Publikacijoje pažymima, kad šiuo metu dešimtys rusų karių Irane yra apmokomi, kaip reikia naudotis balstinių raketų sistema „Fath-360“. „Rusijos gynybos Teherane gruodžio 13 d. pasirašė sutartį su Irano pareigūnais dėl „Fath-360“ ir kitos balistinės raketų sistemos, pavadinimu „Ababil“, – sakoma publikacijoje.
Visgi JAV atstovai informacijos apie galimą Rusijos ir Irano susitarimą nepatvirtina. Taltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovas Johnas Kirby tikino, kad NATO ir G7 sąjungininkės valstybės yra pasiruošusios „greitam ir griežtam atsakui, jei Iranas įvykdys tokį perdavimą“.
Rusija teigia siunčianti pastiprinimą į vakarinę Kursko sritį
Rusija penktadienį paskelbė, kad perkelia daugiau karių ir ginklų į vakarinę Kursko sritį, kur jau ketvirtą dieną tęsiasi ukrainiečių įsiveržimas.
Rusijos gynybos ministerija, kurią citavo vietinė žiniasklaida, nurodė, kad į Kursko Sudžos rajoną perkelia papildomus kariuomenės dalinius su „daugkartiniais raketų paleidimo įrenginiais „BM-21 Grad“, velkamosiomis artilerijos patrankomis, ant tralų vežamais tankais, sunkiąja vikšrine technika, sunkvežimiais „Ural“ ir „Kamaz“.
Pastarosiomis dienomis vyksta puolimas Rusijos Kursko srityje. Tai vienas iš rimčiausių Kyjivo įsiveržimų į Rusijos teritoriją nuo plataus masto karo Ukrainoje pradžioje 2022 metais. Rusijos kariuomenės teigimu, jame dalyvauja apie 1 tūkst. karių ir daugiau kaip 20 šarvuočių bei tankų.
Kyjivas neprisiėmė tiesioginės atsakomybės už rimčiausią per pastaruosius mėnesius išpuolį Rusijos teritorijoje, tačiau Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pareiškė, kad Rusija turi pajusti savo invazijos pasekmes.
Atrodo, kad netikėtas Ukrainos puolimas Kursko srityje pribloškė Rusiją, o kai kurie analitikai teigia, kad tai gali būti bandymas priversti Maskvą nukreipti išteklius ir sumažinti spaudimą kitose plačios fronto linijos dalyse.
Įtakingi Rusijos kariniai tinklaraštininkai peikė kariuomenės vadovybę už tai, kad ji nesugebėjo pastebėti ar numalšinti įsiveržimo.
Aukšto rango Ukrainos pareigūnai iš esmės tyli ir nesutinka kalbėti net su anonimiškumo sąlyga.
Maskva taip pat nepateikia išsamios informacijos apie puolimo mastą.
Gynybos ministerija penktadienį pranešė, kad jos kariai „toliau atremia Ukrainos ginkluotųjų pajėgų bandymą įsiveržti“ ir kad smogė ukrainiečių pozicijoms vakariniame Sudžos pakraštyje, esančiame maždaug už 8 km nuo sienos.
Nepriklausomas JAV įsikūręs Karo studijų institutas (ISW) pranešė, kad nuo antradienio, kai prasidėjo puolimas, Ukraina pasiekė reikšmingų teritorinių laimėjimų.
„Geolokalizuota filmuota medžiaga ir Rusijos teiginiai patvirtina, kad rugpjūčio 8 dieną (ketvirtadienį) ukrainiečių kariai toliau sparčiai žengia gilyn į Kursko sritį, o Ukrainos pajėgos, kaip pranešama, yra už 35 km nuo sienos su Sumų sritimi“, – teigiama kasdieniniame ISW vertinime.
Tačiau jame įspėjama, kad Ukrainos pajėgos tikrai nekontroliuoja visos tos teritorijos.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šį įsiveržimą pavadino „didelio masto Kyjivo provokacija“, o vyriausiasis Rusijos generolas trečiadienį pažadėjo sutriuškinti įsiveržusias pajėgas ir nustumti karius atgal.
JAV valstybės departamentas išreiškė paramą Kyjivui, tačiau tiesiogiai nekomentavo operacijos.