„Microsoft“ priklausantis „LinkedIn“ buvo viena iš nedaugelio JAV technologijų įmonių, sėkmingai valdančių socialinės žiniasklaidos svetainę Kinijoje, kur internetas yra griežtai reguliuojamas ir cenzūruojamas.
Bendrovė parengė vietos rinkai skirtą profesinio socialinio tinklo versiją, siekdama atitikti reguliuotojų reikalavimus.
2021 metais įmonė sustabdė naujų „LinkedIn“ paskyrų registravimą žemyninėje Kinijoje, nurodydama „žymiai sudėtingesnę veiklos aplinką ir griežtesnius atitikties reikalavimus Kinijoje“.
Tuomet „Microsoft“ pasiūlė supaprastintą tinklo versiją, pavadintą „InCareer“, kuri leido vietiniams specialistams ir toliau ieškoti darbo bei kreiptis dėl darbo.
„Atidžiai apsvarstę, priėmėme sprendimą nutraukti „InCareer“ veiklą nuo 2023 metų rugpjūčio 9 dienos“, – sakoma antradienį paskelbtame pranešime.
„Nepaisant pasiektos pažangos, „InCareer“ susidūrė su aršia konkurencija ir sudėtinga makroekonomine aplinka, dėl kurios galiausiai priėmėme sprendimą nutraukti paslaugos teikimą“ Kinijoje“, – rašoma „LinkedIn“ pranešime.
Internete paskelbtame generalinio direktoriaus Ryano Roslansky (Rajano Roslanskio) elektroniniame laiške priduriama, kad pasitraukus iš Kinijos „bus atsisakyta 716 darbuotojų“.
Dauguma JAV interneto milžinių, įskaitant „Facebook“, „Twitter“, „Instagram“ ir „YouTube“, jau seniai blokuotos Kinijoje, nes neatitiko griežtų ir dažnai nevienareikšmių reikalavimų.
Pastaraisiais metais „LinkedIn“ sulaukdavo kritikos dėl disidentų paskyrų bei turinio, susijusio su jautriais klausimais, pašalinimo.