Vilnietis socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo nuotrauka, kurioje matyti, kaip Naujamiesčio rajone sprendžiama byrančių balkonų problema: jie tiesiog paremti mediniais strypais. Toks vaizdas gyventojus ir prajuokino, ir išgąsdino.
„Paprastas ir greitas sprendimas. Problemos nebeliko. Tik kažin, kiek ši paslauga gyventojams atsiėjo“, – svarstė komentatorius.
Kita moteris atkreipė dėmesį, kad toks balkonų paramstymas gali būti pavojingas.
„Niekas nežino, kiek tas balkonas dar atlaikys. Pavojinga šia gatve vaikščioti pėstiesiems.
Kodėl savivaldybė nieko nedaro? Ar ne ji turėtų rūpintis pastatais ir gyventojų saugumu?“ – klausė moteris.
O šio daugiabučio gyventoja Lina portalui tv3.lt pasakojo, kad dėl susiklosčiusios situacijos iš dalies kalti ir patys gyventojai.
„Daug kartų buvo bandoma inicijuoti pastato renovaciją, tačiau žmonės nesutinka ir niekaip negalima jų perkalbėti. Todėl arba renovacija turės būti atlikta per prievartą, arba lauksime, kol balkonai tiesiog nukris“, – sakė moteris.
Ji pasidalijo ir namo administratoriaus „Mano būstas“ sąskaita. Joje įtraukta paslauga – balkonų išramstymas. Tris mėnesius už šią paslaugą gyventojai mokės po 12,57 euro.
Remontas prasidės pavasarį
Pasak „Mano būsto“ komunikacijos grupės vadovo Pauliaus Ugianskio, akivaizdu, kad Vilniaus Smolensko g. esančio daugiabučio namo balkonai yra avarinės būklės – tai matyti ir plika akimi.
„Todėl mūsų specialistai, rūpindamiesi klientų ir praeivių saugumu, dalį balkonų sutvirtino, kad jų konstrukcijos nepradėtų byrėti ir nesukeltų pavojaus. Tai tik laikinas sprendimas, kol bus užbaigta rengti ir patvirtinta vadinamoji kapitalinio projekto ekspertizė bei paskelbtas balkonų tvarkybos rangovų konkursas.
Remonto darbai turėtų prasidėti šį pavasarį, kuomet atrinksime patikimą, patyrusį ir atitinkamą kvalifikaciją turintį rangovą, gebantį kokybiškai sutvarkyti pavojingai susidėvėjusius balkonus“, – komentavo daugiabučio administratorius.
Anot jo, daugiabučio renovacija gyventojams būtų geriausias sprendimas.
„Tada klientai galėtų džiaugtis ne tik estetiškai atrodančiu, saugiu namu, bet ir pajaustų akivaizdžią energetinio efektyvumo naudą. Tačiau paskutinės namo bendruomenės apklausos metu gyventojų dauguma, deja, pasiūlymu dalyvauti renovacijos programoje nesusidomėjo“, – sakė P. Ugianskis.
Laikinos saugumo priemonės – būtinos
Vilniaus miesto savivaldybė tikino, kad minimo daugiabučio techninės priežiūros patikrinimus, susijusius su balkonų būkle, atliko du kartus, pastarąjį kartą – pernai sausį.
„Abiem atvejais namo administratorius „Mano būstas“ buvo įpareigotas taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir atlikti balkonų remonto darbus. Situaciją Vilniaus savivaldybė ir Naujamiesčio seniūnija stebi ir toliau.
Iš pradžių teritorija aplink balkonus buvo aptverta tvorelėmis, tačiau tai trukdė pėsčiųjų judėjimui šaligatviu. „Mano būstas“ buvo įpareigotas rasti kitą laikiną saugumo užtikrinimo būdą. Administratorius pasirinko statramsčius, kurie šiuo atveju, savivaldybės specialistų vertinimu, yra geriausiai saugumą užtikrinanti priemonė. Žinoma, tai laikina priemonė iki kol bus atliktas balkonų remontas“, – komentare rašė savivaldybė.
Pasak jos, „Mano būstas“ informavo, kad jau yra parengtas kapitalinio remonto projektas ir užsakyta projekto ekspertizė.
„Ekspertai savo išvadas turėtų pateikti iki kovo pabaigos, po kurių galės prasidėti remontas“, – komentavo savivaldybė.