Rusijai tęsiant atakas ne tik Ukraino kariuomenę, civilius, bet ir ryšio infrastruktūrą, Ukrainos vecepremjeras paprašė pagalbos E. Musko, kad šis suteikti galimybę gyventojams naudotis palydoviniu internetu.
Tačiau CNN kibernetinio saugumo ekspertai komentavo, kad „Starlink“ naudojimas karo metu gali būti pavojingas, mat specialiomis ryšio priemonėmis okupantai gali nustatyti antenos buvimo vietą ir taip nusitaikyti į norimą objektą.
„jeigu priešas turi specialų lėktuvą, jis gali aptikti palydovo signalą ir prie jo prisijungti. Tai nereiškia, kad tą padaryti yra lengva, tačiau rusai turi praktikos, kaip sekti įvairius signalus. <...> „Starlink“ šiuo metu [Ukrainoje] gali veikti, tačiau kiekvienas turi žinoti, kad palydovinė antena gali tapti priešo taikiniu“, – sakė Kalifornijos universiteto saugumo tyrinėtojas Nicholas Weaveris.
Trumpiau tariant, Ukrainos gyventojai, kurie naudosis „Starlink“ prieiga prie interneto, turi įsidėmėti, kur šį prietaisą statyti, kadangi į jį gali nusitaikyti priešas.
Kiek vėliau po šios istorijos paskelbimo, sureagavo ir pats E. Muskas.
„Svarbus įspėjimas: „Starlink“ yra vienintelė ne rusiška ryšio sistema, kuri veikia kai kuriose Ukrainos dalyse, todėl tikimybė, kad ji taps pagrindiniu taikiniu, yra didelė. Naudokite atsargiai.
<...> Įjunkite „Starlink“ tik tada, kai reikia, o anteną pastatykite kuo toliau nuo žmonių, kiek yra įmanoma. Taip pat uždenkite šį prietaisą, kad jis nebūtų matomas“, – teigė E. Muskas.