 tūkst.–4 tūkst. eurų ir tikrai ne daugiau.
Nes labai brangūs žiedai būna labai nepatogūs kasdieniam nešiojimui. Tai mes klientų norus sumažinam. Brangiausia žiedų pora kainavo apie 4 tūkst. eurų“, – patirtimi dalinosi pašnekovas.
Tą paminėjo ir vestuvių planuotoja – jeigu žiedas nėra patogus, yra per didelis, smunka ar spaudžia, tuomet į stalčių gali nugulti ir tą pačią dieną po vestuvių:
„Tuomet net labai prabangus žiedas greičiausiai taps tik nereikalingu papuošalu ant vonios spintelės.“
Ant žiedų – el. paštas, telefono numeriai ir keiksmažodžiai
R. Gulbinas akcentavo, kad vestuvės dažniausiai yra daromos tik vieną kartą ir pačios vestuvės praeina, bet žiedai išlieka visam gyvenimui.
Todėl, pasak jo, žymiai smagiau, kai jaunavedžiai įdeda pastangų ir pasirenka žiedus pagal save.
„Įdomesnis variantas buvo, kai jaunavedžiai, susipažinę Kazbekų kalnuose, ta proga savo žieduose paprašė išgraviruoti visą Kazbekų kalno reljefą.
Ir ne tai, kad panašų, bet tikslų – mes išėmėme iš žemėlapio tą reljefą ir perkėlėme į vestuvinius žiedus“, – pasakojo juvelyrikos salono vadovas.
„Žiedų kalvė“ atstovai irgi paminėjo, kad žiedų graviravimas puikiai atskleidžia poras ir asmenybes.
„Vieni į graviravimus žiūri paprastai ir tradiciškai: pažymima vestuvių data, vardai ar inicialai. Kiti į tai žiūri nepaprastai ir praktiškai – graviruoja el.paštą ar telefono numerį. Dar kiti – taip romantiškai, kad kartais žodžiai, simboliai ar istorijos spaudžia ašarą.
Bet pasitaiko ir linksmų, komiškų. Esame graviravę ir pašiepiančius necenzūrinius vardus, kaip pora vienas kitą vadina labai įpykę, mėgstamo maisto pasirinkimus, augintinių pėdeles ir kitas gyvenimo detales“, – atviravo pašnekovai.
Vis dažniau renkasi skirtingus žiedus
„Žiedų kalvė“ atstovai nurodė, kad paprastas žiedas yra kuriamas jungiant 3 kertinius pasirinkimus: formą, plotį ir spalvą.
O šių detalių žaismas padeda sukurti išskirtinumą visiškai paprastiems sprendimams.
Pašnekovai pastebi, kad pastaraisiais metais Lietuvoje yra itin populiarūs rankomis kurtų, sunkiau nusidėvinčių paviršių žiedai.
Taip pat iš vakarų atkeliavusi mada nuotakos žiedą puošti deimantų juosta, naudojant tiek nedidelius, tiek išskirtinai prabangius ir masyvius brangakmenis.
O R. Gulbinas paminėjo, kad prieš 10–20 metų poros užsisakydavo vienodus vestuvinius žiedus.
„Dabar jaunavedžiai pasidarę individualistais: pora klientų per mėnesį renkasi atskirai, t. y. moterišką žiedą – vienokį, vyrišką – kitokį.
Tai – pirmas bendras gyvenimo kartu projektas, bet jie renkasi skirtingus žiedus. Tai nėra blogai, bet, mano nuomone, žiedai turi būti vienodi – bendra sąjunga, bendra pradžia, bendras vaizdas“, – pastebėjimais dalijosi specialistas.