• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) jau kviečia gyventojus, turinčius žemės sklypus, teikti paraiškas ir gauti paramą medžių savaiminukų išsaugojimui bei įtraukimui į miško žemės apskaitą.

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) jau kviečia gyventojus, turinčius žemės sklypus, teikti paraiškas ir gauti paramą medžių savaiminukų išsaugojimui bei įtraukimui į miško žemės apskaitą.

REKLAMA

Teikiama parama – galimybė gyventojams labai tiesiogiai prisidėti prie Lietuvos miškingumo didinimo, rašoma agentūros pranešime.

Dotacijoms numatyta skirti 4 mln. eurų Klimato kaitos programos lėšų. Kompensacijos dydis vienam pareiškėjui – 900 eurų (su PVM) už 1 hektarą.  

Bendra paramos suma apskaičiuojama teikiant paraišką. Skiriama dotacija yra vienkartinė ir teikiama pagal unikalų žemės sklypo numerį. 

Kreiptis dėl paramos kviečiami fiziniai asmenys, esantys ne miško paskirties žemės, kurioje savaime užsisėjo ir sudygo medžiai (savaiminukai), savininkais.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal šiuo metu galiojančias Miškų įstatymo nuostatas, medžių savaiminukais, kurių vidutinis amžius ne mažesnis kaip 20 metų, apaugusi ne miško žemė inventorizuojama ir įtraukiama į apskaitą kaip miškas aplinkos ministro nustatyta tvarka. Jaunesniais kaip 20 metų medžių savaiminukais apaugę plotai apskaitomi mišku tik žemės savininkui pageidaujant.  

REKLAMA

Norint sulaukti finansinės paramos ir medžių savaiminukais apaugusius plotus įtraukti į miško žemės apskaitą, gyventojai turėtų kreiptis į Valstybinę miškų tarnybą (VMT) dėl žemės ploto inventorizacijos ir medžių savaiminukų įvertinimo.

Sulaukus VMT sprendimo dėl medžių savaiminukų inventorizacijos bei gavus atitinkamus dokumentus, teikiama paraiška paramai gauti. Kartu su paraiška būtina pateikti dokumentą, įrodantį nuosavybės teisę į žemės sklypą bei VMT sprendimą dėl medžių savaiminukų inventorizacijos.

REKLAMA
REKLAMA

Jei paraišką teikia ne žemės savininkas, o kitas asmuo, reikia pateikti notaro patvirtintą įgaliojimą arba internetu sudarytą ir VĮ Registrų centro Įgaliojimų registre įregistruotą įgaliojimą. 

Nuo paraiškos pateikimo dienos per ne daugiau kaip 6 mėnesius turi būti pateiktas paramos mokėjimo prašymas.

Su šiuo prašymu būtina pateikti miškų kadastro pažymą, patvirtinančią, kad medžių savaiminukais apaugęs ne miško žemės plotas įtrauktas į miško žemės apskaitą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat būtina pateikti nekilnojamojo turto (NT) kadastro išrašą, įrodantį, kad medžių savaiminukais apaugęs plotas NT kadastre pažymėtas kaip miškas (miško žemės naudmena) ir jam nustatytos specialiosios miško naudojimo sąlygos. 

Paraiškos teikiamos APVIS aplinkoje nuo 2024 m. rugsėjo 17 d. 8 val., kol užteks kvietimui numatytų lėšų, bet ne ilgiau kaip iki 2025 m. rugsėjo 16 d. 

Ta parama gauti bus vargo vakariene,o jai gausi busi pardaves velniui dusia.Toj zemeje negalesi net pirsterti dokumentiskai bus tavo,o praktiskai valstybes.Geriau but nepriklausomas nuo jokiu menkaverciu vienkartiniu ismoku,paramu ka noresi savo zemej ar miskelyje darysi ir niekam nereikes uzpakaliu laizyt.Tokia parama ka jie siulo daugiau kaip juokinga,o pasekmes dideles.
Gyvenu kaime ir kiekvienais metais matosi kaip masiškai naikinami miškai - mažus miškelius visai nušluoja, o dideliuose vis didėja iškirsti plotai. Miškų kirtimams leidimus duoda laisva ranka, o čia kažkokia 900 EUR paramėlė už kelių pavienių medžių išsaugojimą. Būtų juokinga, jeigu nebūtų graudu!
Dar viena malonė sofos ūkininkams prisivogusiems žemės bet tingintiems dirbti. Apaugo nenaudojama žemė šabakštynais - pavadini juos mišku ir gauni babkes.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų