Portalo tv3.lt skaitytoja Lina stebėjosi dabartinėmis kirpyklų kainomis Vilniuje.
„Turiu gana ilgus plaukus, kurių nedažau. Nenoriu įsipareigoti kirpėjai ir pas ją lankytis kas kelis mėnesius, kad ji vis dažytų nuaugusias šaknis.
Taigi pas kirpėja lankausi kartą ar du per metus, dažniausiai tik patrumpinu galiukus. Pastovios kirpėjos irgi neturiu, dažniausiai renkuosi tą specialistę, kuri gali mane greičiausiai priimti“, – pasakojo mergina.
Ji tikino, kad dažniausiai kirpėjos ar kitos specialistės ieško per grožio paslaugų užsakymo platformą „Treatwell“.
„Ji labai patogi, nes iš karto matau kainą, dažnai, netgi nusistatau filtrą, kad rodytų specialistes, kurios siūlo mažiausią kainą. Tačiau nustebau, kad galiukų kirpimas beveik visur mažiausiai atsieis 20 eurų. Vis dėlto šiai kainai taikomi tam tikri kriterijai, pavyzdžiui, pigiau už galiukų kirpimą bus galima mokėti, jeigu juos kirps tiesia linija arba jeigu plaukai yra ploni.
O ką daryti, jeigu nenoriu tiesia linija kirpti galiukų? Tada už moterišką kirpimą teks mokėti mažiausiai 30 eurų. Tiek ir sumokėjau“, – sakė mergina.
Lina tikino, kad kirpimu liko patenkinta.
„Tačiau kaina tikrai per didelė, gerai, kad retai lankausi pas kirpėją, kitu atveju neišsimokėčiau“, – tikino ji.
Pigesnių paslaugų vyksta ieškoti už Vilniaus ribų
Tuo metu vilnietė Emilija su draugu pigesnių grožio paslaugų vyksta ieškoti už Vilniaus ribų.
„Vykstame į kirpyklą, kuri nuo Vilniaus nutolusi 15 km, ten vyriškas, paprastas kirpimas kainuoja 3 eurus, o kirpėja apkerpa labai greitai, vos per 7 minutes. Tuo metu Vilniuje 15 min trunkantis, toks pat vyriškas kirpimas atsieitų 15 eurų.
Moteriškas kirpimas ir dažymas kainuoja 10 eurų. Tuo metu Vilniuje plaukų galiukų pakirpimas nuo 20 eurų prasideda, o už miesto juos pakerpa už 2 eurus“, – kainas vardijo mergina.
Ji pasakojo, kad nagų važiuoja tvarkytis į Šalčininkų rajoną.
„Pas ją manikiūras su geliniu lakavimu atsieina 20 eurų. Tuo metu Vilniuje jis kainuotų apie 30 eurų“, – sakė ji.
Emilija pasakojo, kad pati jau seniai grožio paslaugų ieško už Vilniaus miesto ribų.
„Pas nagų meistrę lankausi 8 metus, o pas kirpėją – 6 metus. Neseniai ir draugui pasiūliau pas ją kirptis, nes tikrai sutaupome, nors kažkiek ir tenka važiuoti už miesto“, – pasakojo mergina.
Kainos visur vienodos?
Portalo tv3.lt kalbinta grožio specialistė Rūta iš Plungės siūlo manikiūro ir nagų gelinio lakavimo ir priauginimo paslaugas. Ji pasakojo, kad neseniai ėmė verstis nauja veikla, todėl klientų turi labai mažai.
„Šiuo metu auginu mažą vaiką, todėl grožio specialistės darbas tokioje situacijoje pats geriausias, nes pati galiu dėliotis darbo laiką.
O klientų ieškau ir reklamuojuosi socialiniuose tinkluose“, – pasakojo moteris.
Tačiau ji nesutiko, kad mažesniuose miestuose grožio paslaugos būtų mažesnės, jos visur vienodos.
„Daug tenka mokėti už patalpų nuomą, todėl ir neišeina pasiūlyti itin žemų kainų. Pavyzdžiui, Plungėje gelinis lakavimas kainuoja 20 eurų, jo korekcija 18 eurų, o priauginimas – 30 eurų“, – vardijo pašnekovė.
Vis tik Vilniuje už gelinį manikiūrą tektų mokėti daugiau, nors specialistė ir tikino priešingai. Štai platformoje „Treatwell“ manikiūro Vilniuje kainos siekia apie 30 eurų, kai kuriuose grožio salonuose, jos dar didesnės.
Kainas pakėlė 5 eurais
Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė tikino, kad gali kalbėti tik apie savo asociacijos narius ir jų taikomas kainas.
„Nesu įpareigota kalbėti už visus. O mūsų asociacijos bendruomenės nariai, kiek teko girdėti, kainas didino nežymiai, jų paslaugos brango 5–7 eurais. Be to, kainas jie kėlė ne vakar, bet prasidėjus naujiesiems metams, sausio mėnesį“, – tikino J. Mačiulienė.
Anot jos, kainas teko kelti, nes augo kaštai.
„Juk augo grožio specialistų išlaidos, daugiau tenka mokėti už medžiagas, įvairias grožio priemones. Taip pat kilo atlyginimai, o tiems specialistams, kurie dirba savarankiškai, nuo sausio 1 d. pakilo mokesčiai.
Viskas pabrango. Tačiau negalime užsikelti kainų, juk tada vieną dieną mūsų klientai paprasčiausiai neateis. Juk ir laikomės iš pastovių ir lojalių savo klientų, kurie metų metus lankosi pas mus“, – komentavo asociacijos prezidentė.
Pasak J. Mačiulienės, grožio specialistai dirbti į minusą negali.
„Be to, visada klientams pranešame iš anksto, kad kils kainos. Juk ir patys žmonės mato, kad viskas brangsta, todėl dauguma supranta, kainų kilimo priežastis“, – sakė ji.
Anot J. Mačiulienės, tomis dienomis, kai specialistai neturi klientų jie uždirba 0 eurų.
„Klientų kiekis banguoja, jų daugiau sulaukiame, kai išmokamas algos ar prieš šventes. Tačiau būna dienų, kai klientų nesulaukiame, tai irgi lemia įvairios priežastys. Pavyzdžiui, prasidėjus karui, žmonės nėjo gražintis“, – pastebėjo asociacijos prezidentė.