Paraiškas pateikė Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Vilniaus universitetas (dvi paraiškos su skirtingais partneriais), Fizinių ir technologijos mokslų centras (dvi paraiškos), Lietuvos energetikos institutas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir Kauno technologijos universitetas.
Planuojama, kad bus atrinkti trys konsorciumai, jie bus paskelbti iki birželio vidurio. Paraiškas vertins tarptautiniai ekspertai.
„Atrinkti trys konsorciumai iki 2026 metų turės įgyvendinti bent po septynis MTEP (mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektus – BNS), iš viso bus sukurta ne mažiau kaip 15 unikalių produktų, 20 atžalinių įmonių ir 20 prototipų. O tai padės sukurti dar daugiau galimybių Lietuvai“, – pranešime teigė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Misijomis grįstos mokslo ir inovacijų programos skirstomos į tris temas, kiekvienai bus atrinkta po vieną konsorciumą: saugios ir įtraukios e. visuomenės temai pateiktos trys paraiškos, sumanios ir klimatui neutralios Lietuvos temai – irgi trys, o inovacijų sveikatai temai – dvi.
Saugios ir įtraukios e. visuomenės tema pareiškėjai ketina įgyvendinti skaitmeninės gynybos saugioms ir atsparioms visuomenėms projektą, įkurti Informacijos ir ryšių technologijų (IRT) kompetencijos centrą bei kvantinių skaičiavimų ir tyrimų kompetencijų centrą.
Sumanios ir klimatui neutralios Lietuvos tema planuojama įkurti išmaniosios fotonikos gamyklą, kurti išmaniąsias ir klimatui neutralias gamybos technologijas bei medžiagas, įgyvendinti žaliojo vandenilio projektą.
Inovacijų sveikatai tema planuojama įsteigti transliacinį genų technologijos centrą ir įgyvendinti projektą, susijusį su lėtinėmis neužkrečiamomis ligomis senėjančioje visuomenėje.
Vieną konsorciumą sudaro vidutiniškai 11 narių, o projektų biudžetai svyruoja nuo 18 tūkst. iki 70 tūkst. eurų.