„Tai mano kreipimasis į mūsų draugus Jungtinėse Valstijose, Kanadoje ir visame pasaulyje... Dabar mes turime dirbti drauge, kad nutiestume solidarumo tiltą“ per Atlanto vandenyną, kalbėjo A. Baerbock per Vokietijos žemųjų parlamento rūmų posėdį.
„Kur galime padėti besąlygiškai, privalome padėti besąlygiškai. Kai kuriose srityse negalime to daryti, nes turime ekonominių priklausomybių, bet galime tai padaryti humanitarinėje srityje“, – pridūrė Vokietijos diplomatijos vadovė.
Praėjusią savaitę Berlyne viešėjusi Kanados užsienio reikalų ministrė Melanie Joly sakė, kad jos šalis pasirengusi priimti ukrainiečių pabėgėlių.
Daugiau kaip 3 mln. žmonių jau paliko Ukrainą nuo Rusijos invazijos pradžios vasario 24-ąją, skelbia Tarptautinė migracijos organizacija (TMO).
Dauguma jų pasitraukė į kaimynines šalis: Slovakiją, Vengriją, Rumuniją, Moldovą ir Lenkiją. Į pastarąją šalį atvyko kone 2 mln. pabėgėlių.
Kai kurie pabėgėliai toliau išvyko į kitas Europos Sąjungos valstybes, bet jų pasiskirstymas kol kas netolygus. Pavyzdžiui, Vokietija priėmė apie 160 tūkst. žmonių, o Prancūzija – tik 15 000.
A. Baerbock taip pat sakė skeptiškai vertinanti tebesitęsiančias taikos derybas tarp Rusijos ir Ukrainos.
„Neturėtume savęs apgaudinėti. Kai žmonės kalba apie taikos derybas, bet tuo pat metu bombarduoja ligonines ir daugiabučius, tai tikrai ne [taikos] derybos“, – teigė ji.