„Tai Rusijos pozicionavimas kaip svarbios pasaulio dalies, neizoliuotos, turinčios daug partnerių ir draugų, o Vakarai nedominuoja pasaulio darbotvarkėje“, – kalbėjo ji.
Politologės teigimu, pagrindinė V. Putino žinia Vakarams buvo ta, kad „jei norite, kad šis karas baigtųsi, turite sustabdyti ukrainiečius“, parodydami, kad karas „baigsis Rusijos sąlygomis“.
Kaip pabrėžė „The Washington post“, po kelerių izoliacijos metų šių metų parade prie Rusijos diktatoriaus prisijungė mažiausiai dvi dešimtys pasaulio lyderių. Tai leido jam pozicionuoti save „kaip pasitikintį savimi pasaulio lyderį, einantį link pergalės prieš Ukrainą, tuo metu, kai aljansas tarp JAV ir Europos silpsta, o derybos dėl karo pabaigos vyksta daugiausia Rusijos sąlygomis“.
„Putinas, kartu su (Kinijos lyderiu) Xi Jinpinu, pristato save kaip naujos pasaulio tvarkos, kurioje nebedominuoja Jungtinės Valstijos, lyderį , siekdamas pasinaudoti JAV prezidento Donaldo Trumpo užsienio politikos pokyčiais ir taisyklėmis pagrįstos pasaulio tvarkos susilpnėjimu“, – rašo „The Washington post“..
Kaip įspėjo Carnegie Eurazijos centro Rusijoje direktorius Aleksandras Gabujevas, nepaisant D. Trumpo „šiltų reveransų“ Putinui, Rusijos pozicija Vakarų šalių atžvilgiu iš esmės nepasikeitė.
„V. Putinas konfrontaciją su Vakarais pavertė organizaciniu Rusijos gyvenimo principu. Nepriklausomai nuo D. Trumpo pastangų, Rusija V. Putino valdymo laikotarpiu niekada netaps šalimi, nekeliančia grėsmės Europai ir Jungtinėms Valstijoms“.
Taip pat nepasikeitė ir Putino tikslas užkariauti Ukrainą: nors jis tariamai sutiko su taikos derybomis, jis taip pat prisiekė tęsti kovą, jei Ukraina atmes Rusijos sąlygas, teigė leidinys.
Maskvoje praūžė karinis paradas

Maskvos centre praūžė V. Putino propagandinis karinis paradas. Rusijos vadovas iškilmingai sveikino žudikiško karo sąjungininkus – Kinijos lyderį Xi Jinpingą, Šiaurės Korėjos kariuomenės vadus ir skaldyti Europą padedančius Serbijos ir Slovakijos lyderius.
Jei viskas vyktų pagal Vladimiro Putino užgaidas – propagandinis gegužės 9-osios paradas neabejotinai vyktų ne tik Maskvoje, bet ir Kyjive.
Tačiau po daugiau nei trijų didelio masto karo metų, vietoje dar vienos pavergtos šalies, Putinas neteko daugiau nei dešimties generolų, kelių dešimčių karo laivų, šimtų lėktuvų ir sraigtasparnių, dešimčių tūkstančių karinės technikos vienetų ir šimtų tūkstančių karių.
O ir paradą, po visų karo nesėkmių, pradeda ne ilgametis draugas Sergejus Šoigu, o naujas gynybos ministras Andrejus Belousovas.
Rusijos diktatoriaus kalba nesiskiria nuo kasmetinės jo melo dozės. Tiesa, vienas V. Putino sakinys, deja, stipriai atspindi nemalonią realybę:
„Visa šalis, visuomenė, tauta palaiko specialiosios karinės operacijos dalyvius. Didžiuojamės jų drąsa ir ryžtu.“
Toks ne tik V. Putinas, tokia yra Rusija – trokštanti sunaikinti kaimyninę Ukrainą. Ir ne tik ją. Vakarų pareigūnai perspėja, kad Rusijos apetitas auga.
Visas šis V. Putino cirkas atspindi ir sunkumus, su kuriais susiduria Maskva. Be svarbiausio svečio Xi Jinpingo paramos, nežinia, ar Rusijos ekonomika dar išlaikytų brangų karą ir atlaikytų sankcijas.
Parado metu demonstravo dronus, kuriais puola Ukrainą
Per televiziją transliuojamo parado metu Raudonąja aikšte riedėjo keletas sunkvežimių su žvalgybiniais dronais „Orlan“ bei koviniais nepilotuojamaisiais orlaiviais „Lancet“ ir Irano gamybos „Geran“.
Pastarieji dažnai naudojami pulti toli už fronto linijos Ukrainoje esančius taikinius.
Rusijos kariuomenė susirinkusiems valstybiniams svečiams iš užsienio taip pat demonstravo tankus, šarvuotąsias pėstininkų mašinas ir žvalgybos transporto priemones, haubicas, oro gynybos sistemas „S-400“ ir branduolines raketas „Jar“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!