Specialistai skaičiuoja, kad šiuolaikiniai vyrai sužadėtuvių žiedui skiria apie 1 tūkst. eurų. Vieni renkasi iš parduotuvių siūlomos pasiūlos, kiti ieško autorinių darbų.
Juvelyrinių parduotuvių „Aukso sala“ atstovė Gabrielė Kubilė kalbėdama apie sužadėtuvių žiedų kainas siūlė atsigręžti į praeitį.
„Didžiosios depresijos metais (1930 m.) atsirado „trijų algų“ taisyklė, siekiant padidinti sužadėtuvių žiedų su briliantais pardavimus. Ši reklama teigė, kad deimantai yra tikros ir amžinos meilės simbolis, o pirkėjai tokiems žiedams turėtų išleisti mėnesio algą.
Tuo metu sužadėtuvių žiedų su briliantais pardavimai išaugo net iki 50 proc. O XX amžiuje, jų pardavimas išaugo iki 80 proc. XX amžiaus pabaigoje sužadėtuvių žiedui su briliantais jau buvo siūloma išleisti dviejų mėnesių algą, o dar vėliau atsirado ir trijų mėnesių taisyklė“, – pasakojo parduotuvių atstovė.
Anot jos, šiais laikais ši taisyklė jau nebegalioja.
„Dabar klientai ateina su idėja, kokio stiliaus žiedo nori, o mes jau ieškome, patariame ką galime už konkretų žmogaus turimą biudžetą pasiūlyti. Sužadėtuvių žiedas pirmiausiai simbolizuoja dviejų žmonių sąjungą ir pažadą, tikrai nereikėtų išleisti daugiau, negu žmogus gali sau leisti.
Savo parduotuvėse siūlome sužadėtuvių žiedų su įvairaus dydžio briliantais, kad jie būtų prieinami kiekvienam. Taip pat šiais laikais vis labiau populiarėja sužadėtuvių žiedai ir su kitais brangiaisiais akmenimis kaip safyras, rubinas arba smaragdas“, – vardijo G. Kubilė.
Sužadėtuvių žiedui išleidžia apie 1 tūkst. eurų
G. Kubilė pastebėjo, kad pirkėjai dažniausiai renkasi klasikinius sužadėtuvių žiedus.
„Dažniausiai jie žiedui išleidžia nuo 200 eurų iki 2 tūkst. eurų. Jeigu žiūrėtume į vidurkį, matytume, kad vidutiniškai žiedui vyrai skiria 1 tūkst. eurų.
Sužadėtuvių žiedas neprivalo būti su deimantu, kiekvienas renkasi pagal savo galimybes, tačiau deimantas yra kiečiausias natūralus mineralas žemėje, todėl tai puikus akmuo sužadėtuvių žiedams, kurie simbolizuoja amžiną meilę ir joks sintetinis laboratorijoje užaugintas deimantas jo neatstos“, – pasakojo parduotuvių atstovė.
Anot jos, dažniausiai klientai renkasi jau iš turimų žiedų.
„Tačiau turime žiedų katalogą ir galime gaminti pagal užsakymą, vis dėlto tai gali užtrukti iki poros mėnesių.
Dažniausiai žiedus renka vyrai, bet tikrai būna kad ateina ir kartu su savo širdies drauge. Pastebime, kad vyrai ateina aiškiai žinodami, ką nori įsigyti ir gerai nusimano apie deimantų charakteristikas“, – pastebėjo G. Kubilė.
Sužadėtuvės siekia pagonybės laikus
Juvelyrinių dirbinių parduotuvės „Aukso meistrai“ marketingo ir pardavimų specialistė Lina Radavičiūtė pasakojo, kad piršlybų tradicijos Lietuvoje siekia pagonybės laikus.
„Tuomet dėl vestuvių dažniausiai tardavosi ne patys jaunieji, bet jų tėvai. Jaunikio šeimai būdavo žadamas merginos kraitis. Dabar šios tradicijos nebeliko, tačiau atsirado kitas simbolis – sužadėtuvių žiedas“, – pastebėjo parduotuvės atstovė.
Ji tikino, kad vyrai daug laiko skiria sužadėtuvių žiedo paieškoms.
„Vyrai domisi deimantais, jų parametrais. Tačiau kiekvienas išrenka skirtingą žiedą, atsižvelgdami į būsimos žmonos norus. Jeigu mergina mėgsta minimalistinį stilių, dažniausiai pasirenkamas klasikinio stiliaus žiedo rėmelis su vienu centriniu 0,40–0,70 karato deimantu. O jeigu mergina mėgsta išskirtinį stilių ar mėgsta nešioti daugiau papuošalų, dažnesnis pasirinkimas būna modernaus stiliaus žiedas su centriniu 0,3–1 karato deimantu.
Sužadėtuvių žiedo biudžetą kiekvienas klientas dėliojasi pagal savo galimybes, vidutiniškai skiria nuo 1–1,5 tūkst. eurų“, – skaičiavo L. Radavičiūtė.
Ji pastebėjo, pastebėjo, kad dažniausiai sužadėtuvių žiedus atvyksta rinktis vaikinai, kurie kartais į pagalbą pasikviečia merginos draugę, kad būtų lengviau išrinkti gražiausią žiedą.
