Apeliacinis teismas spalio 29 dieną priėmė įmonės akcininkui Piotrui Vojeikai, valdančiam 21,6 proc. akcijų, palankų sprendimą.
Teismas panaikino Šiaulių apygardos teismo balandžio sprendimą, kuriuo buvo atmestas P. Vojeikos ieškinys įpareigoti S. Trečekauską bendrovei atlyginti kainų skirtumą – 140 tūkst. eurų su 5 proc. metų palūkanomis.
„Byloje nenustatyta, jog atsakovas (S. Trečekauskas – BNS) būtų atlikęs įprastinius (minimaliai protingus) nekilnojamojo turto pardavimo veiksmus, dėjęs protingas pastangas siekiant surasti patalpų pirkėją, kuris nupirktų patalpas už kuo didesnę kainą“, – nusprendė Apeliacinis teismas.
Anot teismo, „Dujotekana“, įvertinusi administracines patalpas ne mažesne kaip 188 tūkst. eurų verte, jas už tokią sumą 2018 metų lapkritį pardavė Ovidijui Vasiliauskui, o šis po kelių mėnesių NT nuomos bendrovei „Eterio investus“ jas pardavė už 240 tūkst. eurų.
P. Vojeikos pateiktose šiuo metu bankrutuojančios NT vertinimo bendrovės „Giantus vertinimas“ (tuo metu – „Capital vertinimas“) 2021 metų lapkričio išvadose nurodyta, jog patalpų vertė turėtų siekti bent apie 328 tūkst. eurų.
Šiaulių apygardos teismas balandį sprendė, kad šis vertinimas yra tik konsultacinio pobūdžio,. Vis dėlto jis vertino, kad patalpų vertė turėtų siekti 310 tūkst. eurų, tačiau pabrėžė, kad jų pardavimas už mažesnę nei rinkos kainą nesukelia S. Trečekausko civilinės atsakomybės.
„Byloje nėra pateikta įrodymų apie atsakovo, kaip bendrovės vadovo, neteisėtus veiksmus, teismas nenustatė pagrindo konstatuoti, jog atsakovas atliko neteisėtus veiksmus, nors patalpos ir buvo parduotos už mažesnę nei realią rinkos kainą“, – sprendė pirmos instancijos teismas.
P. Vojeika Apeliaciniam teismui aiškino, kad S. Trečekauskas buvo atsakingas už informacijos apie patalpų vertę pateikimą valdybai, todėl nuslėpęs informaciją suklaidino kitus du valdybos narius.
„Byloje yra bent du įrodymai, kurie patvirtina, kad bendrovės valdybos posėdžio dieną atsakovas (S. Trečekauskas – BNS) turėjo duomenų, jog patalpų vertė yra didesnė nei nustatyta turto vertinimo ataskaitoje“, – teismui teigė P. Vojeika.
Tuo metu S. Trečekauskas teismui teigė nesantis turto vertintojas ar nekilnojamojo turto ekspertas, todėl neturėjo pagrindo abejoti bei nesiremti turto vertintojos nustatyta patalpų kaina.
„Patalpas buvo nuspręsta parduoti, kadangi jų išlaikymas buvo nuostolingas bendrovei, o bendrovė realiai veiklos nebevykdė ir dirbo nuostolingai. Prieš parduodant patalpas buvo imtasi protingų veiksmų realiai patalpų rinkos kainai nustatyti, užsakytas turto vertinimas“, – aiškino jis.
Apeliacinio teismo teisėjų manymu, patalpos buvo parduotos už 122 tūkst. eurų, arba 39,4 proc. mažesnę nei rinkos kaina, o toks „skirtumas vertinamas kaip itin ženklus“.
„Bendrovės vadovas yra specialus subjektas, kuriam įstatyme nustatyta išskirtinė teisė atstovauti bendrovei (...), kurios viena iš veiklų (nors ir ne pagrindinė) yra jai priklausančio nekilnojamojo turto pirkimas ir pardavimas, (...), todėl (...) jam taikomi aukštesni veiklos ir atsakomybės standartai“, – teigė Apeliacinis teismas.
Registrų centro duomenimis, „Dujotekana“ 2018 metais pardavė patalpas Laisvės pr. 60 14-tame aukšte, jas „Eterio investus“ valdo iki šiol.
„Eterio investus“ savininkas ir galutinis naudos gavėjas yra Olegas Marofejevas, kuriam priklausanti kita NT nuomos bendrovė „Koinvestus“ įsikūrusi tuo pačiu adresu.
„Dujotekanos“ būstinė nuo 2019 metų yra Kaune, Taikos pr. 147.
2021 metais (vėlesnių metų ataskaitų įmonė Registrų centrui neteikė) „Dujotekana“ patyrė 14,9 tūkst. eurų nuostolį ir negavo jokių pajamų. Pajamų „Dujotekana“ negavo ir 2020 metais, tuomet ji patyrė 81 tūkst. eurų nuostolį.
Paskutinį kartą „Dujotekana“ didesnių pajamų gavo 2016 metais – 790,7 tūkst. eurų, tačiau patyrė 169,3 tūkst. eurų nuostolį.