„Didžioji dalis vartotojų sureagavo į „Elektrum Lietuvos“ pateiktus pasiūlymus, kurie buvo šių metų pradžioje, ir kurie neviršijo netgi 28 centų, ir didžioji dalis vartotojų iš „Ignitis“, kurie siūlė, matyt, mažiau palankesnes kainas, perėjo pas kitus nepriklausomus tiekėjus – iš tikrųjų ta tendencija yra matoma“, – susitikime su opozicine Seimo Darbo partijos frakcija antradienį sakė VERT pirmininkas Renatas Pocius.
Sausio pabaigoje „Elektrum Lietuva“ pirmoji paskelbė apie mažesnius nei 28 centų už kilovatvalandę (kWh) fiksuotus tarifus.
„Visos sutartys nuo didelių, aukštesnių kainų, kurios buvo sudarytos su buitiniais vartotojais, jos pereina į mažesnių kainų zoną. Iš tikrųjų vartotojai yra aktyvūs. Galbūt visą laiką norėtųsi aktyvesnio vartotojų įsitraukimo į rinką, bet galime matyti tendenciją, kad vartotojai vis tik reaguoja, grįžta pas nepriklausomus tiekėjus ir keičia sutartis“, – teigė R. Pocius.
Pasak R. Pociaus, viena pagrindinių problemų nepriklausomų tiekėjų rinkoje – jų siūlomi skirtingų terminų planai.
„Viena iš pagrindinių problemų, ką šiandien matome, kad nepriklausomi elektros tiekėjai siūlo skirtingo laikotarpio planus ir vartotojams palyginti nepriklausomų tiekėjų siūlymus yra pakankamai sudėtinga“, – teigė R. Pocius.
„Mes vis tik galvotume, kad būtų tikslinga turėti keletą bazinių planų – 12, 24 ar šešių mėnesių – kuriuos privalėtų siūlyti visi nepriklausomi tiekėjai, ir vartotojai atitinkamai tų bazinių planų apimtyje galėtų su visais nepriklausomai tiekėjais pasilyginti ir išsirinkti patį palankiausią (planą – BNS)“, – sakė VERT pirmininkas.
Energetikos rinkos reguliuotojo duomenimis, 28 centus ir mažiau už kWh vasario mėnesį moka 40,3 proc., arba beveik 471 tūkst. nepriklausomus tiekėjus pasirinkusių vartotojų.
„470 tūkstančių vartotojų šiandien turi sutartis, kur neviršijama 28 centų už kilovatvalandę kaina“, – teigė R. Pocius.
VERT duomenimis, vasarį, palyginti su sausiu, tokių vartotojų skaičius išaugo beveik 6,5 tūkst.
Vasario 6 dieną didžiuosius elektros tiekėjus – „Ignitį“, „Elektrum Lietuvą“ ir „Enefit“ – buvo pasirinkę 1,19 mln. buitinių vartotojų: „Ignitį“ – 926,3 tūkst., „Elektrum Lietuvą“ – 133 tūkst., „Enefit“ – 126,5 tūkst.
Pirmąjį šių metų pusmetį už elektrą gyventojams valstybė padengia iki 28,5 cento už kWh, o riba, žemiau kurios nekompensuojama, siekia 28 centus.
Iš viso šalyje yra apie 1,7 mln. elektros vartotojų.