• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukraina kartu su tarptautiniais partneriais siekia užtikrinti, kad Mongolija pajustų pasekmes dėl Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) orderio suimti Rusijos vadovą Vladimirą Putiną nevykdymo.

Ukraina kartu su tarptautiniais partneriais siekia užtikrinti, kad Mongolija pajustų pasekmes dėl Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) orderio suimti Rusijos vadovą Vladimirą Putiną nevykdymo.

REKLAMA

Ukrainos generalinis prokuroras Andrijus Kostinas tai sakė per bendrą spaudos konferenciją su TBT prokuroru Karimu Khanu vaikų ligoninės „Ochmatdyt“ kieme.

„Nereikia iš to daryti tragedijos, nes yra 124 Romos statutą pasirašiusios šalys. Ir jeigu viena iš jų neįvykdė savo įsipareigojimų, tai nereiškia, kad jų nevykdys ir kitos. Todėl dirbame su užsienio partneriais, kad šalis, kuri taip pasielgė, pajustų pasekmes“, – sakė jis.

Pasak A. Kostino, istorija su Mongolija dar kartą įrodo, kad Ukraina kartu su TBT atlieka teisingą darbą.

„Ar suprantate, kokiu mastu V. Putinas mėgina pasinaudoti bet kokiais politinės ar geopolitinės įtakos elementais ir faktiškai pažeminti Mongoliją kaip priimančiąją šalį? Kiek jam kliudo šis arešto orderis ir mūsų tyrimas? Todėl kalbame apie faktą, kad tai taip pat yra mūsų darbo rezultatas“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

A. Kostinas priminė, kad Rusija iškėlė baudžiamąsias bylas TBT teisėjams ir darbuotojams, o tai rodo, kad Ukraina ir TBT elgiasi teisingai.

REKLAMA

TBT prokuroras K. Khanas savo ruožtu sakė, kad pagal procedūrą Romos statutą pasirašiusios šalys turi susirinkti ir nuspręsti, kaip reaguoti į tai, kad Mongolija neįvykdė V. Putino arešto orderio.

„Yra 124 šalys – Romos statuto signatarės. Netrukus jų bus 125, nes Ukrainos parlamentas nusprendė ratifikuoti Romos statutą. Kiekviena jį pasirašiusi valstybė įsipareigojo bendradarbiauti su teismu ir vykdyti jo nurodymus. Romos statute yra speciali procedūra, kurioje numatytas veiksmų algoritmas tam atvejui, kai kuri nors valstybė nebendradarbiauja su TBT. Paprastai tokiu atveju rengiamas visų valstybių narių susitikimas ir priimamas atitinkamas sprendimas“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA

K. Khanas sakė, kad tai buvo pirmas kartas nuo orderio dėl V. Putino arešto išdavimo, kai jis lankėsi užsienio šalyje, pasirašiusioje Romos statutą. Bet iki tol vadinamasis Rusijos prezidentas nedalyvavo aukšto lygio tarptautiniuose renginiuose, pridūrė jis.

„Todėl akivaizdu, kad arešto orderiai jau veikia. Žinoma, bendradarbiavimo su TBT standartų laikymasis nėra idealus“, – sakė K. Khanas. Pasak jo, anksčiau yra buvęs atvejis, kai buvo nevykdomas TBT orderis dėl Sudano prezidento Omaro al Bashiro arešto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

TBT prokuroras sakė, kad teisėsaugos pareigūnai toliau dirba ir renka įrodymus baudžiamosiose bylose, kad būtų išduoti arešto orderiai. Jis patarė visiems nenusivilti ir nedaryti tragedijos iš to, kad V. Putinas nebuvo sulaikytas Mongolijoje.

„Rezultatai ateis, bet tai nebus lengva“, – sakė K. Khanas.

V. Putinas rugsėjo 3 dieną Ulan Batore susitiko su Mongolijos prezidentu. Tai buvo pirmasis V. Putino vizitas į TBT valstybę narę nuo tada, kai pastarasis pernai išdavė Rusijos diktatoriaus arešto orderį dėl karo nusikaltimų Ukrainoje.

Mongolija paaiškino, kad nesulaikė V. Putino todėl, kad šalis yra energetiškai priklausoma nuo Rusijos, o tai apsunkina jo suėmimą pagal TBT orderį.

to ukrų durnelio niekas neklauso, nebent nususę baltijos "tigrai", kurie be muilo lenda kokolams į su binę.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų