Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Ir ką jie sakys, juk finansinis kapitalas pramušė įstatymus, kad priverstinai atsiduriame pensijų fonduose, kurie yra privatūs ir jų savininkai nori investuoja, nori kazino lošia tomis lėšomis, jokios valstybės garantijos nėra. Savininkas ką nori, tą daro. O dar skaitosi Lietuvos savanoris tas Šaras, jaučiu tų savanorių ir daugiau tokių gali būti, kurių ir pėdos atšals, kai mus puls.
Ignas Vėgėlė
12 val. ·
Kol rutuliojasi neskaidrios nacionalinio stadiono “koncesinės“ statybos, aš tęsiu tai, ką mūsų valdžia nori pamiršti: toliau reikalauju atsakomybės dėl mūsų 160 milijonų, atsidūrusių ESO kišenėj.
Prokuratūros prašiau pradėti ikiteisminį tyrimą. Ši perdavė klausimą nagrinėti STT. STT atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, kurį vėl apskundžiau prokuratūrai. Šie skundai nenuėjo veltui. Vykstant tyrimams paaiškėjo skandalingų detalių.
ESO jau 2018 metais galėjo žinoti apie tai, jog nepagrįstai vartotojams skaičiuoja aukštas elektros skirstymo paslaugos kainas. Tačiau, nepaisydama to, aukštas skirstymo paslaugos kainas skaičiavo ir toliau iki pat 2020-ųjų.
2018 metais tarp ESO ir VERT kilo ginčas dėl skirstymo paslaugos kainos skaičiavimo metodikos. Tuomet VERT nurodė, jog ESO vartotojams turi grąžinti iš vartotojų nepagrįstai surinktus 53,5 milijonus Eur. Nesutikdama su tokiu metodikos aiškinimu ir taikymu, ESO apskundė VERT sprendimą teismui. Gavusi VERT atsiliepimą bei susipažinusi su nepriklausomų turto vertintojų atskaita ir nepriklausomo auditoriaus išvadą, kuriose, be kita ko, buvo įvertinta reguliacinė aplinka, 2019 m. skundo atsisakė. Šie faktai, liudija, kad ESO jau 2018 metais galėjo žinoti, kaip tiksliai skaičiuoti kainas vartotojams ir investicijas pagal nustatytą VERT metodiką. Tai taip pat reiškia, kad nuo 2018 metų ESO atliekami veiksmai, toliau skaičiuojant aukštą vartotojams skirstymo paslaugos kainą (ir atitinkamai tinkamai neinvestuojant gautų sumų į infrastruktūros atnaujinimą), galimai nėra tiesiog „nepagrįsti“ ar klaidingi, kaip iki šiol buvo teigiama, bet ir neteisėti.
Kodėl taip galėjo elgtis ESO? Nes bendrovė, kuri turi planų vykdyti akcijų pardavimą per akcijų biržą, siekia kuo geresnių pajamų, pelno bei išmokėtų dividendų rodiklių pasiekimu. Šie rodikliai yra pagrindiniai, vertinant bendrovės akcijas. Kuo aukštesni bendrovės pajamų, pelningumo ir investicijų grąžos (pvz., išmokėtais dividendais) rodikliai – tuo didesnę kainą už įsigyjamas akcijas investuotojai yra pasirengę mokėti. Tai, kad AB Ignitis grupės akcijų pardavimas privatiems investuotojams (IPO) buvo vykdomas 2020 metais – būtent tuomet, kai keletą metų iš eilės ESO rinko iš vartotojų aukštas elektros skirstymo kainas, žinoma, grynas sutapimas. Primenu, tuo metu ESO 100 procentų priklausė AB Ignitis grupei. Po akcijų pardavimo (IPO) daugiau nei ketvirtis AB Ignitis grupės akcijų atsidūrė privačių asmenų rankose. Ta pačia dalimi tapo privati ir ESO (kaip dukterinė AB Ignitis grupės bendrovė). Be to, bendrovės pajamų, pelningumo ir dividendų rodikliai tiesiogiai lemia bendrovės darbuotojų darbo vertinimą (tolesnį darbą), o taip pat ir jų atlyginimus (premijas ir/ar atlyginimą nuo rezultato).
Po šių faktų paaiškėjimo, man beliko tik vienas klausimas, ar prokuratūrai užteks drąsos ir pasiryžimo ginti teisingumą. Suprantu, kad nelengva. Kai teisingumo negina nei vienas valstybės vadovas. Juk nei vienas – nei Prezidentas, nei Premjerė, nei ministras – net nepareikalavo šios istorijos nuodugniai ištirti. O būtent šie valstybės vadovai ir pareigūnai privalo ginti visuomenės interesą, privalo kurti ir įgyvendinti skaidrią monopolijas reguliuojančią ir konkurenciją skatinančią politiką, kuri lemtų ekonomikos augimą, būtų naudinga daugumai, o ne išrinktiesiems.
Iešmininkas Stepukonis pralošė 30+ mln ir niekam iki šiol neužkliuvo, nors buvo perduota informacija visoms kontroliuojančiom institucijom... be 'stogo' tai neįmanoma, nei vienas Lietuvos gyventojas negalėtų pagrįsti tokių pajamų. Tai akivaizdus pinigų plovimas ir šešėlis, su kuriuo labai kovoja valdantieji.
Jūs būkit visi ramūs! Mes susitarsim ir duosim jums išsamius paaiškinimus,kaip viskas buvo praplauta ir įsisavinta. :)
Jis tuos pinigus nepralošė, bet saugiai paslėpė, dėl tariamai "mažesnio" nusikaltimo
kad ruskiu mafijos ranka iš kremliaus viską padare,išplovė pinigus
Mus laiko visiškais durniais, Gustainis tvirtina delfyje, kad kilo įtarimai pernai, tikrinant ketvirčio rodiklius... Paysera pranešė, kad ryškiai seniau kreipėsi į LB ir FNTT dėl įtartinų pavedimų, pasirodo jie absoliučiai nieko įtartino nerado!!? Ir tai norite įtiktinti, kad Gustainis nieko nežinojo?, nu absurdas. Dabar išlenda LB ir sako, darysim patikrinimą payseros, lyg niekur nieko! "Užmiršdami", kad jau buvo pranešta...
Kada lansbergio, darzeliai bus konfiskuoti?
Dar prie shirinskienes buvo atlikti tyrimai, kurie nugulo ir uztildyti. Aisku kilo daug klausymu, dabar jau nebekyla stogai aiskus!
Buvo rasta latvijoj saskaita, bei kazkokiam austeja turejo akciju irgi "boltcepe"
Tai kad vienas pasisavino pinigus gal nemalkit sudo.. 40 limonu utiutiu visi nezinojo gal su cemodanu issinese?
prieziura, prevencija ir kt. tsakant galioja ko gero tik tiems, kas nori pervesti 1000 euru. tada ir klausimai kam to reikia , ir tyrimai. o kai toookios babkes vaiksto ir dar susijusios su tooookiais zmonemis, tada viskas paprasciau. argi ne?
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų