• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spalio 8–9 d. Vilniuje vyksta tarptautinė intelektinės nuosavybės Europos Sąjungoje (ES) apsaugai skirta konferencija „Intelektinės nuosavybės apsauga ES: pavojai, iššūkiai ir perspektyvos“.

Spalio 8–9 d. Vilniuje vyksta tarptautinė intelektinės nuosavybės Europos Sąjungoje (ES) apsaugai skirta konferencija „Intelektinės nuosavybės apsauga ES: pavojai, iššūkiai ir perspektyvos“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Siekiame, kad aktyvus intelektinės nuosavybės valdymas taptų svarbia Lietuvos įmonių strategijų dalimi, nes tai padeda susigrąžinti investicijas, sudaro galimybes pritraukti lėšas ir gauti papildomų pajamų iš licencijavimo, taip pat prisideda prie įmonės įvaizdžio kūrimo“, – šiandien sveikindamas susirinkusius konferencijos dalyvius sakė ūkio ministras Evaldas Gustas.

REKLAMA

Pasak ūkio ministro, kiekvienam inovatyvių produktų ir technologijų kūrėjui svarbu, kad teisiniai mechanizmai veiktų taip, kad nebūtų pažeistos jo teisės ir įstatymų saugomi interesai.

„Ūkio ministerija, siekdama sudaryti palankias sąlygas saugoti sukurtą intelektinę nuosavybę, įgyvendina Pramoninės nuosavybės teisių apsaugos skatinimo paramos priemonę. Pagal šią priemonę padengiamos patentuojant išradimus ar registruojant dizainą patiriamos išlaidos. Kasmet pagal šią priemonę paremiame vis daugiau projektų“, – sakė ūkio ministras E. Gustas.

REKLAMA
REKLAMA

Ūkio ministras konferencijos dalyviams priminė, kad šiais metais ES Konkurencingumo tarybos posėdžio metu Lietuva kartu su kitomis 23 ES valstybėmis narėmis pasirašė susitarimą dėl Bendro patentų teismo. Šis susitarimas vienas iš žingsnių kuriant bendro galiojimo Europos patentų sistemą.

Ūkio ministerijos Inovacijų ir žinių visuomenės departamento direktorius Dimitrijus Kucevičius kalbėjo apie inovacijų politiką ir intelektinės nuosavybės apsaugą Lietuvoje. Direktorius savo pranešime atkreipė dėmesį, kad intelektinės nuosavybės kūrimo, apsaugos ir valdymo veiklos svarbios vertinant inovacinę veiklą tiek įmonių, tiek ir šalies mastu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Siekiant padidinti verslo inovacinį potencialą, nemažai priemonių skatinant intelektinę nuosavybę planuojama rengiant Lietuvos inovacijų 2014–2020 m. plėtros programą ir 2014–2020 m. ES paramos kryptis“, – sakė D. Kucevičius.

Konferencijoje bus aptariami pagrindiniai ES prekių ženklų reformos principai ir tikslai siekiant užtikrinti tolygų Bendrijos prekių ženklų ir nacionalinių sistemų bendradarbiavimą, skatinti gerosios praktikos diegimą ir plėtrą. Taip pat kalbėta apie bendro galiojimo Europos patento ir Bendro patentų teismo reikšmę ES ekonomikai ir verslo plėtrai, įtaką Lietuvos ir ES konkurencingumui bei sėkmingai inovacijų plėtrai.

Intelektinės nuosavybės apsaugai skirtoje konferencijoje pranešimus skaitys Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos generalinis direktorius Francis Gurry, Europos patentų organizacijos prezidentė Benoit Battistelli, Vidaus rinkos harmonizavimo tarnybos prezidentė Antonio Campinos, ES Komisijos Vidaus rinkos ir paslaugų generalinio direktorato direktorė intelektinei nuosavybei Kerstin Jorna. Taip pat dalyvauja Europos nacionalinių patentų tarnybų bei Lietuvos ir Europos Sąjungos verslo, nevyriausybinių organizacijų, valdžios, mokslo bendruomenių nariai ir atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų