Pasak bendrovės, sumažėjusią dujų paklausą labiausiai lėmė šilta žiema, aukšta dujų kaina ir dėl to sumažėjęs dujų naudojimas trąšų gamybai, taip pat Vilniaus šildymui kūrentas mazutas.
Nepaisant mažesnio dujų vartojimo, „Amber Grid“ pirmąjį ketvirtį, neskaičiuojant tranzito į Karaliaučių, transportavo 9,9 TWh dujų – 18,5 proc. daugiau nei pernai (8,4 TWh dujų). Apie 70 proc. šių importuotų dujų tranzitu perduota į kitas Europos Sąjungos šalis.
Pernai lapkritį išplėtus dujotiekių jungtį su Latvija Baltijos šalių ir Suomijos poreikiams bei dujų saugojimui Inčukalnio požeminėje dujų saugykloje šiemet perduota 5 TWh dujų – 95 proc. daugiau.
„Tikėtina, jog pradėjus intensyviau veikti Suomijos suskystintųjų gamtinių dujų terminalui, dujų srautai iš Lietuvos Suomijos ir kitų Baltijos šalių poreikiams ateityje kažkiek sumažės, nes suomiai galės apsirūpinti dujomis per nuosavą terminalą“, – pranešime teigė „Amber Grid“ vadovas Nemunas Biknius.
Nuo praėjusių metų gegužės veikiančiu dujotiekiu į Lenkiją sausio–kovo mėnesiais perduota 1,5 TWh dujų, o į Lietuvą – 0,4 TWh.
Per Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą sausį–kovą patiekta 90 proc. (8,9 TWh) visų į sistemą transportuotų dujų. Srautas iš Latvijos sudarė 6,2 proc. (0,6 TWh), iš Lenkijos – 3,7 proc. (0,4 TWh).