„Žinoma, labai dažnai vaikinams merginos pašnibžda, kokio žiedo jos norėtų, tad vaikinai drąsiai konsultuojasi ir per socialinius tinklus ar el. paštu. Taip kartu sukuriame naujus žiedų dizainus ir išskirtinius žiedų modelius. Kartais poros ateina kartu išsirinkti žiedo, jį susikomplektuoti ir pasimėgauti šiuo procesu kartu“, – komentavo L. Radavičiūtė.
Amžinybės ir pažado žiedai
G. Kubilė pasakojo, kad populiarėja ir amžinybės ar pažado žiedai.
„Amžinybės žiedą populiaru dovanoti per vestuvių metines arba gimus pirmajam vaikui. Dažniausiai tai yra tai plonas žiedelis inkrustuotas briliantais aplink visą žiedo perimetrą.
Pažado žiedai populiaresni užsienyje. Tai yra paprastesnis ir pigesnis žiedas su cirkoniu, kuris simbolizuoja įsipareigojimą. O jau kiek vėliau yra dovanojamas žiedas su briliantais. Dovanojant pažado žiedą pirštis nereikia, t.y. nereikia klauptis ant kelio ar pan. Dažnai pažado žiedus nešioja ir vyrai, jiems yra įteikiami paprasti žiedai panašūs į vestuvinius, tačiau pagaminti iš sidabro“, – pasakojo parduotuvių atstovė.
Simbolizuoja meilės įrodymą
Juvelyrikos namų „Auksinė svajonė“ atstovai pastebėjo, kad neatsiejama sužadėtuvių žiedo dalis yra brangakmenis.
„Stengiamės klientams pasiūlyti išskirtinius ir unikalius žiedus. Taip pat labai svarbi žiedo kokybė ir ilgaamžiškumas.
Sužadėtuvių žiedo modelio pasirinkimą dažniausiai lemia norimo brangakmenio dydis. Klientai dažniausiai ateina žinodami, kokio brangakmenio nori“, – sakė juvelyrikos namų atstovai.
Anot jų, sužadėtuvių žiedo svarba Lietuvoje kiekvienais metais auga.
„Tai yra meilės įrodymo simbolis prieš vestuves. Dažnai vyrai apie tai pagalvoja paskutinę minutę, kuomet žiedo reikia čia ir dabar – išvykstant į kelionę, ar artėjant svarbiai datai. Taip pat sutinkame ir porų, kai vyras jau po vedybų nori padovanoti sužadėtuvių žiedą. Tuomet dažniausiai atsiveda ir žmoną, kad ji pati galėtų išsirinkti patinkamą modelį.
Brangakmenių juostelės – eilutės, tai populiariausias pastarųjų metų žiedo modelis. Šis modelis idealus pasirinkimas kaip sužadėtuvių žiedas, vestuvinis žiedas, puiki dovana bet kokiai progai“, – pasakojo juvelyrikos namų atstovai.
Asmeninių sužadėtuvių žiedų kūrimas
Tuo metu juvelyrė, prekinio ženklo „Agau“ įkūrėja pasakojo, kad į ją kreipiasi žmonės, kurie ieško ne klasikinių, bet originalių sužadėtuvių žiedų.
Anot jos, sužadėtuvių žiedas gali atsieiti nuo kelų šimtų iki kelių tūkstančių eurų.
„Kaina priklauso nuo žiedo dizaino ir akmens. Kokybiški brangakmeniai dažnai sudaro didžiąją žiedo kainos dalį. Esu už natūralius nekaitintus ar kitaip neapdorotus akmenis.
Nors juvelyrikoje yra priimtina, ir tikrai nėra nieko blogo pirkti papuošalą su apdirbtais akmenimis, tokie akmenys būna ryškesnės spalvos ir pigesni“, – pastebėjo ji.
Neapsisprendusiems dirbtinį ar tikrą deimantą įsigyti juvelyrė pataria ieškoti natūralaus akmens.
„Pati ieškau ir perku natūralius akmenis. Tačiau šiuo metu populiarėja dirbtiniai deimantai, jų gamybos technologija darosi vis prieinamesnė. Todėl ateityje jie pigs, jų rinkoje atsiras vis daugiau.
Todėl patarčiau verčiau įsigyti žiedą su nedideliu, bet tikru deimantu“, – patarė juvelyrė.
Pasak jos, deimantas yra populiariausias ir turbūt saugiausias variantas sužadėtuvių žiedui.
„Todėl dauguma vyrų ir renkasi šį akmenį. Tačiau vis dažniau pasitaiko užsakymų su spalvotais brangakmeniais, kaip rubinas, safyras, smaragdas. Taip pat būna užsakymų ne su vienu brangakmeniu, o keliais“, – vardijo juvelyrė.
Ji pastebėjo, kad užsakymų pagaminti sužadėtuvių žiedus dažniausiai sulaukia vasarą ir žiemą prieš Kalėdas.
„Sužadėtuvių žiedų užsakymuose dažnai jaučiasi spontaniškumas, kartais vyrai prašo, kad per kelias savaites pagaminčiau žiedą. Tai ne visada pavyksta.
Todėl rekomenduočiau individualų užsakymą pateikti prie kelis mėnesius. Taip pavyks išvengti nesusipratimų ir streso“, – sakė juvelyrė.