Policijos atstovai sako, kad patikrinimų metų bus stebimi ne tik vairuotojai, bet ir pėstieji, dviratininkai.
Kada bus surengti dideli reidai keliuose?
Įvardijamos pagrindinės prevencinės priemonės, kurios bus vykdomos artimiausiu metu:
- lapkričio 6–8 d. – vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, vaikams skirtų specialių sėdynių, saugos šalmų) naudojimo kontrolė;
- lapkričio 11–17 d. – krovininių automobilių ir autobusų kontrolė;
- lapkričio 19–22 d. – vairuotojų nesustojimo prieš pėsčiųjų perėją kontrolė;
- lapkričio 24–26 d. – pėsčiųjų, dviračių, elektrinių mikrojudumo priemonių vairuotojų kontrolė (matomumą gerinančių saugos priemonių – atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais, šviečiančių žibintų naudojimas tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui);
- lapkričio 28–30 d. – vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolė.
Štai kokios baudos gresia
Transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs (ne mažiau negu 0,41 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai, taip pat apsvaigimo patikrinimo vengimas arba alkoholio (nustatytas ne mažiau negu 0,41 promilės neblaivumas), narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas iki patikrinimo užtraukia baudą nuo 800 iki 1,1 tūkst. eurų.
Taip pat už tokius pažeidimus gali būti atimta teisė vairuoti nuo 12 iki 18 mėnesių. O už pakartotinį pažeidimą bauda gal pasiekti ir 1,5 tūkst. eurų, teisės tokiu atveju galėtų būti atimamos nuo 12 iki 48 mėnesių.
Važiavimas, esant draudžiamam šviesoforo signalui arba reguliuotojo gestui, nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal taisykles, užtraukia baudą vairuotojams nuo 60 iki 90 eurų.
Už draudimo naudotis mobiliuoju telefonu nepaisymą taip pat gresia bauda nuo 60 iki 90 eurų.
O jei vairuotojas bus užfiksuotas antrą darantis tokį pat pažeidimą, jis galit net trims mėnesiams netekti teisės vairuoti transporto priemonę.
Be to, atkreipiamas gyventojų dėmesys, kad apskričių vyriausieji policijos komisariatai savo prižiūrimose teritorijose gali surengti ir papildomų prevencinių priemonių.
Vairuotojams taip pat primenama, kad nuo lapkričio 1 dienos automagistralėse ir greitkeliuose lengvųjų automobilių ir krovininių automobilių (kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė negu 3,5 t), motociklų ir triračių vairuotojai gali važiuoti ne didesniu negu 110 km/h greičiu, keliuose su asfalto ar betono danga – ne didesniu negu 90 km/h greičiu, kituose keliuose – ne didesniu negu 70 km/h greičiu.
Iki lapkričio 10 d. vasarinės padangos turi būti pakeistos į žiemines. Teisingai parinktos ir prižiūrimos padangos turi didelę įtaką eismo saugumui.
Laiku nepasirūpinus padangų pakeitimu, tai gali užtraukti baudą nuo 50 iki 100 eurų bei prievolę iš naujo atlikti automobilio techninę apžiūrą.
O jeigu būtų sukeltas eismo įvykis, netinkamų padangų naudojimas gali būti laikomas ir draudimo sąlygų pažeidimu.
Ar patis visų tų sistemų kūrėjai laikosi tų griežčiausių reikalavimų gal vienas o gal ir ne vienas