„Vakar naktį popiežius emeritas galėjo gerai pailsėti, jis yra visiškai sąmoningas ir budrus, o šiandien, nors jo būklė tebėra sunki, šiuo metu padėtis yra stabili“, – sakė Vatikano spaudos tarnyba.
Benediktas, kuris 2013 metais tapo pirmuoju popiežiumi nuo Viduramžių, atsistatydinusiu iš pasaulio Katalikų bažnyčios vadovo pareigų, jau daug metų buvo silpnos sveikatos.
Tačiau popiežius Pranciškus trečiadienį sukėlė nerimą, per savo audienciją atskleidęs, kad jo pirmtakas, kurio tikrasis vardas yra Josephas Ratzingeris, labai serga.
Prieš išvykdamas aplankyti Benedikto į vienuolyną Vatikano teritorijoje, kur jis gyvena, pontifikas paragino žmones melstis už jį.
Vėliau Vatikanas patvirtino, kad jo sveikata pablogėjo, o šaltinis Vatikane trečiadienį AFP sakė, kad ji pradėjo blogėti „prieš maždaug tris dienas“.
„Sutriko jo gyvybinės funkcijos, įskaitant širdį“, – sakė šaltinis ir pridūrė, kad hospitalizacija neplanuojama, nes namuose jis turi „būtiną medicininę įrangą“.
Reaguodami į šią žinią, katalikų lyderiai iš viso pasaulio – nuo Jungtinių Valstijų iki Benedikto gimtosios Vokietijos – pareiškė, kad melsis už jį.
Rėgensburge, kur buvęs popiežius 1969–1977 metais dėstė universitete, saujelė tikinčiųjų nepabūgo ankstyvo ketvirtadienio ryto šalčio ir dalyvavo gotikinėje katedroje vykusiose mišiose.
„Prašau jus palydėti Benediktą į jo paskutinę kelionę“, – kalbėjo Rėgensburgo pagalbinis vyskupas maldininkams, ant altoriaus stovint dideliam popiežiaus emerito portretui.
Tuo tarpu Šventojo Petro aikštėje daugelio lankytojų mintys buvo nukreiptos į buvusį popiežių.
„Atsiprašau, nors jis ir senas. Bažnyčia praras dalelę istorijos“, – teigė 40-metė mokytoja Agnesė.
Vatikanas taip pat paskelbė, kad penktadienį Romos Laterano Šv. Jono bazilikoje bus laikomos specialios mišios.
Benediktas, priimdamas sprendimą atsistatydinti, nurodė savo prastėjančią fizinę ir psichinę sveikatą.
Jo atsistatydinimas sukūrė precedento neturinčią situaciją, kai tarp mažos miesto – valstybės sienų sugyveno „du vyrai baltais drabužiais“ – Benediktas XVI ir popiežius Pranciškus.
2005 metais balandį Benediktui buvo 78-eri, kai jis pakeitė ilgai valdžiusį ir populiarų Joną Paulių II.
Jis garsėjo kaip puikus teologas, tačiau jo popiežystę temdė nesutarimai Bažnyčioje ir pasipiktinimas dėl Bažnyčios seksualinio vaikų išnaudojimo.
Jis tapo pirmuoju pontifiku, kuris atsiprašė už visame pasaulyje plačiai nuskambėjusį išnaudojimą, išreiškė „gilų apgailestavimą“ ir asmeniškai susitiko su aukomis, tačiau, anot kritikų, jis padarė nepakankamai.
2012 metais jo liokajus Paolo Gabriele nutekino žiniasklaidai slaptus dokumentus, o tai laikoma išdavyste, kuri labai paveikė pontifiką.
Jo popiežystę taip pat aptemdė pinigų plovimo skandalas Vatikano banke, atskleidęs artimiausių Benedikto sąjungininkų nesutarimus.